Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyamatos öltönyhordás....

Folyamatos öltönyhordás. Mentális sérülés következménye lehet?

Figyelt kérdés

Van egy szaktársam, aki már az első naptól kezdve öltönyben jött mindig órára. Furcsálltam akkor is már kicsit. Egyszer meg is kérdeztem tőle hogy egyszerű, sima előadásokra miért jön öltönyben, mire azt válaszolta hogy "meg kell adni a tiszteletet az előadónak" (aki amúgy egyszerű farmerben volt, mint ahogy a legtöbb szokott lenni). Aztán tavaly a szakestre is abban jött (tipikus rendezvény volt, ittunk amíg járóképtelenekké nem váltunk). Ekkor már még furcsábbá vált, hogy vajon ide minek vette fel. Most viszont találkoztam nemrég a szüleivel is, mindketten szintén öltönyben vannak folyamatosan, otthon is, mikor egyedül vannak akkor is. Tehát volt honnan ezt a szokást megörökölnie a szaktársamnak.

Szerintetek nála csak azért alakult ki ez a szokás, mert erre nevelték, vagy nála is mint a szüleinél valami nem stimmel mentálisan?



2021. jan. 10. 19:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
87%
#27 Tisztában vagy azzal egyébként, hogy mióta hordanak a férfiak öltönyt meg hogy mennyi helyen csak azt viselnek, meg hányan hordják minden nap? Vagy te egyszer, a szóbeli érettségidre felvetted az öltönyöd és most kajak azt hiszed, hogy az arra az egy alkalomra való egész életünkben? :D
2021. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
95%

"Csupán azt, hogy értem mi úton jutott el oda. Viszont a szaktársamnál ez nincs így. Erre keresem a megfejtést. Divat nem lehet, tehát ez kilőve."


Stílus útján.

2021. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

#29: Még csak egyet, a barátnőmet. Szerintem te is így lennél a helyemben, ha fél évtizedenként látnál öltönyös embert. Amúgy PE-MK Mecha BSc.

#31: Megértem az értelmét. Eddig úgy 10 alkalommal viseltem én is. Ha csak simán abba jönne mondjuk órákra, még talán azt is elfogadnám. De ő abban járt le kondiba (az első 4 félévben volt tesink, és ő is a kondizást választotta mint én), abban biciklizik, abban jött buliba (a DC-be, mielőtt azt hinnétek hogy valami elegáns buli lenne), stb.. Lehet hogy úgy kellett volna a kérdést feltennem, hogy vajon miért nincs neki más ruhája.

#32: Csak stílus útján nem lesz valaki ennyire egyoldalú, szerintem.

2021. jan. 10. 20:55
 34/37 anonim ***** válasza:
47%
Pannon egyetem??? Akkor már érthető mi a bajod, pláne mérnökként. Nálunk az egyik mérnököt úgy hívjuk: "A csöves." Mondjuk az új HR-es profi, ki is adott egy dress code kisokost, mert tényleg úgy néztek ki a mérnökeink, mint valami zombi filmforgatás statisztái.
2021. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ha valakinek megéri a kényelmetlenséget.
2021. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg ő is abban a hitben él, hogy a ruha teszi az embert, és ha nonstop öltönyben jár, akkor rögtön felnőttesnek és komolyan vehetőnek fog tűnni.
2021. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
75%
Proli.
2021. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!