Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30-hoz közelítő fiatalember...

30-hoz közelítő fiatalember vagyok. Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy ennyi idős koromra még nem találtam meg a hivatásom, meg úgy általában a helyemet a világban?

Figyelt kérdés
Olvasom Orvos-Tóth Noémi könyvét, és próbálok rájönni, mi bennem a hiba. A képességeimmel nincs gond, mindig mindent meg tudtam tanulni, amit akartam. Viszont állandóan szorongok, görcsölök a jövőn, nem hiszek magamban eléggé. A szüleim mindenben támogattak, amit kitaláltam, de semmivel kapcsolatban nem volt bennem igazi hit és szándék, mindent félbehagytam, egymás után. Valahogy nem találom az érzelmi kielégülést, a flow-t. Nem tudok jelen lenni és csak élvezni, amit éppen csinálok, mindig azt kérdezgetem magamtól, hogy "ennek most mi értelme van?", meg "jó, de hogy lesz ebből siker, elismertség?", meg ilyenek. És mindig fantáziálok arról, hogy milyen lesz, amikor öregember leszek, és az egész életet egy kemény versenynek fogom fel, ahol az "nyer", aki meglett korára minél több pénz, minél nagyobb hatalom és minél tartalmasabb megélt élet és minél több tapasztalat felett rendelkezik. Nem nagyon megy, hogy csak úgy kimenjek az erdőbe és elengedjem magam, mert mindent valahogy eszközként látok, nem célként. A karrier- és tanulmányi választásaim, amik a legfontosabb mérföldkövek az életben, esetlegesek, nem átgondoltak. És az a legfurább, hogy nincs egy egyértelmű válasz, mint pl. az, hogy "a szüleim már gyerekkoromtól kezdve azt akarták, hogy belőlem ... legyen". Egyszerűen nem értem, miért nem működik úgy az életem, mint bárki másnak, aki elindul egy úton, és csinálja és hisz magában. De mégis azt érzem, hogy valahogy a családi körülményekből adódik ez, mert egy darabig minden teljesen rendben volt velem.
2021. jan. 9. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert még tényleg nem találtad meg a hivatásodat.

Nekem 35 körül sikerült. Nem vagy még lemaradva, nyugi. Akár 80 éves korodig is űzheted az ipart (vagy még tovább is), az 4-5 évtized.


30 éves koromig én is csak sodródtam, azután jött a nagy váltás. Majd újabb sodródás, és most érzem úgy, hogy végre célba találtam.

És az igazi munka még csak most kezdődik. :D


Ne foglalkozz másokkal, az élet nem verseny, hanem tapasztalás. Hiába látsz mindent eszközként, ha nem tudod, hova akarsz eljutni általuk.


Először a célt kell látnod, aztán az ahhoz szükséges eszközöket!

2021. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha valaki harminc éves koráig nem épített fel egy koncepciót, nincsenek releváns, egymásra épülő tanulmányai meg szakmai tapasztalatai, csak random választásai, akkor hogy a fenébe lesz belőle normális szakember?
2021. jan. 9. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nekiáll tanulni. Nem kell mindenhez 5+ év tanulás. Ha ráfekszel egy témára, már néhány hónap alatt komoly eredményeket tudsz elérni benne. Aztán persze ahogy végzed, gyűlnek a tapasztalatok.


Nincsenek határszámok (hogy 30 éves kor, meg ilyenek). Persze ha élsportoló vagy orvos akarsz lenni, az más, de a legtöbb terület életkorfüggetlen.

2021. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám van nekem is. Több területen dolgoztam már, de én pl utálok dolgozni. Minden percét rühellem, nem érdekel semmi annyira, hogy abban tudjak dolgozni sok ideig.
2021. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez a bajom. Nemcsak munka téren, hanem hobbiban is. Rengeteg minden érdekel, de semmi sem igazán és nem tudok dönteni. Aztán csak tengődöm. Bár én nem görcsölök rá, ha így van akkor így van, teszem azt amit épp jónak látok abban a pillanatban.

De azért kicsit könnyebb lenne, ha egy valami érdekelne és annak neki is feküdnék.

2021. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak multipotenciálisak vagytok! Nincs azzal baj
2021. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!