Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büszke lehet az ember egy...

Büszke lehet az ember egy valódi SS tisztre a felmenői között? Ráadásul igazi harcoló tiszt volt, nem hadtáp vagy irodai szolgálatos

Figyelt kérdés

Egy valódi (nem német származáú) SS tiszt van a felmenőim között. Harcoló alakulat tagja volt, állomásozott Magyarországon, rövid ideig a keleti fronton majd fegyverletételig Németo-ban.

Aztán amerikai hadifogság. Aztán polgári élet haláláig.


Egy ilyen felmenőre büszke lehetek? Budapest ostromában nem vett részt, de a dunántúli harcokban még igen.


2020. dec. 14. 16:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Büszke lehet a fiára,ha ő adta neki azt a tudást,amivel sikerült neki,azaz ő nagy mértékben tett érte,a gyerek pedig örüljön,hogy ilyen apja lehet,de nem ő tehet róla,hogy az apja ilyen jó ember,nem ő döntötte el,hogy ki az apja,mielőtt megszületett. Miért ne lehetne büszke a fiára,ha ő tanította...Ha nem ő tanította,hanem pl más,és a gyereknek sikerül valami,akkor ügyes fia van,és szégyelje el magát,hogy nem tanította meg valamire,amire KELLETT VOLNA(ha a gyerek nem szólt,hogy tanítsd meg,akkor még talán oké,de ha alap dologról van szó,vagy valami amit említett a gyerek,de nem kért segítséget,azért igazán figyelhetne rá,hogy megy-e neki,és ha nem akkor segíthetne,odafigyelés...)hanem más...akkor bizony gondolkodjon el,hogy mennyire foglalkozik a gyerekével. Nehogy már a szomszéd tanítsa meg az alapokra,hé...Érted a lényeget.
2020. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

ja és ezt kihagytam

"Nem lehetünk büszke Kossuthra Széchenyire Görgeyre a Hunyadiakra Árpádra stb???


Mert "nem az én érdemem"????"

Hát miért,tán a tiéd?Te adtad el az ötletet Széchényinek?Mer ha igen,akkor a te kezed is benne volt a dologba...Ne más tollával ékeskedjünk mán kérem szépen,ha nekem a rokonom a miniszterelnök,akkor én is az vagyok,és mindenki csókolomot köszönjön nekem és csókolja meg a cipőm ugyanúgy,mint neki?

2020. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
63%

Már ne is haragudjon meg a világ...haragudjon,nem engem mérgez az ideg...sőt semmi se...Na de hogy lehet mindenki ilyen "igazi magyar",úgy,hogy ezek a forradalmár vérű,nagyszavú emberek semmit sem tudnak a magyar történelemről?Miért gondolják,hogy majd ők a nép élére állnak,és jajj majd visszafoglaljuk Erdélyt...A miénk. Egy évszámot se tudnak...Talán hallottak pár szót Mátyás királyról,meg az 1848-es forradalomról, de a himnuszt kívűlről már nem tudják...És akkor pezseg a vére,meg büszke rá hogy magyar,minthogyha ő választotta volna meg,hogy hova születik...Hagyjuk már. Aradi vértanúk nevét sem tudják mindet,sőt még azt se,hogy sokan nem is magyarok voltak öregem...Miről beszélünk? Hova ez a nagy büszkeség,mire?A TV nézésre?Lehet,hogy a TV-be látja az ürge,hogy építik a hidat,ja,csak ő egy darab kavicsot nem rakott alrébb,hogy az a híd meglegyen építve...És akkor büszke rá...Vicc. Mellesleg ha már indokolatlanul is büszkék,akkor azt magyarázzák már meg,hogy mire. Arra,hogy egy birka nép vagyunk,és engedjük,hogy egy olyan ember éveken át irányítsa az országot,aki nem is magyar eredetileg,csak azért kapta meg a magyar állampolgárságot,mer itt született?És 10 millió ember meg teszi amit mond?Régen így viselkedett valaki,mint manapság az emberek nagyrésze, úgy megverték,hogy soha többet nem jutott még csak eszébe se rosszat tenni...(És igen,sokminden jobb volt régen,azért nem mondom,hogy minden,nem pártolom azokat a dolgokat régen rosszabbak voltak,csak a jót emelem ki,tehát nem kifejezetten mondom azt,hogy régen jobb volt,pontosabban fogalmazva régen sokminden helyes módon működött,sokminden másra meg csak mai nap jöttünk rá,de elfelejtettük a jót,amire már rég rájöttünk. Na így már tökéletes)

Büszkék vagyunk erre?Dózsa Györgyel elbántak rendesen,és Dózsa csak egy kutya volt,Orbán hozzá képest bengáli tigris,amennyi ember miatta halt meg...(lásd egészségügy) ugye ugye...Ez meg még él. Arra,hogy minek születtél,hogy a nemzet amibe születtél mit csinál,arra büszke nem lehetsz,ha egy követ sem mozgatsz meg,de nem is szégyenkezhetsz miatta,hogy sokan milyenek,mer nem te tehetsz más életéről,ő alakítja,tehát igazságos a dolog. Ennyit arról,hogy ki mire büszke.

2020. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Várom a lepontozó squadot,a lepontozó brigádot,akik lépten nyomon belekötnek olyan érvekkel,amik csak arra képesek,hogy ésszerűnek tűnjenek.
2020. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

10

"úttörő" nem akart lenni az apukád, "hosszú, rockeres hajjal"? 50 éve, azaz 1970 körül, 10-11 évesen?


Ugyan már, kérlek; és nem vették el szüleitől, hogy "nem biztosítanak neki megfelelő környezetet"?

2020. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szerintem büszke lehetsz, abból, amit eddig tudunk. Mert aszerint csak a szovjet hadsereg európai megszálló hadjárata ellen harcolt. Ami magyar érdek is volt.
2020. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen büszke lennék :)
2021. jan. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!