Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Találkoztatok már pszichopaták...

Találkoztatok már pszichopatákkal? Milyen volt?

Figyelt kérdés
2018. máj. 24. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kihasznált, manipulált, lejáratott mindenki előtt, ő vált az áldozattá emiatt mások szemében, most megszívtam miatta.
2018. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Egy haverom felesége full pszichopata. Gyönyörű szép nő, de semmilyen érzelme nincsen. Elég hátborzongató vele beszélgetni. Olyan, mint egy android, és kb a reakciói is. Valahogy nem normális módon reagál a dolgokra. Csak egy példa: ha mondod neki, hogy egy balesetben meghalt 2 felnőtt és 4 gyerek, a szeme se rebben és azt kérdezi meg, hogy az autót meg lehet e javítani, vagy totálkáros e.
2018. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

A lakosság kb. 1%-a pszichopata (ezt egy pszichológus professzor mondta egy Youtube videóban, tegyük fel hogy nem álhír), szóval élete során mindenki találkozik pszichopatával.


Nincs klinikai diagnózis a kezemben erről, de volt egy illető akinél megeszem a kalapomat ha nem volt valamiféle személyiségzavara, de hogy ez nárcizmus vagy pszichopátia azt nem tudom... Egy nagyon jó megjelenésű fiatal nő volt. De tényleg bájos volt, kellően szerény, kereste a társaságomat, jó kisugárzású, nagyon művelt, mindig pozitív beállítottságú volt, meg úgy minden tulajdonsága megvolt hogy jó társaságod legyen... Randizgattunk, meg össze is jöttünk.


Gyanús lehetett volna viszont hogy néha pár napra eltűnik, vagy néha ellentmondtásba keveredett önmagával (pl. egyszer azt mondta hogy idáig csak egy kapcsolata volt még csak, máskor hogy kettő...). De nem foglalkoztam vele, gondoltam mindegy is hogy régen mi volt (az egy és kettő is kicsi szám), az eltűnésekkel kapcsolatban meg gondoltam hogy rendben, neki is kell egy kis szabadság néha.


Na most kiderült hogy minden amit mondott az hazugság volt, és kitűnően, egyenes pofával, szembrebbenés nélkül elő tudta adni a hazugságait. Kiderült ugyanis hogy nem az hogy egy vagy két fiúja volt előttem, hanem velem párhuzamosan (!!!!) kettő. (Vagyis kettőről tudok.)

Egyszer véletlenül megláttam egy szórakozóhelyen, ott szájról szájra járt, meghívatta magát innivalókra, meg ilyenek.

Aztán azt is megtudtam hogy van egy fiú akivel összejött, és azt is agyba-főbe csalja.


Amikor lehullt a lepel akkor is manipulált hogy persze ő az áldozat, és nekem kéne szégyelni magamat. Viszont amikor kellett segítség (nem árulom el hogy mikben, az túl sok infó lenne), akkor mindig eszébe jutottam.

Sőt, később még alkalmi szexet is számtalanszor felajánlotta, meg próbált a "régi maszkjába bújva" számtalanszor mondta hogy vigyem el wellness hétvégére, lesz alkalmi szex, és még össze is jöhetünk újra, de akkor már rájöttem hogy így még soha senki nem csavart engem az ujja köré, és kerülni kell az ilyet. Mindenesetre rendkívül döbbenetes és tanulságos volt...

2018. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

2., szerintem fogalmad sincs, mit jelent a pszichopata szó :D Ha a nő pszichopata lenne, épp hogy nem reagálna furán a dolgokra, mert tudná, mikor mit kell mondania vagy csinálnia, hogy megtévessze a környezetét...

Aki ilyen "androidos" viselkedésű, az inkább autista lehet.


Mellesleg engem sem érdekel, ha a hírekben bemondják, hogy meghal ennyi meg annyi ember. Ha egyszer nem is az ismerőseim, akik meghaltak és egészen idáig a létezésükről se tudtam, akkor miért játsszam meg magam, hogy mennyire meghat és milyen szomorú lettem emiatt? Minden nap minden egyes másodpercében emberek százai halnak meg, akkor ezzel az erővel mindenki hordjon 0-24-ben feketét és állandóan búslakodjunk, mert jajj szegény, ártatlan vadidegen emberek a világ másik végén meghaltak épp?

2018. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazat kell adnom 4-esnek. A pszichopata és szociopata olyan szavak mint a depressziós, hogy ezek valójában konkrét betegségek, viszont a hétköznapi beszédben össze-vissza dobálózunk vele (pl. le vagyok hangolva -> depressziós vagyok, valaki nem mutat sok érzelmet -> pszichopata).


Az én laikus tudásom szerint (tehát javítsatok ki ha nem így van) az antiszociális személyiségzavarok (pszichopátia, szociopátia, meg ez a "csokor") valóban olyan hogy nincsenek / alig vannak érzelmei. Viszont tudják hogy mik azok az érzelmek, és roppant ügyesen meg is játsszák magukat! Abban mutatkozik meg az érzelem hiánya, hogy kihasználják a többieket, manipulálják őket.

Ez az egyik ami jellemzi őket, a másik hogy azért is manipulálnak mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül, mert magukat többnek, jobbnak gondolják, nárcisztikusak. Tehát úgy fogják fel hogy ha hagyja magát kijátszani, akkor meg is érdemli.


Mutatok egy angol nyelvű videót egy pszichopata tömeggyilkosról, akit a rendőrségen megkérdeznek hogy ő volt-e a tettes. Erre átveszi a beszélgetés irányátását, és még a rendőröket kéri számon hogy nem hisznek neki, hiszen ő csak segíteni akar! (Abban a gyilkosságban amit amúgy ő követett el...). A rendőrök meg még elnézést is kérnek hogy nem gondolják szavahihetőnek.


https://www.youtube.com/watch?v=A0PCeivaEkM

2018. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztam, nekem apám az.

Aa be akar vágódni valahol, és szerinte a személy kívül fog esni az ismerősi körén, akkor egészen abszurd, és kitalált dolgokat tud beleélés szinten előadni. pl ha alkalmi partnert akar szerezni. Találkoztam már olyannal, aki kedves, előzékeny középvezetőként ismerte, valójában gépbeállítóként dolgozik. Amit kíván a helyzet, ami a legelőnyösebb az adott pillanatban, ő rögtön olyan emberré tud válni. Amint mást kell játszania, az előző szerep semmiféle hatással nincs rá. Ezeket a szerepeket csak akkor hajlandó felvenni, ha az valamilyen előnyt hozhat számára. Ahogy idősödik, rendszeresen esik abba a hibába, hogy ezek az esetek kicsit összekavarodnak, gyakrabban esik ki a szerepből, ami miatt egyik hazugságból a másikba kell menekülnie. Ha viszont nem érdemes szerepet játszania, akkor a kommunikációja manipulatív, fölényes, és erőszakos.

Látszólag minden nőt pillanatok alatt megszerez, akik a kapcsolatuk közben úgy támogatják őt anyagilag, h közben ők érzik magukat lekötelezve. Aztán 1-2 év után a másik fél nem egyszer anyagi csődben, komoly depresszióval küzdve, esetleg öngyilkossággal fejezi be életét.

Kizárólag futó ismeretségei vannak, minden társaságot, ami nem hoz valamilyen előrelépést, azonnal elun.

Mikor még közelebbről ismertem, és hallottam valakivel érzelmi témáról beszélni, nagyon gyakori volt, h pl az előzőleg látott filmben levő színész reakcióit utánozta. persze tökéletesen.

Szomorúnak, boldognak, mérgesnek még valószínűleg senki sem látta, az ilyen viselkedésekben is van mindig valami esetlen, amiről lejön, h csak szerep. Viszont ezt csak a régebbi ismerősei látják, a frisseknél mindig csodásan működik :D új nő, vagy főnök szerint csodás ember, és igaz barát. aki régebben ismeri, azok szerint egy hideg, kegyetlen gép.

Ahogy idősödik, egyre több a szereptévesztés, sokkal lassabban kombinálja a hazugságokat, és emiatt egyre esetlenebb.


Ilyen egy pszichopata.

2018. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, én az vagyok, gyerekkorom óta, orvosi diagnózisom van róla.
2018. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es, na te biztos nem vagy az!
2018. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
30%

Istenem, már a tököm tele van ezekkel

Pszichopata ez, pszichopata az.. elég volt már

Nektek mindenki pszichopata? Még rám is azt mondják azok a f@*sz pszichológusok, pedig egyáltalán nem vagyok az, csak hülye az összes

Fejezzétek be ezt, lehet hogy az illetőbe kevesebb érzelem jutott, de nem feltétlen pszichopata

Pl tegnap megöltek kib@*szott korcsot meg az öreg gazdáját a szomszédban, és már mindenki sír. volt is a tv-ben, nem tudom ki látta innen

De most mit szarjak erre? A vénember úgy is csak pár évig húzta volna, a korcs meg végre már nem ugat

Na látjátok, én így állok hozzá, és nem vagyok pszichopata, csak reálisan gondolkodom

Nektek is így kéne

2018. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#3 Egy szakember szerint 7-8%-ra emelkedett szóval sokkal többen vannak mint régen.
2020. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!