Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem szeretem ezt az...

Csak én nem szeretem ezt az év végi leállást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira rossz és bezártság érzést kelt bennem, amikor így karácsony, újév felé minden lecsendesedik, minden takarékra kerül.

Az NSO-n is mikor olvasom, hogy 2 napig hírzárlat a karácsony/újév miatt, kb. mintha világ vége lenne olyan érzésem van.

Vagy szimplán, hogy ilyenkor az ismerőseim 95%-a elérhetetlen olyan depresszív érzést kelt bennem és azt várom, hogy végre minden a régi legyen.


De közben meg megszokom ezt a semmittevést, és a végén meg az a dolog kelt bennem nagyon rossz érzést, hogy 1 évig megint kezdődik minden elölről.


Kicsit betegesnek érzem ezt, más is van így ezzel, vagy csak én?


2020. dec. 15. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te máshogy látod szimplán, mint a többiek. Egy átlagos évben (nem feltétlenül most a covid idején) pont az a lényege az év végi leállásnak, hogy számot vethess az éveddel, pihenjél, kicsit magadra/a családodra figyelj. Persze, ilyenkor a barátok is hazamennek a szüleikhez, a karácsonyi időszak nem a buliról szól. Nyilván maga az ,,év" egy emberi kreálmány, és attól, hogy 2021.01.01.-et ír a naptár, nem változik semmi 2020.12.31-hez képest, de szeretünk ciklusokban gondolkodni, és időről időre szükség is van rá, hogy visszanézz, értékeld az évet, leltározzál (akár magadban, akár üzleti szinten), ez segít megújulni, fejlődni. A kérdés az, hogy te miért érzed vajon betegesnek? Erre te tudhatod a választ.
2020. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tervezz be valami otthoni tennivalót erre az időre. Valami olyat, amit már régen megakartál csinálni. Sorozatmaraton, takarítás, a számítógépen a cuccaid rendezése, olvasás, ilyesmi.
2020. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mióta 24-én reggel leállt a gázkazánunk, és csak szilveszter napján sikerült (nagy szerencsével) megjavíttatni, én sem szeretem.


Bármi komolyabb bajod lesz, elintézhetetlen két hétig. Utána meg tömeg van mindenütt az ilyen ügyekben.

2020. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem. Nekem ez egy kényszer leállás, közben tudom, hogy januártól májusig bele fogok szakadni a sok melóba. Két hét kötelező tökilöki, utána pedig hajtás:(
2020. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanezt érzem, mint te.

Eddig tudtam dolgozni (turizmus), míg mindenki más hazautazott vidékre.

Most viszont unatkozni fogok 10 napig, én sem szeretem.

2020. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!