Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nehezen viselem...

Mit tegyek ha nehezen viselem a kritikát?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is nehezen viselem. Én úgy orvosoltam, hogy már senkinek nem olvasom fel a verseimet.

Ha nem látja senki - nincs kritika

2021. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Húzd ki a "nehezen"-t s mindjárt jobban érzed magad.
2021. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek vélemények. Van, hogy lehet belőle építkezni, van, hogy nem. Mindenesetre, h van egy téma, amit nem ismersz és beleszólsz, mennyire lehetett komolyan venni? Azok csak vélemények. Könnyen tévedhetsz, de elsőre van egy meglátásod, ami inkább megérzés, mintsem átgondolt, megalapozott, tudományos érvek és tételek.


Nos ilyenek a vélemények is. Elsőre lehet valaki úgy látja, de nem ismeri a történetet, ezért inkább érdekesség, miért gondolják azt, amit, de közel sem jelenti, hogy van fogalmuk arról, mit mondanak.


Ha ezt tudod, másik véleménye kevésbé fog érdekelni téged.

2021. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kritika a teljesítményednek szól, nem személy szerint neked. A teljesítményen pedig lehet javítani, sokszor éppen a kritika segítségével.


Aki pedig úgy "kritizál", hogy személyeskedve téged szid, az nem kritika, hanem szimpla ócsárolás.

2021. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4- esnek

De vannak olyanok is, akik építő kritikának álcázzák, de közben földig rombolják az önbecsülésed. Természetesen neked is igazad van, de vannak ilyenek is. 1-es voltam

2021. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

#5

Nem az a lényeg, hogy minek álcázzák, hanem az, hogy mit adnak neked.

Ha kritika, akkor az nem személyes. Ha személyes, akkor nem kritika.

2021. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

Mit tegyek ha nehezen viselem a kritikát?


Szokd meg!

2021. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
egyrészt szokj hozzá hogy nem leszel mindig körbeugrálva. másrészt szűrd ki azokat akikről tudod hogy téged támadnak, hogy neked rossz legyen, és nem segítő szándékkal kritizálnak.
2021. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!