Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok éles helyzetek...

Miért nem tudok éles helyzetekben kiállni magamért, alátámasztani az álláspontom? Hogyan lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Számtalanszor előfordult már, hogy egy kérdésben ott a konkrét helyzetben nem tudok tiszta fejjel válaszolni, érveket sorolni, alátámasztani az álláspontom, és így sokszor én jövök ki vesztesen, meg van, hogy csak ráhagyom az egészet a picsába, csak hagyjon békén... Miközben, ha magamban elképzelem a szituációt úgy meg megy (nyilván ilyenkor egy ideális a helyzet számomra, de a valóságban ez kevés).
2020. dec. 17. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán izgulsz, vagy zavarba jösz.
2020. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem tudsz ilyenkor kiállni, mert nincs kész eszmerendszered, ha valamivel szembetalálod magad, akkor ott helyben kezdesz rajta gondolkodni.

Próbáld lassítani a szituációt, hogy több időd legyen gondolkodni, reagálni a dolgokra. De amúgy miért ne lehetne valakinek azt mondani, hogy csináljon, amit akar? Nem kell mindig érvelni, meggyőzni másokat, pláne megindokolni az álláspontod.

2020. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valóban nem kell mindig, de vannak helyzetek, amikor igenis tudtam volna és így utólag bosszant.
2020. dec. 17. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez gyerekkorbol ered. Mikor a szülők ledominàljàk a gyereket akinek nem lehet igaza, türnie kell a megalàztatást, vagy vegighallgatni anyut nem szolni vissza. Kialakul egy "önblokk".

Ez mentén(is) épül fel a személyisèg. Az elnyomottakat felnötten is elnyomjàk. Blokkolnak.


Èn ráadásul sík hülyének is jöcök olyankor le, még a nevem is csak habogni tudom. Akkor is ha fejben "integràlok derivàlok" is akàr, szoval akármennyire lenne nekem igazam es böven szélesebbek is az ismereteim és baromsàgokkal is dominàlnak le, hirtelen kiürül az agyam teljesen.


Ez ugyanaz a gyermeki ijedelem és blokk, amit kicsiként éreztél es amire màr lehet nem is emlékszel mert beépült ösztönös reflexbe azaz nem tudatos, hanem elemi màr. Csak epp az életedre is kihatott

2020. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*jövök
2020. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van benne valami, amit mondasz. Szerinted ebből hogyan lehet kitörni?
2020. dec. 19. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es sajnos igazad van. Én azt vettem észre, hogy konkrétan egy nappal később jut eszembe, mit kellett volna mondani. Nagyon ritkán tudok éles helyzetben jól reagálni, ha egy kicsit asszertívnak kell lenni. Én is rengetegszer le voltam ugatva gyerekként.
2021. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert sokszor leugattak gyerekként. Ismerős helyzet, sokszor nekem is csak utólag jut eszembe, mit is kellett volna mondani.
2021. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!