Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs akaratom , Motivációm...

Nincs akaratom , Motivációm nem vagyok kitartó dolgokban miért?

Figyelt kérdés
Belekezdek egy dologba és nem tudom befejezni.... ez már nagyon réges régóta így megy és nagyon régóta tapasztalom ezt a rossz viselkedést , sokszor eszembe jut hogy meg kéne csinálni amit meg kell, de nem csinálom végig, nem motivál semmi , mindig van egy kis érdeklődésem de aztán valami visszahúz , sokszor arra gondolok hogy sok idő mire ez vagy az kialakul vagy lesz belőle valami, sokszor elhalasztom amit el lehet hogy a végén kapkodjak ami persze nem jó , egyszerűen nem tudok erre megoldást , (igen tudom kéne a katonaság még örülnék is ennek :D biztos vernének belém akaratot és kitartást) nem tudom hogy vegyem magamat rá dolgokra hogy rendesen végig tudjam csinálni

2020. dec. 14. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a célod azzal, amit csinálsz?

Mert ugye jó esetben az motivál Téged, nem pedig Te lökdösöd saját magadat.


Kell egy Nagy Kép, egy nagy MIÉRT, amiért megteszed a kisebb dolgokat.

2020. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Valószínűleg nem azt csinálod ,amit szeretnél.Olyan dolgot keress,ami tényleg érdekel és nem csak azért csinálod hogy valakinek megfelelj vagy mert ezt kell csinálni!

Tűzz ki magadnak célokat ,ezzel is ösztönözve magad ,hogy miért csinálod

2020. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok, ha ez valamennyire megnyugtat. Kb. 3-4 naponta váltakozik 23 éves létemre az érdeklődési köröm. Egyszer az egyetemi szakomon szeretnék a "császár" lenni és kimaxolni az egészet, egyszer pedig a balanszot akarom megtalálni és mellette csinálni 1-2 képzést, egyszer olyan akarok lenni aki beszél 2-3 idegennyelvet felsőfokon, egyszer katonatiszt vagy rendőrtiszt akarok lenni, utána edzeni akarok, utána minden héten egy számot meg akarok tanulni zongorán (amit soha nem tanultam, csak magamtól).


Mindbe belekezdek 1-2 napig, majd fordul egyet a kocka és jön a következő dolog és ezek váltakoznak már kb. 2-3 éve. Nekem is nagyjából amiatt szokott elmenni a kedvem mindentől, hogy belegondolok abba, hogy mennyi mindenben szeretnék jó lenni, de egyszerüen kevés rá a 24 óra és elmegy a kedvem, hogy max. csak 1-2 dolog mellett tehetem le a voksom.

2020. dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kérdés, amit a pszichológusok sosem tesznek fel, pedig szerintem fontos. Gépezel vagy tévét nézel helyette? Mert akkor enyhe függőséhed van. Le kellnrakni az elektromos kütyüket és mást csinálni helyette.
2020. dec. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!