Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büszke lehet valaki egy 12 év...

Büszke lehet valaki egy 12 év után átvett diplomára, amit csakis az amnesztia miatt kaphatott meg?

Figyelt kérdés

Ismerősöm büszkén mutogatja facebookon fotóval a „friss“ diplomáját. Ömlenek kommentben a gratulációk. Ez eddig szimpla ügynek tűnik, van mit gratulálni.


Na de a háttér..... 12 éve államvizsgázott, 12 éve átvehette volna a diplomáját, de nem tette, mert nem volt meg a nyelvvizsga. Már régesrég letett a diplomáról, már szándékában sem állt nyelvvizsgázni (nem is tanult nyelvet meg se próbálta).

Majd senki által nem sejthető módon jött ez a nyelvvizsga amnesztia-ilyen még a történelemben nem volt.

És kezében a diploma, 12 év után, nulla nyelvvizsgával.

Erre büszke lehet?

Szerintem azért annyira nem, sőt, én a föld alá bújnék ezzel, nem még reklámoznám.


2021. jan. 9. 09:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Attól hogy nem mindenkinek van idegen nyelvhez érzéke még lehet nagyon jó másban, pl matekban, irodalomban. Egyáltalán nem jó ötlet a nyelvvizsga közelezősége bármilyen téren ha nincs szükség rá."



És ki mondta neked, hogy a nyelvvizsga megszerzéséhez kell nyelvérzék ?Merthogy szorgalommal, gyakorlással (tipusfeladatok begyakorlásával ) fel lehet rá készülni.

2021. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
15 éves gyerekek már le tudnak tenni egy középfokút, ennyire "nehéz". Elképesztő, hogy felnőtt emberek ilyenekkel kapálóznak, hogy jajj, ehhez nyelvérzék kell, nem tehetek róla, hogy nekem nincs, jajj, rossz volt a némettanárom, jajj, igy meg úgy. Minek jelentkezik felsőoktatásba, aki egy 15 éves által megoldható vizsgafeladatsort nem képes elsajátitani ?
2021. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Akinek ennyire elérhetetlennek és nehéznek számit egy középfokú nyelvvizsga, annak szerintem a matek még ennyire sem megy,ahhoz sokkal több "érzék" kell, mint előre megadott tipusfeladatok, szókincs, nyelvtani szabályok begyakorlásához meg egy 2perces gagyi beszélgetéshez, ami egy szóbelin szokott lenni..
2021. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Lassan 20 éve érettségiztem. Nálunk már a gimiben voltak, akik közép- és felsúfokúkat gyújtögettek. Aki lustább volt, az is megalább egy középfokot megcsinált. Vagy kettőt. Volt olyan osztálytársam, aki már gimibe úgy jött, hogy volt egy középfokúja (általános iskola végén csinálta meg) , ő nem is járt nyelvórára, csak első évben. Nem voltunk kéttannyelvűsök. Nekem két középfok és egy felsőfok megvolt, mikor ballagtunk. Ha én kamaszfejjel az internet előtti korban meg tudtam csinálni még a felsőfokút is fél év készüléssel, akkor nekem ne mondja senki, hogy ő egyetemet végzett, de nehéz neki egy középfokú . Ettől sokkal hardcore-abb szigorlatok, vizsgák is vannak egy nehezebb egyetemen.
2021. jan. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!