Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett divat az irigység?...

Miért lett divat az irigység? Az oda vezető utat, ami az irigység tárgya vagy épp alanya, általában miért nem irigyli senki?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem divat, másrészt sokszor nincs út, vagy nincs befektetett energia. Én például 172 cm magas férfiként iszonyatosan irigylem a magas férfiakat, de nekik ebben szerencséjük volt nem pedig érdemük.
2021. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem divat egyáltalán, sőt szégyen, ha valaki irigy fajta. Az ilyen ember sose tudná megcsinálni azt az utat, vagy nem akarja, egyszerűbb irigykedni. Én egyszerűen nem foglalkozom az ilyesfajta emberekkel, és így egyáltalán nem zavar.
2021. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Az irigység nem divat.

Az a hiányosságait beismerni gyenge, tenni ellene lusta ember érzelme. (Már ha csak arról beszélünk, hogy valaki tett érte.) Emiatt feszültség van bennük. Ha ezt az alapból belső feszültséget (hogy "tenni kéne mert nem jó ez így, de áááá, majd elsejétől") felszítja egy irigyelni való ember a sikerességével, akkor feldolgozhatatlan frusztráció keletkezik bennük... ezt le kell vezetni. Azonnal, impulzív módon. Ez pedig nem az, hogy önvizsgálatot tart, és tesz érte hogy elérje amit a másiktól irigyel, hanem elértékteleníti a másikat.

Pl előléptetik a kollégáját. Nem az lesz hogy "miért fáj ez nekem ennyire? Talán mert én évek óta stagnálok, ő meg 3 hónap után feljebb került? Mit tett érte? Lehet hogy az x túlóra, az extra jó teljesítmény, a folyamatos önfejlesztés/... a kulcs? Jó, de én is akarom ezt... Én viszont minden nap késve érek be, minimalista szemlélettel végzem a munkám, öt éve nem jártam továbbképzésen,...". Ez túl fájdalmas beismerés.Ehelyett azt mondja hogy "hmm biztos sokat térdelhetett". "Nekem legalább van életem és nem vagyok munkamániás". "Nem baj, amúgy is szhr a házassága, meg kövér is"

2021. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 az utolsó mondatod az nagyon ütős. Van egy pár ilyen gondolkodású ismerősöm
2021. júl. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Hajrá Orbán!
2022. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!