Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért voltam boldogabb, mikor...

Miért voltam boldogabb, mikor csúnyább voltam?

Figyelt kérdés

3-4 évvel ezelőtt voltam az eddigi legboldogabb az életem során, így utólag visszanézve nem néztem ki jól, mégis nagyon boldog voltam. Elég magabiztos voltam, nagyon jól éreztem magam a bőrömben és nem mellesleg sokkal több ember kedvelt és vagy háromszor annyi fiú akart akkor velem ismerkedni, mint most.

Azóta hosszú utat jártam be, mentálisan nagyon padlón voltam többször is, most már kiegyensúlyozottabb vagyok, és habár a külsőmet illetően történtek pozitív változások, annyira nem vagyok megelégedve a testemmel, hogy rövidesen 2 plasztikai műtétem is lesz.


Mi ennek az egész jelenségnek a pszichológiája?


2020. dec. 27. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Itt eleve ott kezdődnek a bajok, hogy már így 14 éves korodra annyira beszopatott a fogyasztói társadalom, hogy azt hiszed, hogy a kinézetednek bármi köze van ahhoz, hogy mennyire vagy boldog.
2020. dec. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
#1 +1
2020. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
#1 +2
2020. dec. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
A plasztikai műtétektől (is) valószínűleg csodát vársz. Nem tudom mit takar a "csúnya voltam" stb, szerintem huzamosabb ideig konzultálj pszichológussal plasztikai műtét előtt. Csodát, megváltást vársz ezektől valószínűleg.
2020. dec. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy a nevében is benne van, a plasztikai műtét művi beavatkozás, természetellenes. Az idő múlásával csak torzítja a testet. Összességében több szenvedést hoz egy embernek, mint boldogságot.
2020. dec. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan azért voltál boldogabb, amiket leírtál. Jól érezted magad a bőrödben, elfogadtad magad és ez a pozitivitás sugárzott kifelé. Nem plasztikai műtétre kellene menned, hanem a lelkeden dolgozni, ha kell szakember segítségével. A plasztikázástól nem leszel boldog, maximum ideig-óráig.
2020. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Igen #6os írta le legjobban, én is ezt írtam volna, ha nem írja le valaki.
2020. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén érdekelne, hogy jelenleg hány éves vagy, mert manapság ez a plasztikai műtét mánia már 16-18 éves korban jelentkezik, ahogyan az 1-es is írta a fogyasztói társadalom egyik "csodás" hatása ez.

Ha tényleg e körül vagy korban az azt jelenti, hogy 13-15 éves korodban láttad magad utoljára szépnek, ami pusztán azért van, mert akkor még jóval kevesebb hatás érhetett pl. a közösségi médián keresztül mint most és, ha régen szembesültél is velük, nem tulajdonítottál nekik nagy figyelmet.

Az igazat megvallva én egyáltalán nem támogatom a plasztikai műtéteket. Ahogyan azt a #6-os is írta, amikor jól érezted magad a SAJÁT bőrödben, akkor pozitivitást sugároztál, ez azonban nem érhető el a plasztikával. Nem fogod újra azt a pozitivitást sugározni, ha megcsináltatod a melled stb., pusztán egy hamis kép fog magabiztosságot adni, de azok az emberek, akiknek ezzel tudat alatt megfelelni akarsz is át fognak látni a szitán, nem beszélve azokról, akik sokkal nagyobbra értékelik a természetességed, mint gondolnád.

A plasztika helyett inkább próbálj meg ismét az elfogadásra edzeni, ha kell szakember segítségével.

2021. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!