Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon rossz már pár éve a...

Nagyon rossz már pár éve a memóriám. Valaki megbánt nagyon rosszul esik, de pár hét múlva nem tudom felidézni mit is tett amivel akkor megbántott. Ez lehet egy rossz tulajdonság?

Figyelt kérdés

Régi sérelmekkel kapcsolatban jó párra emlékszek de csak elég nagyokra. Mindig is sértődékeny, érzékeny voltam. Szóval tudom magamról, hogy hihetetlenül sok minden lenne amit sebként hordoznék ha még jó lenne az emlékezetem.

Aki nem áll közel hozzám az nem is olyan fontos miket tett velem. Viszont a családomról, barátaimról jó lenne emlékezni azért kivel kapcsolatban mire kell oda figyelni.

Ha ma valaki megbánt 1-2 hét múlva nem emlékszek rá csak akkor ha megbánt megint ugyan azzal/ ugyan úgy viselkedik velem, vagy ha szóba kerül és az alapján eszembe jut utólag.

Ezt nem tartom pozitív tulajdonságnak.

Te hogyan vélekedsz erről? Jobb elfelejteni a sérelmeket? Jobb is hogy nem elmékszek rá? Vagy szerinted is veszélyes, mert nem tudom kiben bízhatok?! 23 éves vagyok egyébként



2020. dec. 13. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez vmiféle önvedelmi reakcio. Nem rossz memoria.


Engem pl az exem bántott meg a legfàjobban eddig az életemben, sok veszekés beszolasok ez az, es arra emlékszem csak hogy pokerarccal türtem nem szoltam vissza, nem értettem ezt miért kapom es komolyan maga a téma, meg a szavai nem ugranak be..hogy miröl is beszélt..

Pedig kegyetlen fájt.


En arra gondolok ez az agynak vmi önvedelmi funkcioja lehet. Ugyanis a szervezetnek van ilyen. Amikor hatalmas fajdalom ér fizikailag vkit kikapcsol az agy, eszméletèt veszti.

Valszeg lelki sokkoknàl is müködik vmi hasonlo. En ezen agyalok néha

2020. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tuti igaza van az elsőnek, bár azt nem tudom, hogy ez bizonyított dolog e. De velem is történt hasonló. Gyerekkoromban apám nője rengeteget bántott lelkileg, egy-két dologra emlékszem csak, de a legtöbb kiesett hamar, csak az érzés maradt meg, meg hogy a bántások után fekszem az ágyamban és sírok. De hogy miket mondott, az már nincs meg.
2020. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!