Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire kétségbee...

Szerintetek mennyire kétségbeejtő a jelenlegi M.o. helyzete? Vagyis konkrétan az emberek helyzete.

Figyelt kérdés

Szeretném előre leszögezni, hogy mindezt politikától mentesen kérdezem és nem szeretném, ha most itt Fideszezés meg Gyurcsányozás lenne.


Én 20 éves fiú vagyok, és az a tapasztalatom, hogy ebben az országban egy fiatalnak nagyon nehéz a helyzete, mert nem tud elindulni az életben. Hogy a szüleim dolga lenne-e elindítani az életben? Talán. De én gyermekotthonban nőttem fel, a szüleim azok vannak, csak nem tudom minek. Az egyetlen ember, vagyis két ember, akik szeretnek engem, az a két nagymamám. Az egyik idősek otthonában él, de kaptam tőle 3 millió Forintot. A másik nagyimnál lakom 18 éves korom óta, mióta kikerültem a gyermekotthonból. Plusz van az államtól 2 millió Forint ,,életkezdési támogatás". Vagyis van összesen 5 millió Forintom, de semmire nem megyek vele. Lakásra nem elég.

Most érettségiztem le. Egy cégnél dolgozom, de a vírus miatt nagyon nagy szarba kerültem én is, mert a lehető legalacsonyabb óraszámba tettek le, heti 10 (!!!!!!!) órát dolgozom, plusz megkapom az állami támogatást, mely a bajba jutott vállalkozások megsegítésére lett kitalálva, és ez fedezi a kieső bérem 70%-át. Vagyis az alapjáraton heti 20 órás bérem 70%-át. Ez annyit tesz, hogy éljek meg egy öt számjegyű összegből a következő hónapokban, amíg helyre nem jön a helyzet és vissza nem térnek a vásárlók. Igen, mert amikor kezdtem a cégnél, akkor 30 órásként kezdtem, így kerestem olyan 160-180 ezer Forintot, aztán letettek engem heti 20 órába ismeretlen ok miatt, így kerestem 110 ezer Forintot, akkor bele sem merek gondolni, mennyit kereshetek majd így, hogy heti 10 órát dolgozom. 60 ezret? Vicc.


Szóval. Van érettségim, viszont nem beszélek nyelvet. Két dolgot gyűlölök. Nagyon. A matekot és az idegen nyelvet.


De most hogy ne csak rólam legyen szó, hanem a konkrét kérdésre is rátérjek. Mi van amúgy ebben az országban? Miért csak az kap támogatást, akinek van párkapcsolata, házas és jön a gyerek? Lásd, pl. babaváró hitel, CSOK, stb. stb.


Egyedülálló fiatalok miért nem kapnak lehetőséget? Például, akik soha nem akarnak családot? Vagy gyereket?


Miért nem épít az állam kifejezetten fiataloknak lakóparkot? Ahol 6-8-10 millió Forintért lehetne venni 25-30-40 m2-es lakást és lenne hol élni? Miért nincs rend ezen a téren sem? Vagy ott a felsőoktatás. Miért kéne mindenkinek diploma? Most teljesen megfogják kutyulni az okj képzési rendszert. Szóval ha valaki nem akar egyetemre vagy fősulira menni, akkor az érettségi utáni tanulása nem lesz olyan könnyű, mint eddig, hisz egy csomó okj megszűnik...


De most itt beszélhetnénk mindenről. Miért ilyen kevés az emberek fizetése, miért van az, hogy a nagy cégek és a multik fizetnek a legkevesebbet, miközben százmilliárdok az éves bevételek. Én nem vagyok se kormánypárti sem ellenzéki, de egy európai minimálbér és bérminimum tényleg nem lenne rossz ötlet.


Kérek mindenkit, hogy ne arra fókuszáljatok, amit magamról írtam, mert az csak lábjegyzet. Legalábbis ne a kérdés alá. ha valaki szívesen adna tanácsot, akkor privát üzenetben várom, hogy megkeressetek :)


A kérdés most sokkal inkább általánosságban mindenre és mindenkire vonatkozik.

Mikor lesz itt valami változás???


20/F



2020. máj. 26. 17:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%
Egy érettségivel, alkalmazottként dolgozva hidd el, más országban sem lenne előbb saját ingatlanod, vagy komolyabb perspektívád.
2020. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Mivel nem lehet mindenki vállalkozó, s egyetemet sem kell végezni, itt van pár példa, amihez sem ész, sem szerencse nem kell:


- kamionsofőrként eladod az időd, magyar cégek is 600 000 környékén fizetnek nemzetközire


- kisvállalkozó villanyszerelő 50 000 forint munkadíjat számol egy napjára, nincs ez másként asztalos, klímaszerelő, vagy egyéb (építőipari) szakmunkáknál sem


- a barátnőm 21 000 forintot hagy Sopronban a fodrászánál, nem hiszem, hogy rosszul keresne


Napestig lehetne sorolni, elég sok alternatíva van.

2020. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Az apám kamionsofőr, épp ezért alkalmatlan mindenfajta családi életre. Jól is keres, világot is lát. Még el is tudom képzelni, hogy én is az legyek.


Az építőipar az koszos munka, olyat én nem végzek. A villanyszerelő az nem olyan koszos munka, a klímaszerelő pedig egyáltalán nem.


Köszi a tippeket, utána nézek.

2020. máj. 26. 17:36
 4/30 A kérdező kommentje:
#1 egyébként fogok továbbtanulni! Csak még nem tudom milyen okj-s szakképzésre lenne érdemes jelentkeznem. Tisztában vagyok vele, hogy az érettségi nem ér olyan sokat, mint egy jó szakma.
2020. máj. 26. 17:41
 5/30 anonim ***** válasza:
71%

Mielott olyanokat irnal, hogy a nagy cegek es multik fizetnek a legkevesebbet, nem artana kisse korbenezni.

Csak hogy az aljat nezuuk, megnezheted spar-os penztaros es egy magyar kisvallalkozonal dolgozo atagember fizeteset. Vagy egy multis gyari munkaset, aki nagyjabol az osszes allami alkalmazotnal (tanarok? Apolonok?) tobbet keres.


Nem sokat, az teny, de a multik meg igy is felulmuljak a magyar allami a magyar adokerulo kiscegeket.

A jobban kepzett poziciokba meg aztan vegkepp, de hat ha szerinted nem kell diploma, nyelvtudas, akkor szamodra azok irrelevansak.

2020. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
50%

Három éve döntöttem úgy, hogy én itt nem szeretnék jövőt, ezért tavaly, érettségi után el is hagytam az országot és külföldön járok egyetemre.

Semmilyen tervem nincs arra, hogy valaha visszaköltözzek Magyarországra, pedig ott várna egy belvárosban lévő, szépen bebútorzott lakás, amiért egy forintot se kéne fizetnem.

20/L

2020. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%

A fiatalok többsége még 5 millió forintot sem kap az életkezdéshez senkitől, hiába vannak szülei.


Magyarul, az átlagnál jobb helyzetben vagy, én biztos nem picsogtam volna ennyit, ha 20 éves koromra valaki hozzám vàg ennyi pénzt. Lakást venni nyilván nem lehet belőle, de elindulni igen.

2020. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#5 nem mondtam, hogy nem kell diploma vagy nyelvtudás. Azt mondtam, hogy nem mindenkinek kell. És azt mondtam, hogy én nem vagyok alkalmas erre. Én tiszta szívemből gyűlölök tanulni, rosszul vagyok a gondolattól is, hogy leüljek és kinyissak egy könyvet. Még a könyv szagától is rosszul vagyok!


Fel sem vennének engem egyetemre 2,6 -os érettségi átlaggal. Plusz nem is mennék, mert tudom, hogy nem végezném el. Feleslegesen meg nem fogom az állam pénzét pazarolni. Az idegennyelv meg egyszerűen nem nekem való. Ahhoz szorgalom kell, hogy megtanuljon valaki én meg nem vagyok szorgalmas, csak abban, ami engem érdekel. Az idegen nyelv nem érdekel. Én magyar ember vagyok, Magyarországon élek, magyarul beszélgetek. Nem vagyok hajlandó megszólalni különböző állati nyelveken, mint például az angol vagy a német. Ne adj isten a francia...

2020. máj. 26. 17:50
 9/30 anonim ***** válasza:
69%

Én a devizaválság és a nyugdíjpénztárak elkaszálása idején voltam pályakezdő, és én akkor ugyanezeket a kérdéseket feszegettem, pedig nekem vannak szüleim, ők neveltek. De válságban mindig nehezebb pályakezdőnek lenni, mint "békeidőben".

Szerintem most próbálj kivárni, és derítsd ki, mi érdekel, miben vagy jó, amiből pénzt is lehet csinálni. Nem csak a matek és a nyelvek. Vannak más szakmák, ahol másra van szükség, és jó megélhetést biztosít. A válságok persze nehezebb időszakok, de soha nem tart örökké.

2020. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
2 OKJ-t ingyen megcsinálhatsz, nézz utána ennek.
2020. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!