Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori hogy valaki...

Mennyire gyakori hogy valaki azután lesz transznemű, hogy megtudta hogy ilyen létezik?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam vallja magát már 2 hónapja transzneműnek. Konkrétabban genderfluid-nak. Onnan indult az egész, hogy egy vicces szituációba keveredett és megkérdezte tőle valaki hogy transznemű vagy? Akkor egyáltalán nem tudta hogy mi az, utánanézett és azóta annak vallja magát. Ugyanúgy öltözködik, semmiben sem más mint volt, csak mikor valaki fiúnak szólítja/hiszi akkor ő ezen kiakad hogy ő márpedig lány, aztán mikor legközelebb meg lánynak hívja akkor meg azon akad ki.

Ez gyakori jelenség? Mármint hogy azután mondja valaki annak magát, hogy megtudta hogy létezik az adott fogalom/jelenség.



2021. jan. 5. 17:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

hasonlóan vagyok, mint a 6-os, szóval létezik a jelenség.


én már 30 vagyok (férfinak születtem), de kb. 25 évesen gondolkodtam el a dolgon, mikor egy ismerősöm átküldött egy transzneműekről szóló videót.


persze gyerekkoromban is voltak jelek, de nem is tudtam, h van ilyen, és sokáig melegnek, biszexnek hittem magam.

2021. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy felismerése folyamat alapból. Nem is gyors folyamat, de fel lehet gyorsítani ilyen szavak dobálozásával, ha érintett benne persze. Bátor gyerek ez vagy jó kis közösség. Gimnázium utolsó éveiben járó?
2021. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Párom is genderfluid. Kiskora óta érzi, hogy valami nem teljesen kerek. Annak ellenére, hogy fiú volt, néha lányosnak érezte magát, néha meg egyszerűen semmilyennek.


Éveken át próbálta elnyomni magában, erősíteni hogy márpedig ő férfi.


Én mondtam neki, hogy a genderfluiditás egy létező dolog, semmi baj sincs vele. Lassan, de kezdi elfogadni :)


Szerintem nála is ez a helyzet - eddig azt hitte, hogy vele van valami baj, és próbálta elnyomni. Most megtudta, hogy nincs egyedül ezzel, és felbátorodott.


Valahol olvastam egy hasonló szitut, az abban szereplő személy kapott három karkötőt - rózsaszínt, kéket, narancssárgát. Aszerint váltogatta, hogy épp minek érzi magát (lány, fiú, semleges)


Lehet ez segítene nektek, hogy ő is jobban érezze magát, és ti is tudjátok hogy éppen mi :)

2021. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hogy gyakori jelenség, hanem konkrétan minden transznemű személy így van vele. Gondolj már bele, ha még sose hallotta valaki a "transznemű" szót, akkor mégis hogy tudná magát annak vallani? Ha meg már hallotta, utána nézett és magára ismert benne, akkor onnantól kezdve nyilván annak fogja vallani magát.
2021. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

Aki nem szeretne, hogy a transz nok (bioloagiailag ferfi, de nonek erzi magat, nonek oltozik) noi oltozobe/mosdoba jarjanak, az azt szeretne, hogy a transz ferfiak (biologiailag no, de ferfinek erzi magat, ferfinek oltozik) a noi oltozobe/mosdoba jarjanak?


pelda transz ferfira:

[link]

Mennyivel jobb, ha egy, a linkelt kephez hasonlo transz ferfi oltozik a lanygyereked mellett egy noi oltozoben, mint egy transz no, igaz? xD

2021. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
bocsi, rossz kerdesre valaszoltam asd
2021. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy milyen érzés ,amikor azt érzed te nő vagy meg semmilyen ? Mert én férfiként nem tudom megmondani,milyen érzés férfinak lenni ,nemhogy nőnek ami sosem voltam és nem is leszek .

Innen is látszik,hogy ez egy agybetegség ,pszichés probléma. Egy egészséges ember nem "érzi" magát férfinak , csak simán tudja,hogy ő egy férfi mert gyerekkorától kezdve látja magát a tükörben . Meg a nemi szervét .

Szerintem ez arról szól,hogy az emberek összekevernek két dolgot: te mondjuk az ellenkező nem ruháit szeretnéd hordani,férfiként tetszenek a műkörmök meg a szilikonmellek magadon (hajrá! szíve joga mindenkinek) és nem érdekel a foci meg az autók . Ettől nem leszel nő .Sőt,semmitől ..

Egyszerűen le kellene szarnia mindnekinek ezeket a nemhez köthető sztereotípiákat ruházat , viselkedés,munka terén aztán úgy élni ,ahogy szeretne és akkor nem kéne a 12546. ezredik gendert kitalálni ,és egy tévképzetet kergetni élete végéig:D mondjuk az túl snassz lenne :D

2021. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
17, hidd el, ha nem lennél férfi, de mégis akként kezelnének, azt megéreznéd.
2021. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!