Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is kezd a jelenlegi...

Más is kezd a jelenlegi helyzetben depresszióba zuhanni a gondolattól, hogy a szobában ülve megy el szép lassan a fiatalságotok?

Figyelt kérdés

Az még hagyján, hogy nem lehet bulizni, koncertekre járni, ez még tényleg elviselhető DE


- Nem mehetsz moziba

- Nem ülhetsz be a barátaiddal egy kávéra, vagy akár csak egy hamburgerre

- Nem utazhatsz (nekem ez fáj a legjobban)

- Nem mehetsz el edzeni egy edzőterembe, vagy úszni egy uszodába

- Kvázi esélyed sincs belekezdeni egy új kapcsolatba sem, mert hol randiztok? +2 fokban a szabadban a szakadó esőben sétálgattok? Munka után sem lehet normálisan találkozgatni, mert 8-ra otthon kell lenni, nehogy a galambokat, meg a denevéreket megfertőzd az utcán.


Nem tudom, hogy ti hogy bírjátok, de én kezdek teljesen magamba fordulni.

A legszebb, hogy egy olyan vírusról van szó, ami több mint valószínű, hogy rajtam és a hozzám hasonló fiatalokon átmegy vagy tünet nélkül, vagy 2-3 nap köhögéssel és lázzal. Ettől tök jól meg vagyunk védve, cserébe az intézkedésekkel elérik, hogy itthon vegetáljunk, mint egy szobanövény. Én legalábbis így érzem magam.

Regisztráltam már az oltásra is, de mire mind a 7 csoportot beoltják kb év vége lesz, és mivel már közölték, hogy beoltva ugyanúgy tudsz fertőzni, ezért gondolom ezt az egészet elhúzzák még 2-3 évig, és lesz még 3. 4. ... 12. hullám is.


2021. jan. 7. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Én előtte is így éltem. Végre eljött az introvertáltak és szociális fóbiások aranykor.
2021. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek veled.

Az életet nem a vírus fogja tönkre tenni hanem az intézkedések.

Akik súlyosan krónikus betegek vagy idősek hordjanak maszkot vagy maradjanak otthon.

Akik meg egészségesek azok döntsék már el saját maguktól mennek e valahova vagy sem.

Mennyi munkanélküli lett a vírus miatt? Na ez normális? Kétlem, hogy az lenne.

2021. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Hasonlóan érzem én is.
2021. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Megértelek.

Én bevallom örülök, h.nekem volt szalagavatóm, ballagásom, egyetemi bulijaim stb..

Nekem meg amiatt okoz depressziót ez a helyzet, mert nemrég született gyerekem és nem láthatják a nagyszülők, csak maszkban, kis időre. A terhességem alatt is már itt volt a vírus,be voltam otthonra zárva. A rokonok, barátok fotókon, meg videon láttak terhesen.. Szóval ez is gáz.

2021. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Ne fess ennyire zord képet a jövőről.


Én 26 vagyok, fiatalnak érzem magam és nem hinném, hogy 2 év múlva máshogy lenne. De ha szeretnéd, felhívhatom édesanyámat, hogy fiatalnak érzi-e magát 50 felett. Biztos vagyok benne, hogy igent mondana, talán megjegyezné, hogy szokott fájni a háta. Ugyan úgy eljár színházba, koncertekre vagy táncolós mulatságokra a baráti körével.


El fog ez nemsokára múlni, mert a turizmus és a vendéglátás a romokban.


Semmi nem akadályoz meg, hogy a barátaiddal találkozz, átmenjetek egymáshoz, megigyatok egy kávét vagy akár társasozzatok. Az enyémeim tőlem távolabb élnek, mégis tudunk együtt szórakozni online. Filmet is tudunk nézni közösen, ha valamelyikünk lestreameli.

2021. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Én csak azért viselem elég jól a helyzetet, mert a legfontosabb hobbim szabadtéri, túrázni pedig most is tudok, sőt, gyakrabban megyek mint valaha. Viszont nekem is hiányzik az utazás, hiányoznak azok a barátok, akikhez most nem tudok hazautazni többezer kilométerről, hiányzik a spontán programok lehetősége, meg a koncertek is - nekem ez volt mindig a kikapcsolódás, más bulikba sose jártam. 1-2 évig el tudok lenni ebben az állapotban is, de így télen nagyon szar, erősen érzem a motiváció hiányát.
2021. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az a megdöbbentő, hogy én eddig is így éltem.


Szívem szerint én is mászkálgatnék a világban, de olyan szinten aszociális vagyok, hogy néha magam is meglepődök...

2021. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolgokat írtatok! 1-es, igen eljött a mi időnk introvertáltaknak. Mi tökéletesen elvagyunk magunkban. Mi magunk vagyunk a legjobb társaságunk. Nekem az "én-idő" elvesztése volt negatív, sosem voltam egyedül itthon ( most a gyerekek járnak iskolába, gyakorlatra ). De megvan ennek is a "szépsége". A szűken vett családok, értem ez alatt azokat az embereket, akik együtt laknak, sokkal több idejük van egymásra.

Félreértés ne essék, engem is elszomorít a karantén meg az intézkedések szociális és gazdasági hatása.

5-ös, 51 évesen én is fiatalnak érzem magam.

Kérdező, a fiam a tinderen találta a barátnőjét. Igaz a fővárosban, de kültéren is találtak szép helyeket a találkozásra.

2021. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Engem egyszerűen felháborít a jelenlegi állapot.


Még áprilisban elkaptam, és mit ne mondjak, egy menstruációt százszor rosszabbul élek meg. Természetesen vannak olyanok, akik akár bele is halhatnak, vagy egyszerűen súlyosan éri őket, de mondj egy olyan vírust, amire ugyanez ne lenne igaz.


Számtalan külföldi utazást, versenyt, díjátadót és programot veszítettem el az intézkedések miatt, és bár a barátaimmal ugyanúgy szoktam találkozni, ezek is ritkábbak. Ugyanúgy néhány hobbimat gondtalanul űzöm, ugyanúgy, de némelyeket lassan már 10 hónapja nem, mert minden zárva van. Én minden kockázatot szívesen vállalok, a vírus nem érdekel, de mégis mások félelme miatt nekem kell így lennem. Hát kösz.


Nem szeretnék panaszkodni, mert vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők, akik sokkal többet veszítettek és sajnálom őket, hidd el. Viszont gyűlölöm, hogy tőlem vesznek el ok nélkül.

23

2021. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én intro vagyok és nem szoktam semmilyen közösségi dolgokra járni vagy csinálni, de látom mennyire sok embernek ez szerves része volt az életének. Főleg a nagy extrovertáltaké, akiknek a munkahely adott egy napirendet, egy közösséget, akiknek fontos beülni a barátokkal valahova, sokáig kint lenni. Nekik/nektek ez egy kínzás lehet.
2021. jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!