Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vegánoknak mi bajuk azokkal...

A vegánoknak mi bajuk azokkal akik nem vegánok?

Figyelt kérdés

Nem egy vegánnal beszélgettem életem során, és az ÖSSZES csak azokkal az emberekkel volt hajlandó tisztelettel kommunikálni aki szintén vegán.

Én bevallom nagy húsevő vagyok, szeretem a tojást a tejet stb...

De én egyáltalán nem nézem le azt aki más életmódot választ.

A kérdés nem a polgárpukkasztani akar, hanem kíváncsi vagyok pár vegán és nem vegán ember véleményére.



2020. dec. 28. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
A vegánok gondolkodásában ne keress logikát.
2020. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Van olyan vegán ismerősöm, aki elfogadja, hogy nem mindenki olyan, mint ő, vele lehet viccelődni, szoktam neki vegános mémeket is küldeni. :D De ismerek olyat is, aki étteremben nem volt hajlandó mellém ülni, hogy ne szagolja a dögöt a tányéromon...
2020. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk nem vegán, hanem vega vagyok. De pont azt tapasztalom nagyon sokszor, hogy mivel nem eszek húst, ezért belém kötnek azok akik meg igen. Legyen az rokon, ismerős bárki. Jönnek a szar poénjaikkal, hogy megölöm a növényeket, aztán röhögnek hogy milyen viccesek vagy hogy “bezzeg ezek a vegák nem tudják milyen érzés beleharapni egy jó hamburgerbe” meg hogy “ de ezek az állatok azért vannak” stb.

Pedig attól hogy nem eszek húst, felőlem ők ehetnek, sosem foglalkozom velük, nem érdekel mit esznek, fordítva ők viszont mindig megtalálnak engem, pedig csak azért döntöttem én úgy személyszerint hogy nem eszek húst, mert sajnálom az állatokat, nem szólok be senkinek ha ők meg esznek húst.

Szóval ugyanezt a kérdést tedd fel majd légyszi a többi embernek is.

2020. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Azért van különbség a poénkodás és a bunkóság között.
2020. dec. 28. 16:07
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

4#

Ülsz egy társaságban, ahol csak nem te nem eszel húst. Rendeltek kaját, mindenki ami neki jó, aztán a semmiből az egyik nem vega elkezd rajtad poénkodni, ami csak neki meg néhány embernek vicces. Meg körülbelül kérdőre von, hogy ugyan te miért “különcködsz” vagy ilyesmik. Miközben semmi köze hozzá, de ha érdekli is tényleg a válasz, akkor is lehet más stílusban előadni mindezt. Pedig te nem bántottad őket, semmi rosszat nem szóltál arra, hogy ők mit rendelnek, csak simán magaddal foglalkoztál, erre ő meg beléd köt csak úgy.

2020. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Mindkét oldalon vannak ilyen emberek, de ne a szélsőségekből akarj következtetést levonni.
2020. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vegetáriánus vagyok, nem vegán és semmi bajom nincs a nem vegánokkal/vegetáriánusokkal. Engem nem érdekel, ki mit eszik. Csak azt utálom, amikor erre elkezdenek megjegyzéseket tenni, kioktatni, hogy miért nem jó hogy nem eszem húst és ennem kéne, és egy perc alatt mindenki hatalmas táplálkozás szakértő lesz. Vagy amikor ezzel viccelődnek.
2020. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Én vegán vagyok, a párom és az egész családom mindenevő. A párom különösen nagy húsevő. Soha nem szóltam bele miért esznek húst. Másokat sem ez alapján ítélek meg, főleg, hogy én sem vegánként születtem. 20 évig ettem húst. Viszont én gyakran inkább titkolom, hogy nem eszem állati eredetű termékeket, mert szinte mindig csak bántást kapok érte, még a baráti körömben is néha. "meddig tervezed még ezt a hülyeséget csinálni?" "majd bánni fogod, amikor hiánybetegségeid lesznek" stb. Szóval nálam inkább fordítva van: a mindenevőknek van bajuk velem.
2020. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Benne vagyok egy vegán csoportban valaki kitett egy bejegyzést ami arról szólt hogy a nemvegánok hogyan ércelődnek a vegánokon. Aztán a kommentszekcióban elkezdtek ércelődni a húsevőkön. Valaki megjegyezte hogy mindenkinek a saját döntése hogy mit eszik erre megindult a hadsereg. Olyanokat írtak a vegánok hogy ha eldöntik hogy megeszik a poszt írójának a kutyáját akkor nem gond hisz saját döntésük volt. Illetve kannibálokhoz hasonlították a húsevőket. Számomra ez ritka gusztustalan dolog volt. Húsevőként én sose csoportosultam más húsevőkkel nem csináltunk csoportokat ahol ércelődtünk a vegánokon. Rengeteg poszt alatt ment a ki a nagyobb vegán dolog mintha versengtek volna. Semmi mást nem lehetett ott érezni csak a mindenkivel szembeni felsőbbrendűséget. Azt azért ne felejtsük el hogy minden étkezési formára már van egy orvos és millió plusz egy cikk hogy miért egészséges. Schobert Norbi is talált valaki igazolja hogy az ő termékei milyen egészségesek.

Én beszéltem egy vegánnal. Volt egy dolog amit nem értettem. Ha sokan az állatok védelme miatt lettek vegánok akkor tanyasi tyúk tojását miért nem ehetik. Hisz a tyúk ígyis úgyis tojik tojást. Én speciel tanyán élek miért ne ehetném meg a tyúk tojást vegánként hisz jól vannak tartva nagy helyük van jó életük van. A válasz annyi volt hogy mert nem. Ha én elköteleződöm egy étkezési forma mellett akkor szeretnék okokat is hallani nem azt hogy azért mert nem.

2021. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt se felejtsük el hogy a tyúk haszonállat. A tyúk csakúgy nem él meg a vadonban. Erre az volt a válasz hogy majd megtanulja. Mondtam neki hogy ahhoz rengeteg év kéne mire alkalmazkodna és addig szintén rengeteg állat meghalna. Mire az volt a válasz hogy akkor haljanak ki akkor ez a sorsuk.

Így vélekednek a vegánok?

Ez lenne a vegánság?

Meg lehet itt kövezni engem de én a vegánságból még ennyit láttam

Nyilván nem az összes vegán ember ilyen nem szeretnék általánosítani.

2021. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!