Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le az irigysége...

Hogyan győzzem le az irigységet a húgom iránt?

Figyelt kérdés

37 éves nő vagyok, férjezett, külföldön élek, a második gyerekemmel vagyok otthon.

Van egy féltestvérem apám révén, aki 28 éves, szintén 2 gyermekkel, odahaza él. Van egy férje, akinél hozzásegített a nagy szerelemhez a pénz is.

A férj 29 éves hébe-hóba dolgozik, mert bármi van a szülők tolják nekik a pénzt. De olyan szinten, hogy már kaptak egy házat, plusz minden unokára ráírattak már egyet-egyet. Ha elromlik valami, egyből kapják az újat. Csak csettintenek és jön az új autó.

A húgom pedig csak panaszkodik, akármikor beszèlünk. Hogy nekik nem jut erre meg arra. Ami valamilyen szinten igaz, mert sosincs szinte pénzük. Folyik el a kezeik közül. Hogy mire azt nem tudom, mert soha sem mennek sehova.

Számomra a legfájóbb, hogy nekem meg távol kell élnem édesanyámtól. A pénz miatt költöztünk külföldre, mert otthon nem tudtuk volna már hogyan tovább.

Hiányzik az otthon, de meg van kötve a kezem.

Erre pedig az ilyen emberek nem tudnak megbecsülni semmit.

Nem is tudom, hogy az irigység vagy az igazságtalanság zavar.

De szeretném legyőzni ezt.

Tudom gonosz dolog, de rosszat kívánok nekik.


2020. nov. 14. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt az egyet tanuld meg, hogy mindenki a saját szintjén nyomorog. Más szempontból pedig ami az egyik embernek áldás, az a másiknak átok, és fordítva is igaz. Olyan emberek is léteznek, akik meg téged irigyelnek. Örülnél, ha ők emiatt rosszat akarnának neked?

Egyébként meg nem láthatsz bele senkinek az életébe, mindenki másként ítél, amikor ő él át valamit. Nem tudhatod ki és miért éli meg úgy a helyzetét, ahogy.

Az irigységedet úgy tudod legyőzni, ha magaddal foglalkozol és nem másokkal.

Megpróbálhatnál esetleg valamit kitalálni, hogy haza tudjatok költözni, ha ennyire zavar a helyzet.

2020. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igaz amit írsz, viszont itt fontos, hogy ebbe az életbe belelátok.

Lehet ezért zavar ennyire.

2020. nov. 14. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy ilyen testvérem nem foglalkoznék vele. Neked van családod, gyerekeid, meríts erőt belőlük, ne attól függjön a boldogságod mert neked jobban megy mint másoknak.
2020. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Es melyik részét is irigyled most ennek? Nekem nem jött àt
2020. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy neki nem kell semmiért megdolgoznia, mi pedig gürizünk és valahogy semmi nem akar összejönni anyagilag.
2020. nov. 14. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Alamizsnàbol élnek es panaszkodik. Nekem igy jött le.
2020. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A párja mellesleg megbizhatatlan is lehet.ha ilyen jellem.
2020. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Odáig van a testvéremért a férj. Nem egy adonisz, tehát úgymond örül, hogy valakit kifogott magának.
2020. nov. 14. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:
És szted mi lesz velük, ha a szülők meghalnak? Eltapsolják gyorsan az örökséget, aztán majd leshetnek ki a fejükből.
2020. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!