Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van "Vesztes férfi", akkor...

Ha van "Vesztes férfi", akkor "Vesztes nő" miért nincs?

Figyelt kérdés

Ha belegondolunk akkor a vesztes szót kizárólag férfiakkal kapcsolatban használják az emberek, hiába vannak mondjuk alkoholista, hajléktalan stb. nők, velük kapcsolatban sosem hozzuk összefüggésbe a vesztes jelzőt.


Míg egy férfinál már akár az is elég, hogy minimálbért kereső, szobát bérlő betanított munkás és már ki is érdemelte a vesztes jelzőt.


Olyat hogy "Na ez egy örök vesztes" csak férfiakra mondunk, nőkre soha.


Szerintetek ennek mi az oka?



2021. jan. 11. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem hallottam/tudtam hogy csak férfiakra hasznàlták volna.
2021. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Van, csak te épp nem találkoztál a kifejezéssel.
2021. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Akkor visszakérdezek. Hogyhogy férfiakra soha nem mondják hogy aranyásó, miközben köztük is vannak olyanok akik azért szednek fel egy előnytelen külsejű pénzes nőt hogy anyagi javakhoz jussanak általa?
2021. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3-as Aranyásó férfi változatai: Selyemfiú, kitartott férfi ,dzsigoló
2021. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
4: és utoljára mikor használta ezeket bárki?
2021. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom mikor használta ezeket bárki mert engem nem érint. De a aranyásóra van 3db férfi változat, a "vesztes férfinek" pedig nincs "Vesztes nő" változata.
2021. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
A köztudatba még mindig bele van ivódva a sztereotípia, hogy a férfi a családfenntartó, neki kell biztosítania a lakást, pénzt, neki kell megteremtenie az egzisztenciát. Szerintem ezért.
2021. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!