Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nem tudja sok ember...

Miert nem tudja sok ember elfogadni hogy a halal utan semmi sincs?

Figyelt kérdés
Sziasztok, en romai katolikus vallasu vagyok, voltam elso aldozo,bermalkozo, de megfigyeltem sok sok ember lemond mindenrol a mennyorszag miatt. Szerintem folosleges, egy eletunk van. Sokak szerint ha meghalnak akkor kezdodik az elet igazan a masvilagon... szerintem meg nem. Mindenki a koporso fele halad meg a kis baba is aki ma szuletik az is meghal egyszer. Persze mondjuk olyan dolgok hogy cigi ital csunya beszed ilyenekrol lekell mondani mert ezek nem szep dolgok az eletben.
2021. jan. 3. 14:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

A Mátrix óta tudjuk, hogy aminek kezdete van véget is ér.

Senki nem halhatatlan, és senki nem támadt még fel, és jött vissza a halálból. Annyi biztos, hogy ha valaki meghal, többé nem létezik.


Neked van egy véleményed, látásmódod, amely ugyanazon a szinten van, mint azok véleménye, látásmódja, hogy van mennyország és túlvilág.

Egyikőtöknek sincs bizonyítéka akár az egyikről, akár a másikról.

2021. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

Honnan tudod, hogy a halál után nincsen semmi, talán már tapasztaltad?

Nem hinném!

Mindenki másban hisz fogad el ezt.

Én is Római Katolikus vagyok, de már nem foglalkozom vele.

El olvastam sok féle vallást és szerintem a buddhizmusnak van a legnagyobb értelme és még se szeretnék rá beszélni senkit.

2021. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem az a kérdező kérdése,hogy van-e vagy nincs halálutáni élet,hanem,hogy miért a halálutáni életben hisznek az emberek és nem abban hogy utána semmi nincs
2021. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Noti75 ***** válasza:
79%

Érdekes, hogy ezt a kérdést ügy teszed fel, mintha bizonyított tény lenne, hogy a halál után semmi nincs és számodra érthetetlen, hogy ezt sok buta ember nem hajlandó elfogadni. 🙂 Pedig erre semmi bizonyíték nincs, ez is csak egy vélemény. Innentől kezdve viszont mi a furcsa abban, hogy vannak emberek, akiknek más a véleménye erről? Miért kellene mindenkinek ugyanazt gondolnia, mint neked? Te azt hiszed, hogy semmi sincs a halál után. Ez nem tény, csak egy hit. Nincs bizonyíték rá, csak van aki ebben hisz. Arra viszont több közvetett bizonyíték is van, hogy van valami a halál után. Akkor miért is kellene mindenkinek elfogadnia a te hitedet, bármiféle bizonyíték nélkül, csak azért, mert te így hiszed?


Az emberek nagytøbbsége hisz valamiféle "halálutánban". A többség valamilyen vallás keretein belül keresi a válaszokat erre. Ha elfogadjuk a közvetett bizonyítékokat a halál utáni életre, ha nem, adódik a kérdés, hogy miért kellene a nagy többségnek feladnia a saját elképzelését és követni a kisebbség hitét, hogy semmi nincs a halál után, ha arra sincs semmi kézzel fogható bizonyíték?

2021. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sok hívő van, szerintem nincs ezzel gond.
2021. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

Még azt se tudjuk definiálni, hogy mi az az öntudat és mi az a világ. Élünk-halunk, rendben van, de mi az, ami ezt az egészet kiindította, ki alkotta meg a szabályokat a matematikai alapokra helyezett, végtelen komplexitású univerzumunkban és miért keletkezett benne egy olyan intelligens faj, amelyik ennek próbál utánajárni?


Túl sok az ismeretlen még számunkra. Tényként kijelenteni, hogy nincs "túlvilág" nem állja meg a helyét még matematikai alapokra helyezve sem (túlvilág alatt értsd: nem feltétlenül az áhítatos mennyország, hanem valamilyen hub vagy buffer zóna, ahol az életenergiánk/forráskódunk kilyukad valahova).


Nem azt mondom, hogy mostantól fel ne emeld a fejed a bibliából, de ha kicsit kihúzod a fejedet a homokból és elkezdesz gondolkozni rájöhetsz, hogy semmi sem biztos, amit eddig a világunkról tudunk, ugyanis még gyerekcipőben járunk a tudományban és maximum elméletekkel tudjuk alátámasztani a megfigyelt adatainkat.

2021. jan. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeztetlek, hogy jelenleg Magyarországon vallás- és gondolatszabadság van. A kérdés alapvetően rossz, mert kijelentesz egy olyan dolgot, amit senki sem tud biztosra. Mindenki azt hisz, amit akar, ha te így gondolod, hát gondold így, de ahhoz semmi alapod nincs, hogy leszólj vagy kritizálj valaki olyat, aki máshogy gondolkodik, mint te😄
2021. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 szunyo37 ***** válasza:
100%

Létezik, és van odaát.Majd eljön az az idő, amikor te is érezni fogod. Idővel mindenkit megérint. De nem csodálkozom azokon, akik így gondolnak a haláról. NYugati materalista emberek vagyunk. A hit a lényeg nem a vallás.

Hit nélkül nincs vallás, de hite mindenkinek van.

2021. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Valaki azt írta, hogy az energia nem vész, csak átalakul. Ez így van, de nem mindegy, hogy mivé. Még az apró sejtbiológiai folyamatokban is úgy van, hogy a vegyületek felbomlásával más vegyületek keletkeznek, valamelyiknek aztán semmilyen funkciója nem lesz. Pl. egy fehérje életképes volt és hordozta az információt a sejtekben, ameddig be nem épült a sejthártyába és fel nem emésztette egy másik sejtalkotó.

Vagyis hiába alakulunk át, egy számítógépet sem lehet restarolni, csak megrozsdásodik az acél. A korrózió is egy folyamat, mégsem ugyanazt a funkciót tölti be. Így képzelem az ember életet is, persze nem tudjuk, mi történik halál után. De a természetben léteznek törvényszerűségek, és aki hajlamosabb racionálisan gondolkodni, az könnyebben vonja párhuzamba az életet a természet működésével.

2021. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!