Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Személyiségen változtatni...

Személyiségen változtatni lehetséges?

Figyelt kérdés
Agresszív, alkoholista apa mellett nőttem fel, és nekem is gyakran vannak dühkitöréseim, sokszor nagyon dühös tudok lenni jelentéktelen dolgok miatt. Anyám azt mondta, ezen könnyű változtatni, mert hát "ha nem akarsz ilyen ember lenni akkor nem leszel és kész", nem érti meg hogy ez közel sem ilyen egyszerű. Ti mit gondoltok erről, tényleg egyszerű? Egyetértetek vele? És hogyan lehetne ezen tényleg változtatni? Sokszor próbáltam már, de nem megy, semmilyen rossz tulajdonságtól nem tudok megszabadulni amit apámtól örököltem vagy ami a "nevelése" mellett rögzült belém.
2021. jan. 4. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem egyszerű, sőt, az egyik legkeményebb munka szembenézni a saját rossz viselkedésmintáinkkal, de nem lehetetlen! Az, hogy valami nehéz, még soha semmire nem volt jó kifogás :) Pszichológus (pszichoanalítis és kognitív viselkedésterápia), önismereti csoport segíthet ezeket a mintákat átírni, de nem áltatlak, nem lesz könnyű.
2021. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Anyudnak abban igaza van, hogy tudsz rajta változtatni, abban kevésbé, hogy könnyű, mert ez bizony hosszú és kemény munka lesz neked, ha belevágsz. Én is hasonló körülmények közül jöttem, ebből úgy keveredtem ki, hogy egyrészt elköltöztem otthonról, másrészt, ezekre a tulajdonságokra és viselkedésekre mindig úgy tekintettem, mint elrettentő példa, amilyen én nem akarok lenni. Ha bátor és erős vagy, megy egyedül, ha segítség kell, akkor önismereti könyvek, és akár pszichológus tud.
2021. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Lehetséges, nagyon nehéz, kőkemény munka, kitartás, és évek. Szintén alkesz apa, sokkot kaptam, amikor többen mondták, h nagyon hasonlítok rá. Szívesebben hasonlítanék egy vemhes süket vízilóra, mint a shegfej apámra. Amikor felfedezek magamban egy rá jellemző tulajdonságot, akkor tudatosan odafigyelve, direkt másképp csinálom. Mondok egy konkrét példát. Nárcisztikus volt, imádott beszólogatni, megbántani másokat, de természetesen soha nem kért bocsánatot, és neki semmi kritikát nem lehetett mondani, mert akkor vége lett a világnak. Én is hajlamos vagyok a cinizmusra, de mindenkitől kértem, h ha megbántom, akkor szóljon, de sokszor nem is kell szólni, magam is tudom. Ilyenkor mindig bocsánatot kérek az illetőtől. Továbbá kérem, h kritizáljon, hadd szokjam. Ezeken mindig elgondolkodok, és magamba szállok. Genetikailag hajlamos vagyok a függőségekre is, ezért direkt nem iszok. Tudnék, de azt mondom rá, h nem.
2021. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Én is dühkitöréses voltam, és évekig tartott megváltoznom. Sokszor visszaestem, de egyre ritkultak ezek az alkalmak, és végül azt vettem észre, hogy durván megemelkedett az ingerküszöböm, és sokkal nehezebben pöccenek már be, mint korábban.


Az elvárásaimat kellett elengednem - azt, hogy az életben úgy kell történnie a dolgoknak, ahogyan várom. Baromi rugalmatlan voltam. Ma már megoldandó kihívásnak tekintek minden apró hülyeséget, ami szembejön, és elértem azt, hogy nem tudnak felbosszantani. Talán csak akkor már, ha hirtelen nagyon sok jön belőlük szembe.

2021. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megértő és hasznos válaszokat! Halogatom már egy ideje, de most már tényleg ráveszem magam hogy elmenjek egy pszichológushoz.
2021. jan. 5. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!