Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én vagyok a...

Szerintetek én vagyok a hibás? Mit kellett volna tennem? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 5 éve ismerem, nagyon közel állunk egymáshoz. Általános hatodik osztályba jött át hozzánk, a mi sulinkba, mert az ő sulijába bántották meg csúfolták őt. Most tizedikesek vagyunk. Ahol barátnőm lakik falun, ott szinte mindenki lenézi őket vagy utálja őt és a családját. Eddig nem értettem miért.


Nevezzük a barátnőmet Annának, a barátomat Viktornak, Viktor öccsét pedig Gábornak.

Anna szerelmes volt Gáborba és nem hagyta békén. Folyton kis cetliket írt neki, hogy szereti, és egyszer elvetette a súlykot, mert Anna azt írta, hogy Gábor miatt meg fogja ölni magát, mert nélküle haldoklik stb. Gábor elmondta Viktornak, mi történt. Viktor bement Anna osztályába, és megmondta neki ott mindenki előtt, hogy hagyja békén Gábort, ne írjon neki semmit, ne is nézzen rá, mert csúnyán meg fogja ütni a bokáját. Erre Annát emiatt elkezdték csúfolni az osztályában, kicikizték. Dobálták a tolltartóját, radírral dobálták, és egyszer a táskájába vagy a tolltartójába, már nem tudom, de kutya szrt tettek. Az apja felment az igazgatóhoz, és beköpte Viktort meg Gábort, hogy ők bántják Annát, pedig nem is volt igaz. Erre Viktor, Gábor meg pár gyerek az osztályból igazgatóit vagy osztályfőnökit kaptak. Ez olyan 5-6 évr volt.

A családját meg azért utálja az egész falu, mert "kakaskodnak" minden szomszéddal, ha valami problémájuk van, hisztiznek állandóan, ha sorba kell állni, és az apja beszól sokszor a pénztárosoknak is. És azért nézik le őket, mert romos a házuk, le van esve a vakolat, és a kerítés is imitt-amott kidől, de iPhone telójuk van, meg drága cipőjük meg ruhájuk. Amivel nem értem mi baj van, nem értem mi köze van bárkinek bármihez is, ami velük történik. Ha nekik fontosabb a drága ruha meg a drága cipő, mint hogy normális házuk legyen, akkor az az ő dolguk, én úgy gondolom.

Na én Viktorral összejöttem, és ez Annának nem tetszik, mert azt mondja, hogy ő volt az egyik főkolompos abban, hogy bántották őt. Szerintem Viktor nem akarta, hogy bántsák Annát, egyszerűen rosszkor mondta. Nem kellett volna az osztályban, ott mindenki előtt mondania Viktornak. Ne legyen félre értés, nem tudtam, hogy Viktor és Anna között ez a "viszály" (vagy mar nem is tudom, minek nevezzem) van, azután tudtam meg, hogy Viktorral összejöttünk. Erre barátnőm folyton cssztet, hogy szakítsak Viktorral, meg milyen barátnő vagyok én. Hát attól, mert ő nincs jóba Viktorral, én még úgy gondolom járhatok vele.



2020. jún. 12. 18:40
A kérdező szavazást indított:
Nekem van igazam
Barátnőmnek van igaza.
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Az a te hibád, hogy egy ilyen érzelmi manipulátor, zsarnok kis pitsával barátkozol..
2020. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
na jó. nézzük. van egy srác, aki tetszik neked. te is tetszel neki és jártok. a srácnak van egy kisöccse, akire egy kiscsaj rászállt, zaklatta, ezért a fiú megkereste és leállította. és ezért nem kéne együttlenned a sráccal? gondold már át basszus. és hagyd ott azt a hlye ptsát. örülj neki, hogy ilyen kedves, gondoskodó fiúd van, aki az öccsét is megvédi ha kell.
2020. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Azért öt év alatt az ember nagyon sokat változik, pláne ilyen fiatalon. Az hogy Viktor öt éve szemét módon viselkedett, nem jelenti, hogy ő most egy rossz ember.

Megértem a barátnődet, biztos fáj neki az emléke is a dolognak, de ezt próbáld meg neki elmagyarázni, hátha megérti. Az is biztos segítene ha Viktor odaállna elé, hogy szánja-bánja, nem így kellett volna reagálnia.

De te semmiképpen ne szakíts a barátoddal egy ilyen régi sérelem miatt, én azt javaslom.

(A barátnőd is csúnyán viselkedett Gáborral, de az nem tartozik szorosan ide.)

2020. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
viktor viselkedett szemét módon?! na idefigyelj, ha az én öcsémet zaklatná valami agybajos kiscsaj, nem megdobálnák radírokkal, hanem el kéne költöznie a családjával együtt...
2020. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Hogy ne tartozna ide? Mindent megérdemel a kis szemét pi..a amit kapott a viselkedéséért, nehogy már a Viktor legyen a hibás :D
2020. jún. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!