Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások, akik szintén elhagytáto...

Mások, akik szintén elhagytátok az országot! Ti is érzitek amikor hazajöttök ezt a nyomasztó légkört? Mintha a magyar ember DIREKT azt akarná, hogy a másiknak rossz legyen. Nem könnyítik, támoghatják egymást, hanem elgáncsolják.

Figyelt kérdés

Teszem azt, szavaznának valamiről ami megkönnyítené egyes emberek életét. Szinte biztos, hogy azok akik a nehezebb utat bejárták már érte, ellenük fognak szavazni. Nem tólják egymást, hanem visszahúzzák. Eltapossák saját társaikat. Én ezt érzerm. Én havonta hazajövök anyuhoz, most kicsit több időre, de én már nem is vagyok állampolgár. Lemondtam a Magyarról.


EZ A KÉRDÉS CSAK IS OLYAN EMBERKNEK SZÓL, AKIK ELHAGYTÁK MAGYARORSZÁGOT ÉS NEM ITT LAKNAK ÉLETVITEL SZERŰEN. HA TE NEM ILYEN VAGY AKKOR KÉRLEK NE ÍRJ!


2017. júl. 17. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Én külföldön születtem. Kétszer voltam Magyarországon, de egy életre elég volt. Bunkó, rasszista, nyavajgó, széthúzó, energia vámpír nép. Ha magyar akarok látni, akkor amúgyis Erdélybe megyek. Ők még érnek valamit.
2017. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Drága, abban a tökéletes, segítőkész külhonban tanultad, hogy általánosíts és mindenkit egy kalap alá vegyél?

Azt is ott tanultad, hogy egy nyilvános főrumon kiabálva előírod, hogy kik válaszolhatnak?

2017. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Erre csak azt mondom, hogy az emberekkel úgy viselkednek amilyenek ők maguk. Én bármilyen országrészen voltam eddig velem mindenhol kedvesek voltak a magyar emberek, veletek vajon miért nem azok? :) Tudom a 10millióban van a hiba, nem az 1-ben.
2017. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem járok nagyon haza. Max évente egyszer 1 hétre, ilyenkor is csak a családommal vagyok. De pont ez volt az egyik ok, amiért elhagytam az országot. Mindig is utáltam ezt a tipikus ha nekem rossz, akkor neked is legyen rossz stílust.
2017. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
A magyar mentalitás ilyen sajnos engem is zavar mikor hazajövök higy mindenhol lenéznek mert például egy kicsit jobb dolgaim vannak mint nekik, vagy le akarnak beszélni az álmaimrol de sajnos igazad van a magyarok nem támogatják egymást hanem egymás ellen vannak.
2017. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Képzelheted mennyire nehéz volt abban a közegben felnőni. Az iskolának nevezett valami ebben az országban egy szemétdomb. Igazából több éves terápia kellett ahoz, hogy nyitni merjek más emberek felé. Én soha nem jönnék ide, de anyukám ragaszkodik ehez a helyhez, pedig mondtam neki hogy jöjjön velem, mert én és a férjem is nagyon szívesen látjuk őt. Mind a kettőnknek jó állása van, telik rá. SEMMIT nem kéne csinálnia. Unoka útban, talán az majd jobb belátásra bírja :) Sajnos nehezen beszéli a nyelvet, lehet ez a baj.
2017. júl. 17. 19:06
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Tisztázzunk valamit.Te nem magyar vagy ezzel a mentalitással,csak itt születtél maximum,ezt a nyelvet beszéled.Szégyen.Sikerült kijutnod,aztán szerinted nagy király vagy,és lenézed a magyarokat ? Nagyon remélem lemondtál az állampolgárságról,ezeket nagyon ne hangoztasd közterületeken,maradj csak ott ahol vagy.Pár évet éltem sok helyen országon kívül,de mindig büszke voltam arra hogy magyar vagyok, a saját vérvonalamra soha nem mondtam se itt se ott negatív dolgokat.Mindenhol van ilyen,meg olyan ember is.Gondolom valami legalja helyről kerültél ki a kisebbség közül,ahol néznek mint a moziban ha hazamész valami csotrogány autóval.
2017. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy úgy válaszolok, hogy nem éltem máshol, de én abban bízom, amit leírtál. Hogy máshol másmilyenek az emberek, legalább egy picivel jobbak. Szeretnék elmenni innen nagyon.
2017. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

#7


Ennél jobban össze sem lehetett volna szedni, hogy milyen a magyar ember mint ahogyan a kérdező leírta.


Én személy szerint nem csak az állampolgárságtól szabadulnék meg, de azt is letagadnám, hogy magyar vagyok.

2017. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Mivel Magyarországra már csak a családot és a barátokat látogatni megyek, így valójában nemhogy nyomasztó légkört nem érzek, hanem inkább feldobódottat, hiszen Magyarországot mindig nyaralás közben látom. Nyaralás közben pedig minden ország a jobbik arcát mutatja, hiszen mindennapi problémákkal nem kell foglalkozni.


Egyébként nekem az a benyomásom, hogy külföldön is olyanok az emberek, mint Magyarországon. Sokfélék. Általánosságban semmivel sem rosszabbak vagy jobbak a magyarok, mint mások.


Aki idealizálja vagy démonizálja Magyarországot vagy a külföldet, az egyszerűen még nem tapasztalt eleget.


A politika persze más kérdés. De egyrészt a politikát nem szabad összekeverni a mindennapi emberek mindennapi életével, másrészt meg a politika egy-két ország kivételével mindenhol ugyanarról szól.

2017. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!