Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus volnék?

Nárcisztikus volnék?

Figyelt kérdés

(elején leszögezem hogy nő vagyok)

Párommal több mint egy éve együtt vagyunk, nagy a szerelem, teljesen elszakíthatatlanok vagyunk egymástól. De kicsit úgy érzem, hogy a kapcsolatunk az én értékrendjeimről szól. Sokat vitatkozunk, de okosan megbeszéljük, viszont úgy érzem, hogy sokat szenved miattam, vitákban valahogy mindig nyertesen jövök ki. Nem szeretném őt bántani, szörnyen rosszul érzem magam emiatt. Hamar ideges vagyok, szoktam fejéhez vágni dolgokat, főleg azokat amiket a múltban csinált, mert ezekkel könnyű dobálózni. (Egy eltitkolt megcsalásról van szó, ezt rettentő nehezen dolgoztam fel és az önértékelésem nagyon megingott egy ideig, de már minden rendben van) Nagyon nincs kibékülve magával, rendesen elítéli magát azok miatt amiket tett. Hogy tudnék változtatni a viselkedésemen? Most nem a pszichológusra vagyok kíváncsi, hanem hasonló személyiségű emberek akik ezt felismerték, hogyan tudtak változtatni?



2020. nov. 6. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy magamat valójában alázatosnak tartom, a tűrőképességemnek határa sincs, ahol tudok segítek az embereknek. A kapcsolatban veszem észre, hogy viták alatt leszek ideges és meggondolatlan, rossz jelzőkkel illetem ha elfajul a vita.
2020. nov. 6. 18:02
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Aki ezt a kérdést felteszi az már eleve nárcisztikus. Az amit leírtál csak igazolja.
2020. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Nő vagy, ezzel megválaszoltam mindent. A legtöbb nő ilyen. Például ezért sem érdemes vitatkozni velük.
2020. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hamar ideges vagyok, szoktam fejéhez vágni dolgokat, főleg azokat amiket a múltban csinált, mert ezekkel könnyű dobálózni"


"önértékelésem nagyon megingott egy ideig, de már minden rendben van"


Ha neked ez rendben van, nem fogsz változni, hisz rendben van.

2020. nov. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem tetted túl magad a sérelmeden és emiatt bünteted folyton a párod. Amíg ezt le nem rendezed magadban vagy külön nem váltok nem fog helyre jönni a helyzet.
2020. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!