Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan ember akinek az...

Van olyan ember akinek az életét megváltoztatta a nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%

Nem igazán. Megkaptam a diplomámat, de ugyanott és ugyanannyiért dolgozom, mint a bentragadt diplomával.


Sajnos én egy kevés nyelvérzékkel bíró ember vagyok. Magamon is elcsodálkoztam de nyáron elkezdtem angolt tanulni pedig már nincs is rá szükség.


44F

2020. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
52%

Kezdjük ott, hogy valódi diplomás állást (talán van pár kivétel, pl. tanárok) nem fogsz tudni vállalni úgy, hogy nem tudsz legalább egy idegennyelvet. Az rendkívül naiv koncepció az lenne, hogy aki lediplomázik, az elhivatott a szakmája iránt, és külföldi szakmai cikkeket olvasgat legalább néha, hogy frissen tartsa tudását, és ne olyan legyen, mint a kohász Józsi bá, aki mindent tud, me má 40 éve egy nyomorult helyen egy valamit csinál, és azt az egy nyomorult dolgot tényleg nagyon tudja, de az ilyet nem szakembernek, hanem szakbarbárnak hívják.

Persze a papír kell az embereknek, az, hogy kb hozzá se tud szagolni, már nem érdekli őket, csak nyafogni tudnak, hogy nem tudnak elhelyezkedni diplomával. Ebből az következik, hogy egy normális embernek magától való elvárásának kellene lennie a nyelvtudás a saját fejlődésének érdekében.

Ezen kívül vicc, hogy x évig kötelezően tanul minimum egy nyelvet mindenki, még érettségizni is kötelező előle, és 3-5 év alatt nem tud kiszülni egy óvodás szintű B2-t.

Ja, és nem, nem kell a nyelvérzékre fogni, igénytelenség és lustaság, ha valaki legalább egy nyelvet nem HAJLANDÓ megtanulni közép szinten.

2020. okt. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
8%

2, totál egyetértek veled.Az általam ismert legfiatalabb nyelvvizsgát megszerző ember 14 éves volt, majdnem 20 éve a középsuliban. Semmi fórja nem volt, nem élt külföldön, nem lett belőle agysebész, egy szorgalmas, értelmes kamasz volt. Én is megcsináltam még középiskolában több nyv-t.


Most meg az egyetemet végzett ismerőseim panaszkonak, hogy ők summa um laude végeztek egy szakon, de isten tudja hányszor hasaltak el a középfokú nyv-n meg végig ötösök voltak a fősulin, de nekik a középfok nagyon nehéz. Szerinted valaki ezt elhiszi, hogy summa cum laude meg szinötös valaki a felsőoktatásban, de egy gimnáziumi elvárásokat követelő vizsgafeladatsort nem képes megoldani idegennyelven, amit évtizedekig (!) tanult ? Merthogy általánosban is tanulnak nyelvet. Mikor rákérdeztem, hogyhogy nem volt rá idejük, ki is bökték, hogy végig általánosban meg ginmiben tanultak 1-2 nyelvet, a felsőoktatásban is volt lehetésőgük fejleszteni (mindenhol vannak nyelvórák....) és ezek után sem ment. Most vagy ők hazudtak vagy a szakjuk nagyon egyszerű, ha szinötössel járták végig....

2021. jan. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 2. és 3. hozzászóló!

Ti diplomások vagytok? 😀 Csak mert komoly szövegértési nehézségetek van, ugyanis a kérdés nem az volt, hogy ti mit gondoltok az amnesztiáról 😂

2021. jan. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
8%
Igen, többdiplomás vagyok, kösz a kérdést. Nincs szövegértési nehézségünk, csak ez egy fórumoldal, ahol minden, a kérdést érintő téma, további kérdéskör körüljrtása is létjogosult.
2021. jan. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
8%
4, és te nyelvtan tanár vagy, hogy megállapitod, kinek van vagy nincs komoly szövegértési nehézsége ? Hagyjuk már ezt az álszentkedést.
2021. jan. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
A facebookra azok az ismerősem szoktak menőzős kommentet, posztot, kérdést kitenni a nyelvtanulással kapcsolatban, akiknek semmi eredményük nincs benne. Egyik barátnőm most a torontói egyetemen tanít és kb 6-8-10 nyelven tanult már életében, ezeket némi rákészüléssel tudja is használni. Ő nem tette ki a profiljára, hogy a,b,c,d,e,f,g,h, nyelven beszélek és van 10 nyelvvizsgám... Ellenben a fősuli végzett ismerősöm, aki egy német közepet tett le a főiskola végén és kiment dolgozni Németországba, most nagyképűe kitette, hogy felsőfokon beszél németül, alapfokon angolul. A másiknak érettségije van és angolből érettségizett 20 éve,mos kérdezgeti, hogy mi lenne ,ha letenné az emelt szintű érettségit vagy z angol középfokú nyelvvizsgát, mindezt olyan köritéssel, hogy ő nagyon jó irásban, menne neki a felsőfok is, szóban inkább középfok... szerintem egy 40 éves ember felsőfokúvégzetség és bármilyen nylevvizsga nélkül ne célozgasson már arra, hogy neki menne a felsőfok is, hisz 20+ éve lett volna már letenni, és szimatpikusabb lenne, ha előbb megcsinálná és utána állitaná, hogy simán menne neki.
2021. jan. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
41%
Az egyik ismerősöm 20 éve tanár, nylevvizsga nélkül, mosz megkapta a diplomáját. Nem ezzel van a gondom, hanem ahogy bizonygatja, hogy ő képtelen lett volna megbsinálni,neki ez a gyenge oontja és kész.Én meg azt gondolom, pont egy pedagógusnak kéne letennie, mégha neki nehezebben is megy, hogy jó példát mutasson. 12+ nem tudom még hány évig tanult oroszt, franciát és angolt, de ő sajátelmondása aalpján nem tudna eljutni alapfoktól középfokig, az alapfokot is a főiskola adta neki, nem egy nyelvvizsgaközpont, mert járt nyelvórákra. Hagyjuk már..... minden embernek vannak gyenge pontjai, ez nem indok arra, hogy emiatt kerülje ki valaki a kötelességeit. És aki nem érti a logaritmust, azt jövére felmentik a matekóra alól ?
2021. jan. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

#8:

"És aki nem érti a logaritmust, azt jövére felmentik a matekóra alól ?"

Annak megvan az a lehetősége, hogy olyan szakot válasszon, ahol nincs matematika.

2021. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Jézus.... a logaritmust 10. osztályban tanultam gimnáziumban. Nyilván nem muszáj gimnáziumba jelentkezni, de a felsőoktatásba egyelőre érettségizett emberek juthatnak be.
2021. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!