Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büszke lehet valaki egy 12 év...

Büszke lehet valaki egy 12 év után átvett diplomára, amit csakis az amnesztia miatt kaphatott meg?

Figyelt kérdés

Ismerősöm büszkén mutogatja facebookon fotóval a „friss“ diplomáját. Ömlenek kommentben a gratulációk. Ez eddig szimpla ügynek tűnik, van mit gratulálni.


Na de a háttér..... 12 éve államvizsgázott, 12 éve átvehette volna a diplomáját, de nem tette, mert nem volt meg a nyelvvizsga. Már régesrég letett a diplomáról, már szándékában sem állt nyelvvizsgázni (nem is tanult nyelvet meg se próbálta).

Majd senki által nem sejthető módon jött ez a nyelvvizsga amnesztia-ilyen még a történelemben nem volt.

És kezében a diploma, 12 év után, nulla nyelvvizsgával.

Erre büszke lehet?

Szerintem azért annyira nem, sőt, én a föld alá bújnék ezzel, nem még reklámoznám.


2021. jan. 9. 09:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
9%

Es ha kesőbb megint nyelvvizsga feltételhez kötuk a diplomát akkor meg majd visszaadják?

Nem is értem hogyan lehet ez visszamenőleg hatályos

2021. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Meg elveszik azoktol akik mostanában megkapják anèlkül?


Hol van ez hogy visszamenőleg hatályos egy ilyen?

2021. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem visszamenőleg hatályos. 2021 szerepel a diplomáján, nem 2005.

Most hatályos az, hogy aki allamviszgázott, megkapja a diplomát.

Ha újra nyelvvizsgához kötik, az sem lesz visszamenőleg hatályos, szóval nem veszik el senkitől.

A mentorom mesélte, hogy neki az volt a szerencséje, hogy abban az évben, amikor érettségizett, nem kellett matekból érettségiznie annak, aki jogra jelentkezett. Így lett jogász és ügyvéd és dolgozott le 40 évet, hogy nincs matek érettségije.

2021. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
Attól hogy nem mindenkinek van idegen nyelvhez érzéke még lehet nagyon jó másban, pl matekban, irodalomban. Egyáltalán nem jó ötlet a nyelvvizsga közelezősége bármilyen téren ha nincs szükség rá.
2021. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17%

A nyelvvizsga elsősorban nem a diplomához kellene, hanem azért mert a magyarok többsége nem beszél semmilyen idegennyelvet, max pár mondatot oroszul, amire még általános iskolás korából emlékszik. Csak a magyarok inkább a Balkán felé húznak, mintsem a nyugat felé, ahol a gyerekek már gimiben képesek megközelítőleg anyanyelvi szinten beszélni egy másik idegennyelvet. Így aztán kitárul előttük a világ, több munkalehetőségük van, több külföldi barátjuk, biztonsággal utazhatnak. A magyarok többsége ellenben még mindig ott tart, hogy "mire jó ez nekem, én amúgyis matektanár/jogász/mérnök stb. leszek, nekem nem kell nyelvvizsga, anélkül is tudok majd dolgozni." Ez igaz, dolgozni fogsz tudni, csak éppen az, aki idegennyelvet beszél, az képes a másik beszélt nyelven is gondolkodni, sokkal fejlettebb a gondolkodásmódja és nem ragad le abban a rendszerben, amelyben jelenleg élünk. És most itt pont nem relevánsak azok a példák, hogy "az ismerősömnek sincs nyelvvizsgája, és már 20 éve dolgozik és jó szakember nyelvvizsga nélkül is." Világos, hogy jó szakember, de a fiataloknak azért ne az legyen már a mérvadó, hogy úgyis lehet élni, hogy semmilyen idegennyelvet nem beszélek, meg sem próbálok tanulni, hanem a vírusra hivatkozva verem az asztalt. Fényévekre el van maradva mind az idegennyelvi oktatás, mind a fiatalok nyelvtudása attól a szinttől, amit a hozzánk nyugatra élők hoznak. A nyelvvizsgának egy olyan funkciója van a diploma mellé, hogy van arról egy hivatalos papírom, hogy képes vagyok legalább egy idegennyelven megszólalni középszinten, rám bízhatnak ilyen feladatokat is, nyitott vagyok rá. Lehet, hogy 40 évvel ezelőtt még nem vették hasznát szüleink és nagyszüleink a nyelvtudásnak, na de ma már a multiknál, sőt a kisebb cégeknél, legyen az IT vagy telekommunikáció mindenhol megfordulnak külföldi ügyfelek is. Próbáljunk már inkább felzárkózni a nyugati országokhoz, ne kifogásokat keressünk már, hogy "nyelvvizsga nélkül is élhetek boldog életet, semmi szükségem rá, úgyse ilyen körben dolgozom majd." Dehát a magyarok hajlamosak megrekedni a múltban, és ahelyett, hogy felvennék a lépést a modern országokkal, még mindig sajnáltatják magukat, hogy "a balsors régen tépi őket."

Arról nem is beszélve, hogy a nyelvvizsgát már nem tudják hova könnyíteni. Nem elég, hogy azzal próbálják ösztönözni a tanulásra a gyerekeket, hogy sikeres vizsga esetèn visszautalják a befizetett vizsgadíjadat, de komplex formában mèg átlagolnak is. Tehát ha az egyik vizsgád rosszabbul sikerült, de a másik jobban, akkor mindkét vizsgarészre megadják a "megfelelt" értékelést. (Origónàl)

Aki ezeket a feltételeket sem tudja teljesíteni, az már kicsit gáz.

2021. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Mo.n mindenre annak kell lennünk, hisz akik kipcsakok, azok kipcsakok.
2021. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
29%
Sohasem értettem egyet azzal, hogy a diplomát nyelvvizsgához kössék. A kettő között semmilyen összefüggés nincs.
2021. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
41%
17, már ne is haragudj, de én meg világéletemben utáltam a tesi órát mégis végiggürcöltem többek között azt is, hogy bekerülhesssek a felsőoktatásba. Sőt,mondok jobbat, a felsőoktatásban is volt kötelező tesim. Annnak szerinted mi köze egy mérnökszakhoz ?
2021. jan. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Aki meg reál beállítottságú ne tanuljon se történelmet, se irodalmat, ne is érettségizzen belőlük, mert ùgyse fogja Adynak hasznát venni a munkahelyén. Aki humán beállítottságù ne tanuljon se matekot, se fizikát, se kémiát. Nyelvet sem kell tanulni, minek? "A Pista bá is eléldegélt nyelvvizsga nélkül, jó szakember volt, nem volt rá szüksége."

Azért a 21.században, amikor minden a multi cégekről meg a multikulturalitásról szól, és az jut egyről a kettőre, akinek kiterjedtebb kapcsolati hálózata van, ne ez a begyepesedett felfogás uralkodjon már. Megdöbbentő, hogy minimális elvárásokat sem akar valaki teljesíteni.

2021. jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem,nem lehet rá büszke. Én gimnáziumban 3 nyelvvizsgát csináltam meg (és nem, nem alapfokút :))) ), később többet is. 14 éves kortól lehet mennyi nylevvizsgázni (a jogisitványt is 16 évtől lehet kezdeni ), ha kamaszok le tudják rakni, egy felnőtt pláne le kell hogy rakja.
2021. jan. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!