Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztatok már a szó...

Találkoztatok már a szó szoros értelemben vett pszichopatával ? Mik voltak az erre utaló jelek ?

Figyelt kérdés
Hogyan viselkedett veled és mikor hullt le róla az álarc ? Erőszakos ember volt ?

2020. dec. 21. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Az exem. Nagyon hízelgő,kedves volt. Mindenki előtt a tipikus jófej srác.

Másfél évig jártunk,kb.fél év után költöztünk össze. Kezdődött a féltékenység, ami aztán addig fajult,hogy

-lehallgatott

- követett

-megütött

Persze szakítás,akkor a fenyegetőzés,hogy megöli magát.

Próbált lelkiismeretfurdalást csinálni,hogy én vagyok a szarszemét,stb.

Költözéskor találtam használt tisztasági betétet a konyhában a tányéroknàl ( wtf,fúj), mire közölte,hogy kikukázta hogy majd dns-t vegyenek róla,hogy bizonyítsa,hogy megcsaltam..

Utólag jöttem rá,hogy valószínűleg többször adott ginát, hogy megdugjon. ( akkor már a szakítás szélén voltunk,nem szexeltem vele).

250 km-rel odébb költöztem, de még egy szűk évig zaklatott facebookon,telefonon.

2020. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én a való életben még nem, csak itt a Gyakorin, de itt mindennap többször is.
2020. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Igen, 2 hónapig volt a lakótársam.

Az elsőben nagyon normális volt, kb minden este együtt voltunk, filmeztünk, beszélgettünk.

Aztán kezdett megváltozni. Már nem járt be a munakhelyére, egész nap otthon volt, nem csinált semmit. Aztán olyanokat csinált pl éjszaka bejött a szobámba, leült az ágyamra és suttogva beszélt (nem alva járó volt!!), vagy szintén éjszaka bejött, kivette az egyik teknőst az akváriumból és elvitte, 10 perc múlva hozta vissza. Nem mertem utána menni. Meg olyanokat beszélt hogy felgyújtja a társasházat.

2020. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
3-as vagyok. Meg amig én dolgoztam, kizárta a kutyát a lakásból a folyosóra. Ja és állandóab gázt szívott.
2020. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Itt is van egy példa (23-as hozzászólás)

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Haverom mutatta be nekem,mint volt osztálytársát.Bemutatkozáskor vigyorgott,kezet fogott,de nagyon rossz érzésem volt,mikor ránéztem.Be is igazolódott.Rendszeresen balhét provokált,belekötött random emberekbe,verekedett vérre menően,állatot kínzott.Minden ráillett,amit tipikus pszichopataként ír le a szakirodalom.
2020. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Bemásolom, amit már korábban is írtam ehhez hasonló kérdésekhez:



*A válaszban szereplő személyekről csak a hipotézis szintjén lehet pszichopátiát feltételezni!*



“A legtöbb ember összekeveri a valódi pszichopatákat a hálivúdi filmipar sorozatgyilkosaival. Esélyes, hogy találkoztál már életedben pár pszichopatával úgy, hogy fogalmad sem volt róluk, de valószínű, hogy ők maguk sem tudták, hogy azok.


A pszichopátia egy neurológiai “másság”, genetikailag kódolt. A sorozatgyilkosnak általában semmi közük nincs a pszichopátiához, a legtöbbjük pszichotikus vagy borderline, esetleg nagyon alacsony intelligenciájú pszichopata.


A legjellemzőbb pszichopátiás sajátosságok:



-Asszertivitás


-Magas stressztűrő képesség


-Stressz alatt a szinte zavartalan teljesítmény


-Versenyszellem


-Pragmatikus gondolkodás, alacsony/0 affektív empátia.


-Magas kontrolligény


Láttál már olyan sikeres, magabiztos konyhaséfet, aki gasztrokönyveket ír, szerepel a médiában és rendkívül jó verbális készségei vannak? Nagy valószínűséggel pszichopata. Fördős Zé gyanús lehet.


Hallottál már sebészről, akinek magas a teherbíró képessége és a fájdalom/fáradság toleranciája? Közben jól szerepel az emberek előtt, mindenféle izgalmas sztorikat mesél és médiaegyéniség? Szintén esélyes, hogy pszichopata. Ilyen lehet például Zacher Gábor. Nem ismerem személyesen, nem vagyok a pszichoterapeutája, ezért nyilván nem fogok diagnosztizálni, de van rá némi esély. Bár arról vallott egy interjúban, hogy szerelmes. A pszichopaták oxitocinszintje alacsonyabb a normálisnál, úgyhogy nem igazán érzik azt az átlagember által produkált biokémiai reakciót, amit szerelemnek nevezünk. Ellenben nagyon jó partnerek lehetnek, képesek ugyanúgy vonzódni, vágyakozni és szenvedélyt érezni egy ember iránt, max. máshogyan definiálják a szerelemet.


A politikusok között a leginkább feltételezhető pszichopátia: Toroczkai László (magas antiszociális vonásokkal), Dúró Dóra, Fekete-Győr András, Budaházy György és Edda, Rogán Cecília (bár őt az ex-férje miatt soroltam a politikusok közé), Lévai Anikó (Orbán Viktor paradoxon módon pont nem, magasan neurotikusnak, nárcisztikusnak tűnik).


Médiaszemélyiségek közül: Hajdú Péter, Berki Krisztián (lehetséges, de inkább nárcisztikus), Puzsér Róbert (lehetséges, de inkább autisztikus), Csernus Imre (hamarabb szociopata).



A szociopátia (másodlagos pszichopátiának szokták még nevezni) pedig egy másféle konstrukció. A kis korban szerzett traumákra adott szélsőséges reakció, ami által az “érzés” vagy “átérzés” képessége majdnem teljesen megszűnik. Ők már tudnak szerelmesek lenni, bizonyos érzéseket képesek átérezni, csak nagyon nehezen megy. Nem igaz, hogy agresszívabbak, az az antiszociális személyiségzavart jellemzi és kultúrafüggő, pl. bűnözésben való szocializálódás során áttanult tulajdonságok berögződése. A börtöntöltelékek 60%-nak antiszociális személyiségzavara van.



Az interneten rengeteg valótlan információ van ezzel kapcsolatban, nem érdemes őket figyelembe venni. A legtöbb pszichopatát valójában fel sem ismernéd, nagyon jól azonosulnak a felvett “perszónával” (maszk).

2020. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
1-es: a pszichopaták nem féltékenyek, és nem viselkednek obszesszív modon. Amit te leírsz, az a tipikus borderline.
2020. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
36%
Itt egyik sem hangzik pszichopatának.
2020. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kolegám, akivel viszony szerűségbe keveredtem. 1 év kellett ahhoz, hogy rájöjjek, ki is ő valójában, de szinte a legelső pillanattól kezdve szólt bennem a vészcsengő, hogy valami nagyon nem oké. A legfurcsább amit már nagyon korán elkezdtem érezni vele kapcsolatban, hogy egyszerűen nem áll össze róla a kép. A viselkedése és a szavai olyan ellentmondásban álltak egymással, ami nem létezhet. Nagyon hitelesen es empátiát keltően beszélt érzésekről, korábbi sérelmeiről, gyerekkorról, amikben semmi okom nem volt kételkedeni és nem is kételkedtem, de közben olyan szinten nélkülözött bármiféle empátiát, hogy ilyennel még nem találkoztam. Nagyon koran kezdtem érezni azt is pont ezek által, hogy minden egyes szavával manipulál, hogy nem őszintén beszélget velem és megnyílik nekem, hanem minden szavának célja van. Mindent csakis azért mond vagy játszik el, mert azzal nálam el akar érni valamit. Sajnos annak ellenére, hogy a legelejétől éreztem, hogy nem stimmel az egész, mégis be tudott hálózni és elérte a célját. Aki nem találkozott még ilyen emberrel, az nem tudja elképzelni, hogy ez hogy történhet meg, én sem tudtam, amikor korábban egy barátnőm volt ugyanebben a helyzetben. Soha nem voltam áldozat típus, jó az emberismeretem, független voltam mindig, és mégis belefutottam és nagyon nehezen szabadulok. Pedig ez 'csak' egy viszony. Teljesen magába szédített azzal, hogy az elején nagyon kedves, megértő, együttérző, érdeklődő és nyílt volt velem (annak mutatta magát), és persze nagyon odáig volt értem. Sosem esett szó kapcsolatról köztünk, mindig csak célozgatott az ilyen-olyan érzéseire, elhintett kisebb-nagyobb érzelem morzsákat, aztán mikor közel kerülünk egymáshoz érzelmileg (legalábbis a látszat szerint) mindiiig belémkötött valamivel, mindig kijött az, hogy én vagyok a sz*r, és ezért nem tud bízni bennem. Ezt milliószor eljátszotta. Mikor én döntöttem úgy, hogy távolodnék, mindig visszarántott. Életemben nem drámáztam annyit, mint vele, teljesen leépítette az önbecsülésemet szépen lassan. A vele való 'kapcsolat' során folyamatosan azt éreztem, hogy bármit teszek, egyszerűen nem tudok neki megfelelni, sose tudom, mikor mivel köt belém, állandóan magamban kerestem a hibát, hogy mit rontottam el már megint, miért vagyok olyan amilyen.. Nagyon durván tud lelki terrort alkalmazni, pl ha valami sérelme van (kb 2 naponta előfordul) akkor 'poénkodás' formájában napokon keresztül nyomatja a terrorizálásomat, mások előtt szándékosan hergel, utána amikor már nagyon elég volt és odamegyek, hogy beszéljük meg normálisan a dolgot, fogja magát és szó nélkül elmegy miközben beszélek hozzá, ha épp meg is hallgat, bármit mondhatok neki, semmivel sem lehet rá hatni, és nem érdekli, hogy kikészít, nem érdekli, hogy megöl ezzel amit csinál, totálisan hidegen hagyja, hogy mit okoz másokban, sőt igazából élvezi, hogy ilyen hatással van rám. Sohasem idegeskedik egyébként, abszolút hidegvérrel tesz és mond mindent. Pont egy ilyen beszélgetés során világosodtam meg kb 2 hónapja, mikor olyan elképesztő hidegen és kegyetlenül beszélt, amilyet embertől még életemben nem láttam (számonkértem valami miatt, amitől pár percre kiesett a szerepéből és megmutatta a valódi arcát),és akkor jöttem rá, hogy amit egy éve csinálok, hogy próbálom őt megfejteni, próbálom megérteni, mentegetem magamban állandóan a viselkedése miatt, magyarázatokat gyártok, hogy miért olyan amilyen.. Mind egy nem létező 'titokba' fektettem ennyi energiát,ugyanis nincs mit megfejteni benne, ő ÜRES! Ijesztően üres. Csak egy empatikus ember, aki nem került még soha egy pszichopata bűvkörébe, annak ez szinte felfoghatatlan es feldolgozhatatlan,hogy ilyen létezik. Ezért voltam képtelen olyan sokáig én is elhinni, pedig tényleg az elejétől éreztem. Kisemmizve éreztem és érzem magam lelkileg, mentálisan, érzelmileg és fizikálisan is. Ja igen, az is hozzá tartozik, hogy minden egyes nap úgy estem haza nap végén, mint akiből az összes energiát elszívták, mint akit kizsigereltek. Sokáig nem értettem, hogy miért. Órákig tudnék még mesélni, épp azért, mert nincsen egy valami nagyon kézzelfogható vagy rögtön elsőre érzékelhető jele annak, hogy pszichopata az illető, hanem lassan, módszeresen hálózzák be majd építik le az áldozataikat, úgy, hogy a környezet ebből semmit nem vesz észre, max annyit, hogy az áldozat 'megbolondult'
2020. dec. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!