Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám magam jobban...

Hogyan tudnám magam jobban motiválni, hogy elérjem a kitűzött céljaimat? Vagy inkább a céljaimon kellene változtatni? (kérlek, olvasd el a leírást)

Figyelt kérdés

Állandóan félbehagyok dolgokat, de nem azért, mert rosszul megy, hanem azért, mert nincs türelmem végigjárni az utat. Nyelveket tudni szeretek, nem nyelveket tanulni. Edzett szeretek lenni, de edzeni nem szeretek. Nem élvezem a munkabefektetés folyamatát. És mellette nagyon magas a saját magamnak állított léc, mert azt aszerint állítottam be, hogy mit tudnék kihozni a képességeimből ideális körülmények között. És amúgy a képességeimből valóban sok mindenre futná, mégsem tartok sehol. Ezzel kelek, ezzel fekszem, és egy eseménytelen pokol az életem.


Amihez értek, azt mind akkor szedtem fel, amikor még nem törődtem a léccel, hanem egyszerűen eljártam barátokkal edzeni, mert jó volt, vagy tanultam a nyelvet, mert élveztem, hogy én vagyok az osztály legjobbja. Mióta kikerültem középiskolából, úgy érzem, csak loholok a felállított eszményem után, és nem tudok lemondani róla, mert értéktelen senkinek érzem magam, ha nem teljesül. Igazából nem is annyira eszmény, mert én magától értetődő elvárásnak veszem, hogy egy ha egy nyelvbe belekezdek, akkor azt vigyem el legalább a C1-es szintig, vagy hogy mindig nagyon jó formában legyek és ne legyen rajtam semmi felesleg, vagy hogy legyen egy jól karbantartott önvédelmi tudásom. Meg még pár ehhez hasonló dolog. Viszont nincs motivációm a mindennapokban, hogy ezek felé haladjak. Ha belekezdek bármibe, mindig rám nehezedik, hogy mennyire sok munkát kell belefektetni, hogy ilyen alap dolgok meglegyenek, és már el is ment a kedvem tőle, mert ha nem tartom magam a célhoz, akkor az egy kudarcélmény. Ha meg beteljesül, akkor meg igazából nincs sikerélmény, mert annyira nem méltányolják ezt az emberek, mint amennyire sok energiát be kell fektetni, hogy elérjem ezeket. Igazából úgy érzem magam, mintha szüntelenül egy versenyben élnék, amiben nagyon le vagyok maradva, és azt sem tudom, hova kapjak, hogy behozzam a lemaradást. És akkor még mindig csak az "átlagos" szintet értem el, és hol van az még, amikor én leszek versenyelőnyben. És az egészben igazából semmi örömöm nincs, mert egy rivalizálás az egész.



Bocsánat, hogy ennyire elvittem a pszichológia felé. Nagyon későn fejlődő gyerek voltam, lehet, hogy ezért rögződött ez ennyire belém, mert megszoktam, hogy mindig én voltam a tornasor végén és sose érdekeltem a csajokat. Plusz, a szüleimtől is ezt a teljesítménykényszert tanultam el. Szeretném elengedni az egészet a francba és csak élni egy kicsit, de az az első, ami ilyenkor eszembe jut, hogy azzal is csak még jobban lemaradok a versenyben...



2020. dec. 27. 00:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy az ennek a helyzetnek az iróniája, hogy miközben ezek az eszmények és ambíciók munkálnak bennem, a legtétlenebb, legpasszívabb életet élem évek óta, és egy szemernyit sem haladtam előre karrierszempontból, nemhogy valami óriási ugrást. Valahogy meg kéne hekkelni az agyamat, hogy ne a társadalmi presztízs alapján hozzak életpálya-döntéseket (mivel azok eddig mindig boldogtalansághoz vezettek), hanem az alapján, hogy mi az, amit tényleg szeretek csinálni, és ha abban szenvedély van, az majd úgyis meghozza a sikert meg az elismertséget. Csak ez annyira nehéz, mert már olyan régóta vagyok ebben, hogy már igazán meg sem tudom mondani, mi okoz örömet. Nem tudom, mikor csináltam valamit utoljára igazán szenvedéllyel, mikor voltam flow-ban. Onnantól kezdve, hogy elkezdek valamit komolyan művelni, mindig bejön az, hogy mikor lesz majd valami prezentálható belőle, és máris elmegy a kedvem tőle.
2020. dec. 27. 00:09
 2/2 KisJuc716 válasza:

Az már egy jó pont, hogy elismered, hol rontod el a dolgot. Így könnyebb lesz változtatni. De ahhoz csakis te kellesz, egyedül neked kell ELDÖNTENED, hogy márpedig nem érsekel senki véleménye, akkor is azt csinálom, amit szeretnék (legyen az futás, festés, horgolás, akármi). Valamennyire ismerős a helyzet, és hosszú évekig azt lestem, megfelelek-e a környezetemnek, pár éve sikerült ezen változtatnom, nem csak felszínesen, hanem úgy igazán. Azóta sok dolog van, amit másképp látok, és sokkal jobban érzem magam, mert már nem idegeskedek annyit, mint régen.

Próbáld ki azt, hogy kitűzöl magad elé valami apró célt, amit rövid idő alatt teljesíteni tudsz (pl. 2 km futás, vagy ilyesmi), de ne mondd el senkinek, mire készülsz, és vedd tudomásul, hogy ha esetleg nem sikerül, akkor megvonod a vállad, és keresel valami más célt. Apró lépésekkel kezdd a dolgot.

Szurkolok, hogy sikerüljön!!

2020. dec. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!