Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miért vannak olyan...

Mégis miért vannak olyan emberek, akik egy párkapcsolatban engedik magukat megalázni, aztán meg ők kérnek bocsánatot, amikor nem ő a hibás?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki folyton ezt csinálja. Csinos, minden ujjára kaphatna 3 pasit, aki megbecsülné, de nem, neki az kell, hogy megalázzák. Most miért jó ez? A barátja nem bántja fizikailag, csak lelkileg, szavakkal. Mindennek elhordja, meg utána azzal fenyegeti, hogy el fogja hagyni. A barátnőm meg fut utána, meg sír, mint egy óvodás, hogy ne hagyja el.
2020. dec. 29. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom ezen én is szoktam gondolkozni mivel az egyik (volt!) barátnőm hasonló szituban van.
2020. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Azért, mert a magyar nők zöme szereti, ha megalázzák. Erre alapozva épített milliárdos üzletet Norbi, Lifetilt Tomika, de pl. Csermust doki is szépen keresett rajta.
2020. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nincs önbizalma, önbecsülése.
2020. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert az emberek azt hiszik, hogy csak az adott embertől, akivel már vannak kaphatnak szeretetet. Ezzel még nincs is semmi gond, de ha már odáig megy valaki, főleg a lányok, hogy egy semmilyen alak miatt szenvedjen, arra nem tudom a magyarázatot, mert nem vagyok nő. :D
2020. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha az ember akárcsak egy enyhén nárcisztikus személyiséggel jön össze, hajlandó összekeverni a hibás kötődést, ragaszkodást, függőséget az őszinte szerelem érzésével. Sokáig nem értettem én sem ennek a pszichológiáját, azóta olvastam, azóta minden bántalmazottnak és környezetének receptre írnám Tisza Kata: Most című könyvét. A bántalmazottnak azért, hogy kinyissa végre a szemét, a környezetének pedig azért, hogy módszertant kapjanak arra, hogyan tudnak segíteni.

Ilyenkor alapvető emberi válasz, hogy "hülye vagy, hogy még mindig vele vagy". Ez nem segítség. Ez csak még mélyebbre lök az önbizalomhiány szakadékában, amit már ezerszeresére növelt amúgy is az adott személy párja.

2020. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

gondolom szereti a párját, ami neked magas kívülállóként...

volt már egyáltalán párkapcsolatod?

majd rájön, és szakítanak, de addig neked ehhez semmi közöd.

2020. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

#6 Megjött a pasi aki magára ismert és ki fogja verni a hiszti, hogy neked ehhez semmi közöd.


Kérdező, az említett barátnődnek van gyereke? Az egy hatalmas (NAGYON IDÉZŐJELBEN). ,, hátulütő" az ilyen kapcsolatban. Mert az ilyen ember elhiteti veled, hogy nélküle semmi vagy, hogy önerőből nem tudsz megcsinálni semmit és szükséged van rá. Ha gyereked is van, akkor még úgy se fogod otthagyni, mert azt hiszed, egyedül nem tudnál anyagi biztonságot teremteni a gyereknek és ezzel tönkretennéd az életét. Ezért nagyon jó taktika gyerekkel magadhoz láncolni valakit. Csak az a probléma, hogy ezt a gyerek sínyli meg a legjobban.

2020. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok ember már annak örül, hogy van mellette valaki, akár csak egy pofont ad neki "szeretetből", de legalább nincs egyedül, és ezt élvezik kölcsönösen.
2020. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!