Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyamatos öltönyhordás....

Folyamatos öltönyhordás. Mentális sérülés következménye lehet?

Figyelt kérdés

Van egy szaktársam, aki már az első naptól kezdve öltönyben jött mindig órára. Furcsálltam akkor is már kicsit. Egyszer meg is kérdeztem tőle hogy egyszerű, sima előadásokra miért jön öltönyben, mire azt válaszolta hogy "meg kell adni a tiszteletet az előadónak" (aki amúgy egyszerű farmerben volt, mint ahogy a legtöbb szokott lenni). Aztán tavaly a szakestre is abban jött (tipikus rendezvény volt, ittunk amíg járóképtelenekké nem váltunk). Ekkor már még furcsábbá vált, hogy vajon ide minek vette fel. Most viszont találkoztam nemrég a szüleivel is, mindketten szintén öltönyben vannak folyamatosan, otthon is, mikor egyedül vannak akkor is. Tehát volt honnan ezt a szokást megörökölnie a szaktársamnak.

Szerintetek nála csak azért alakult ki ez a szokás, mert erre nevelték, vagy nála is mint a szüleinél valami nem stimmel mentálisan?



2021. jan. 10. 19:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
41%

Hát... Erről nyilván egy szakember tud többet mondani néhány beszélgetés után. Valóban furcsa lehet mainstream szemlélettel, de ha ezt szokta meg, neki valószínűleg így kényelmes (remélem).

Ha nagyon érdekel, érdemes néhány kérdéssel közelebb kerülni q megértéséhez: mióta öltözik így? Szokott-e mást viselni néha? Mit szeret ebben a leginkább?

Ha a célod a megértés, sok sikert hozzá, ha az ítélkezés, érdemes másra fordítani az energiáit. Hm?

2021. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Igen, az anyja is abban van. Vagy nőknél ezt máshogy hívják? Kosztümnek talán, vagy az más?

Mechatronikai mérnök szak. Egyetem után a legtöbben valamilyen cégnél fogunk elhelyezkedni. Nekem már megvan hogy hol, itt még a főnök-főnök sem jár öltönyben, nem hogy az egyszerű alkalmazottak.

2021. jan. 10. 19:52
 13/37 anonim ***** válasza:
98%

Úristen, valaki ad magára, és már mentálisan beteg?


Nem egészséges? Miben okoz egészségi károkat az öltöny 20 évesen? Remélem, orvos is válaszol.

2021. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon mucsai? Kioltozik, mint szarospista Jezus nevenapjan? Elmaradott kornyezet, alacsony sorbol joves jut eszembe.
2021. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte hogy mást is hord-e. Nem, semmi mást nem hord. Csak pizsamát, nincs is neki másfajta ruhája. Mondta egyszer, hogy emiatt nem is szeret sportolni, de sport ruhát felvenni ő sosem fog emiatt.
2021. jan. 10. 19:57
 16/37 anonim ***** válasza:
95%
Ennek a kérdésnek mi a célja?
2021. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
97%
Az eszedbe se jutott, hogy szeret így öltözködni és így érzi kényelmesen magát?
2021. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
55%
Te kérdező, az megvan ugye, hogy nem mindenki olyan proli, mint te, és ezért megteheti, hogy jól öltözzön?
2021. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

#17: Ez evidens. Azt szeretném kideríteni, hogy ez minek köszönhető. Mert egy átlagos ember sosem jut el ide. Sosem fogja egy kényelmetlen ruhában leélni az egész életét. (Mert ő a nyári 30°C-ban is abban van, még a zakót sem veszi le. Ezt meg senki ne akarja bemagyarázni, hogy kényelmes.) Valami miatt ez a szokás kialakult nála, csak nem tudom hogy miért.

De ahogy a válaszokat és az értékelést nézem, úgy látszik mára már mindennapos lett ez, valószínűleg velem van baj hogy nem értem meg az önsanyargatását.

2021. jan. 10. 20:27
 20/37 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy nem mindegy? :D


Olyan hihetetlen, hogy semmi különös oka nincs annak, hogy ezt szereti? Annak sincs oka, hogy én miért szeretem a tweed kabátot vagy a Converse-t.

2021. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!