Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik változtattatok, vagy...

Akik változtattatok, vagy szivesen változtatnátok keresztnevet, miről mire változtattátok/változtatnátok?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem. Bár én is szívesen változtatnék nevet, mert a jelenlegit utálom. De azt hiszem így közel a negyvenhez már lekéstem róla.

Amúgy ha visszamehetnék az időben, Borbáláról változtatnék Katalinra. A Borbála hangzása csúnya (bár tudom, ez szubjektív) és még a jelentése is rémes. A Katalin jelentése szép, és amiatt is kedves nekem, mivel egyik nagymamám neve volt.



2020. dec. 4. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a Borbála szép név :) Nekem tetszik.


Bár én nem fogok nevet változtatni, ha változtatnék, Viktóriáról Améliára. Az Amélia név a kedvencem, nagyon tetszik a hangzása. A Viktóriát annyira nem szeretem, egyrészt a "Viki" becézése nekem olyan semmilyen, plusz a környezetemben túl sok Viktória van. Csak középsuliban négyen voltunk Vikik, általánosban is hárman, és ha úgy vesszük, majdnem minden osztályban volt legalább egy Viki. Elég idegesítő, amikor azt hiszed neked szólnak, aztán ja, mégse...

2020. dec. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megvagyok elégedve a nevemmel, de ha választanom kéne akkor az Ellie, Nara,Melánia,Melodi, Kira/Kiara nagyon tetszik. Am sok ilyen név van :'D
2020. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik a Borbála, bocsánat. De tetszik még a Kinga, a Jázmin, a Noémi, a Csenge, a Kincső, ilyenek. Katalin nem szívesen lennék.
2020. dec. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
2-es: a Melánia szép név,de többi szörnyű csinálmány nevek.
2020. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen engem is zavart a nevem, bár a vezetéknevem sokkal jobban. De mostanában elfogadtam, bár a vezetéknevemet továbbra sem szeretem, de a keresztnevemmel megbékéltem. :) De a Hanna nevet szívesen viselném, bár állítólag nagyon elterjedt lett, de én egyetlen ilyen nevű sem ismerek, se a volt osztályaimban, se a munkahelyeimen nem volt ilyen nevű, szóval annyira talán nem zavaró. Gondolom a fiatalabb korosztályban már igen, mert akkoriban lett ilyen népszerű név, régebben nem volt az. De a vezetéknevemhez nem passzolna ez a név, meg ha meg is változtatnám, akkor a vezetéknevet cserélném le. De macerás dolog, minden iratot ki kell cserélni, az munkahelyen is el kell magyarázni mindenkinek, hogy miért változatom meg stb. Nekem ez fárasztó lenne, túl bonyolult már ilyenkor. Talán 18 évesen még pont jó alkalom változtatni.
2020. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Éppen most. Vajkról Bencére♡
2020. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tapír66 válasza:
100%

40 évesen változtattam meg a nagyon hülye hangzású családnevemet. Most 55 vagyok. Csak azt az egyet sajnálom, hogy nem 10-20 évvel korábban tettem meg. A családnak persze nem tetszett a döntésem, de ugyan kinek ártottam vele?

Ha valaki bármilyen okból nem szereti a nevét, nem tud vele azonosulni: merjen cselekedni. A te neved, a te energiameződ, a te életedről van szó: használd hát bátran a szabad akaratodat!

2020. dec. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vezetéknevemet szívesen lecserélném én is, csak nem tudom mire...
2021. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!