Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikusság öröklődik?...

A nárcisztikusság öröklődik? Azért lettem ilyen, mert nem figyeltek rám?

Figyelt kérdés

Valahogy sosem tudtam igazán barátkozni, vagy legalábbis nem nagyon alakultak ki társaságaim. Vannak barátaim, de ritkán tartom velük a kapcsolatot. Nincs egyetlen olyan közeli barátom se, akit bármikor felhívhatnék, hogy most elmennék bulizni, vagy csak csináljunk együtt valamit, és eljönne velem. Nem tudom elengedni magam valahogy.


Elgondolkodtam ezen, és arra jöttem rá, hogy valószínűleg rossz jelzéseket adok. Valamiért ösztönösen minden fiúban mindig riválist láttam, mindenkinél jobb akartam lenni, nőkbe meg rendszerint vagy azt képzeltem bele, hogy lenéznek (amennyiben számomra vonzó lányról volt szó), vagy ha ilyen nem volt, és jól kijöttünk, akkor nagyon jó barátaim lettek. Lánybarátok előtt sokkal inkább meg tudok nyílni, mint fiúk előtt.


Rettentően magányosnak érzem magam. Nagyrészt elmúltak az egyetemista éveim, és rájöttem, hogy még sose kötődtem igazán szorosan emberekhez. Lehet, hogy azért van ez, mert itthon kb. soha nem figyeltek rám, és el lettem hanyagolva és ez mindig nagyon bántott?


2020. dec. 14. 23:31
 1/4 October15 ***** válasza:
53%

Aha szóval azt akarod mondani, hogy nárcisztikus személyiségzavarral de belátod azt, hogy nárcisztikus vagy és önként és dalolva bevallod? XD Őőőő szerintem olvass utána, hogy mi az a nárcisztikus szemlyiségzavar mert hát nem ez.


Amúgy keress egy borderline személyiségzavaros csajt, állítólag a kettő jól passzol már a maga héja-nász elcseszett módján.

2020. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nárcizmus öröklődik. Az sem biztos, hogy nárcisztikus vagy. A kötődési mintáiddal lehet baj, a korai kisgyermekkori kötődés zavaraira gondolok.

Ajánlom Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sorsok című könyvét (hangoskönyvét).

Fontos, hogy lehet gyógyulni ezekből a hiányokból, fejlődhet a személyiséged, nem vagy egy életre ezekre kárhoztatva. 20 évesen még éppen csak alakulsz, hát miért ne jó irányba tegyed?

2020. dec. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nárcisztikus zavart szakember állapította meg nálam. Ahogy a borderline-t is. Nem hiszem, hogy jól passzolnánk bordis csajjal, ismertem párat.


Nem 20 éves vagyok. Már közelebb vagyok a 30-hoz, mint a húszhoz.

2020. dec. 15. 08:48
 4/4 anonim ***** válasza:
A szüleid elváltak?
2020. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!