Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden hétköznapi, lennék én...

Minden hétköznapi, lennék én többre hivatott?

Figyelt kérdés

Ha rá nézek a szüleimre hétköznapi embereket a szokásos családi dolgokkal. Én ettől rosszul vagyok, nem akarom elfogadni, hogy hétköznapi módon éljek és úgy halljak meg mint mindenki más. Így nem érzem úgy, hogy nekem van itt helyem hogy szívjam az oxigént másoktól. Folyton nyomas alatt vagyok megfelelési kényszerrel mind mások mind magam részéről. Egy egyszerű nő vagyok aki 22 éves, egyetemista és párkapcsolatban él ami tökéletesen működik, érzem ebből is a szokásos dolgok fognak kisülni, de úgy érzem ez számomra nem élet. Munka, házasság, gyerekek, munka, halál. Nyomjam ezt el és fogadjam el hogy ez van én is csak egy sima kis ember vagyok ne gondoljak arra hogy lehetnék fontos vagy kitűnő a szürke tömegből (ezzel az érzéssel egyedül vagyok mindenki azt mondja hülyeség örülj hogy élsz még ha hétköznapi módon is), vagy próbáljak meg kilépni ebből és igazán élni. Illetve ha pont bennetek is van ilyen gondolat ti ezt elnyomjatok vagy ismertek olyat aki ment világgá a tudás éhségével felfedezni dolgokat és igazán megélt minden napot?


L/22/INFJ



2020. dec. 13. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért ne tűnhetnél ki a tömegből?? Ki tiltja meg?


Az, amit leírsz, hogy ilyen életet "kellene" élned, nem más, mint társadalmi nyomás, ami abból ered, hogy a legtöbb ember megalkuszik azzal, hogy túlélje az életet.


Én is változtattam 30 körül, Te is megteheted még előbb is.

Senki nem kérhet joggal számon ezért, csak Te saját magadat.

2020. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Panki Jr. ***** válasza:
100%
3 könyvet tudnék javasolni amik szerintem választ adnak a kérdésedre. MJ Demarco-tól a Millionaire Fastlane és az Unscripted, valamint Jordan Peterson-tól a 12 rules for life.
2020. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te döntésed. Mi akarsz lenni? Hétköznapi vagy "különc"? A természeted úgyis fog húzni valamerre, és ha nem követed, akkor nem leszel annyira boldog, mint amennyire lehetnél. Bennem fel sem merült, hogy ne kövessem saját magam és esélyt adjak annak az életnek, amit a többiek élnek. Megőrülnék tőle. Ha akarnám sem menne.

20/F/INTJ

2020. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitok! Igyekszem nem a társadalmi nyomásnak hagyni, csak jelenleg mégis ott tartok, hogy afelé haladok, de érzem az nem az én utam. A kérdésemben leirtakat osztottam már meg pár emberrel én arra azt kaptam válaszul, "hogy fogadd el, ez van, te is csak egy ember vagy, élj normális életet, miért vágynál másra" és azt vártam, hogy valaki mondja meg nekem, hogy harcoljak a célomért és ne féljek más utat választani, erre azért volt szükségem, mert körülöttem senki sem érti meg bennem ezt a kitörési vágyat. Ezért köszönöm nektek ezen támogató szavakat. A könyveknek utána fogok nézni, bármilyen apró ajánlásnak is örülök, mert segítséget a környezetemből nem kapok :)
2020. dec. 21. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 A környezeted nem az egész világ. Ez nekem is óriási lecke volt, amikor találkoztam olyan emberekkel, akik egész másként élnek.


Én is erre vágytam, és végül 30 éves fejjel megváltoztattam az életemet. Nem volt könnyű, sok kapcsolatom meg is szakadt, a szüleim sem értették, de 100%-ban megérte.

2020. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" ismertek olyat aki ment világgá a tudás éhségével felfedezni dolgokat és igazán megélt minden napot?"

Találkoztam egy INFP sráccal mikor szálltam le a Keletiből. Hippisen nézett ki, nagy hátizsákkal, odamentem és megszólítottam, hogy ő egy utazó -e, és mit csinál az életében. Leültünk egy elég forgalmas helyen a földre és beszélgettünk. Azt mondta, Spanyolban volt, csövelt. Életvitelszerűen csinálja ezt, azt mondja, nagyon könnyű kaját találni, és jól elvagy, szabadon. Mindig stoppolsz, néha talán nem úgy alakulnak a dolgok ahogy várod, de mindig lesz valami lehetőséged rá. Nagyon lenyűgözött a szabad élete, tényleg úgy folyik az árral ahogy csak lehet.


Én az ellentéte vagyok egyébként, de én is csináltam olyan dolgokat amelyek megkérdőjelezhetőek mások szemében. Például ott hagytam a postás munkámat akkor, amikor postaforgalmi szakvizsgát tehettem volna le, hogy kitanuljam a tőzsdei kereskedést, és félretett pénzből élek szüleimmel.

Ki tudja, mikor látok belőle pénzt (én úgy érzem, hamarosan, de ez mindig homály), de mégis annyira szeretem és érdekel, hogy inkább bevállalom a kockázatot hogy elpocsékolom az éveimet, minthogy meg se próbáljam.


"hogy fogadd el, ez van, te is csak egy ember vagy, élj normális életet, miért vágynál másra"

Mit jelent a normális élet? Mert az, hogy mókuskerék életet élsz, az számomra nem normális, hanem átlagos egyébként. Normális élet nekem az, ha utazok, ismerkedek, napi 2-4 órát dolgozom és azzal foglalkozok, amit szeretek.


"mert segítséget a környezetemből nem kapok :)"

Szerintem te is vagy olyan erős, hogy segíts magadon, és megtaláld azt, amilyen te vagy és amilyen életet élni akarsz. Bár talán megtalálni sosem fogod, de keresni keresheted. Hatalmas élvezet, amikor mindent a hátam mögött hagyok, és egyedül elindulok az utamon, amelyről tudom, hogy talán nem biztos hogy tökéletes dolgokat rejteget, de az ÉN utam, és ezért tökéletes nekem.

2020. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Imádom ezt a hozzáállást! :)
2020. dec. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:)
2020. dec. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a visszajelzéseteket és hogy felnyitottatok a szemem, hogy a hozzá közeli emberek nem jelentik az egesz világot ez belegondolva igaz is. Köszönöm kedves 5. Hozzászóló.

Kedves 6. Hozzászóló amit írtál nagyon tetszett nekem is köszönöm, hogy ezt megosztottad velem.

2020. dec. 29. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!