Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy 9.-es...

Mi lehet az oka, hogy 9.-es létemre nem tudom kifejezni az érzelmeimet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 02:42
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem látok relációt az érzelmeid kifejezésének a képessége és a 9.-es mivoltod között.
2021. jan. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Általában ilyenkor az emberek sokszor dühösek, szomorúak, csalódottak, vagy boldogok, hiperaktívak, szerelmesek. Nos én ezeket nem tudom kifejezni, vagy egyáltalán nem is érzem. Odáig jutottam, hogy már ezt sem tudom eldönteni.
2021. jan. 8. 03:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs erőteljes érzelmi világom, inkább amolyan "racionális alkat" vagyok. Az én érzésvilágom fiatalkoromban a családi közeg miatt szürkült és szegényedett el, mert nem tudtam kifejezni negatív érzéseimet, és így elfojtottam őket. Az utóbbi időben figyelmet fordítottam erre a területre, és sokat javult a helyzet. :) Érdemes lehet érzelmi intellingenciával kapcsolatos könyveket olvasnod, ne hagyd, hogy "elvesszenek" az érzéseid, fontos szerepük van. :)
2021. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy 9-es létemre? 9. osztályos vagy? Hány éves? Szerintem azért nem tudod kifejezni az érzéseidet, mert ingerszegény családban nőttél fel, otthon nem kaptál elég szeretetet. Ha azt akarod, hogy fejlődjél ezen a téren, kezdjél el olvasni. Kezdd el például az Üvöltő szelekkel, garantálom, nem fogod tudni letenni, tele van érzelemmel. Vagy tartsál kutyát, vagy menjél lovas terápiára, mindkét állatot nagyon meg lehet szeretni, és akkor kialakul benned is az érzelem - emberek felé is.
2021. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy és az is befolyásolja, hogy milyen környezetben nősz fel, hogy viszonyulnak hozzád az emberek akik körül vesznek. Még mindenre van időd csak ne rágd magad. Találd meg azt ami érdekel és le köt főleg kikapcsol és szórakoztat.
2021. jan. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, gyerekkorodban nem kaptál elég szeretetet a szüleidtől.
2021. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján nem lehet biztosra mondani, de az érzelmek hiányát úgy hívják, hogy pszichopátia. Keress egy pszichológust, ő megmondja, hogy van e ilyened vagy hogy hogyan javíthatsz a mostani állapotodon. Még ha nincsenek is, akkor is érdemes tanulni róluk, illetve a keresztény és buddhista vallásokról, etikáról, stb., hogy képben legyél mi a helyes és mi nem. Eleve életpályának is tudom javasolni a pszichológiát emiatt, vagy legalább egy mélyebb ismerkedést a témával.
2022. márc. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!