Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy irigy/rosszindul...

Mennyire vagy irigy/rosszindulatú másokkal?

Figyelt kérdés

Mi váltja ki nálad?

Őszinte válaszokat várok!


2020. dec. 14. 20:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3-9es vagyok. Én sem vagyok irigy (volt időszak, mikor minden szép lányra az voltam) sem rosszindulatú, mivel az nekem is szar. Ha gonosz és kárörvendő vagyok, szörnynek érzem magam, ezért próbáltam ezeket a tulajdonságokat megszűntetni, és lám! kb 2 évig tartott, de sikerült. Amíg irigy, rosszindulatú voltam, senki sem szeretett. De igazából az csak egy burok volt, hogy megvédjem magam a sérelmektől. Mivel önbizalomhiányos voltam, nem mertem a kedves énemet mutatni, és egy idő után el is tűnt szinte ez a tulajdonság belőlem. Aztán mikor elkezdtem szeretni magam, valahogy elkezdtem a körülöttem lévő embereket is. Akikre addig irigy voltam, most nagyon jóban vagyok, mindig segítünk egymáson, ha tudunk, nevetünk, kedveljük egymást. Én őszíntén száműztem ezt az démoni dolgot magamból, és ehhez sokat segített Almási Kitti Az irigység című könyve. Ha valakit kezd nagyon felemészteni, olvasson bele nyugodtan.
2020. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

#10

Én őszinte vagyok. Persze nem volt könnyű eljutnom idáig. Én is voltam irigy és rosszindulatú. Most sem vagyok szent, vannak rosszabb pillanataim.


De dolgoztam magamon, és közben rájöttem: semmi értelme másokkal foglalkozni. MINDIG lesz olyan ember, akire irigykedhetnék, és bármilyen helyzetbe kerülök, mindig lesz olyan ember, aki rám lehetne irigy.


A rosszindulat pedig az öngyűlölet kifelé áradó formája. Már nem utálom magamat, hanem elfogadom, így pedig a rosszindulat is megszűnt mások felé.

2020. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mert hol látszik, hogy kinek adok zöldet? Hihetetlen, hogy ezen kell vitázni. Mindenkinek zöldet adtam, mert mindenki a kérdésre válaszolt! Arról nem tehetek, meg nem is érdekel, ha más a pirosat nyomja.
2020. dec. 15. 08:18
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Ott látszik, hogy az elsőnek egyedül én adtam 75%os zöldet..
2020. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
42%
Én a pontozáson vergődőknek alapból nyomom a pirosat, és tudom, hogy mások is. Szóval mar nem sokaig leszel 75 %os, ha így folytatod.
2020. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Most már énis lepontozlak, szóval elbúcsúzhatsz a százalékodtól. Bocsi 1-es, de 14-es tett érte, hogy mindenki lepontozzon.
2020. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

#16

Na látod, engem már rég nem érdekel az, hogy ki pontoz le, és ki nem.

:)

2020. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Rodszindulatú nem vagyok. Irigy esetleg akkor, ha valamit nagyon szeretnék nagyon sok ideje és teszek is érte, mégsincs meg, másnál meg azt látom, hogy ugyan az a dolog csak úgy az ölébe hull. De ha irigy is vagyok néha, mindig igyekszem, hogy ez a másik felet ne érintse.
2020. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok irigy és nincs bennem rosszindulat. Eléggé magabiztos vagyok, nem gondolnám, hogy mások jobban csinálnák a dolgaikat nálam. Nem érzem, hogy lenne olyasmi, amit ne érhetnék el ha tényleg el akarom, így ha mások elérnek valamit én szoktam örülni neki. Ettől az ember kevesebb nem lesz, nem érzem, hogy ettől bárki alá rendelődnék. Úgy élek, ahogy szeretnék, azért teszek, amiért szeretnék és haladok előre. Valószínűleg ebből eredhet. Bízz magadban! Bármit elérhetsz!
2021. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!