Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről az idézetr...

Mit gondoltok erről az idézetről? Szerintetek van igazság alapja?

Figyelt kérdés

Nem az vagyok, akinek Én gondolom magam és nem is az vagyok akinek Te gondolsz engem. Én az vagyok, amilyennek gondolom, hogy Te gondolsz engem.


Angolról fordítottam le a saját szavaimmal - a lényeg megvan.



2020. dec. 16. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van benne igazság. Hogy te mit gondolsz a másikról az lényegében képet ad arról, hogy te milyen személy vagy.
2020. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem az képet a másikről, hogy én mit gondolok róla, hanem a viselkedése alapján itélek.
2020. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül igaz, mert mondjuk egy szorongásokkal teli, szociális fóbiával küzdő ember fejében gyakran vannak olyan gondolatok, hogy a másik fél unalmasnak, hülyének, stb. látja, miközben ennek közé nincs az igazsághoz, csak üres félelmek.


Viszont van benne igazság is, mert a környezetünktől folyamatosan kapunk verbális és nonverbális visszajelzéseket, vagyis sok esetben (ha ezeket helyes én tudjuk megítélni) tényleg olyanok vagyunk, amilyennek hisszük, hogy a másik ember gondol minket.

2020. dec. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*helyesen
2020. dec. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem magasabb önismereti szinten az ember elengedi ezt a hozzáállást.
2020. dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!