Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell ennyit győzködni...

Miért kell ennyit győzködni az embereket nálunk az oltás beadásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az orvosok, a honvédség, de még a rendőrség is bizonygatja, hogy bátran oltassuk be magunkat, biztonságos az oltóanyag. Mindenhonnan ez folyik. Ennek ellenére még az egészségügyi dolgozóknak is csak a fele kéri idáig az oltást. Miért van ez a hatalmas bizalmatlanság? Miért kell ennyire bizonygatni az embereket? Más országokban is ennyire bizalmatlanok az e tekintetben? Köze van ahhoz, hogy az embereknek már elegük van az itteni hatalomból, és csak azért sem hallgatnak rá?

2021. jan. 14. 10:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
73%
Egy rendes oltást évekig fejlesztenek, én se adom be magamnak, nem bízok se a Putyin féle, se a többi random vakcinában.
2021. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
Azt se értem minek győzködni az embereket, ha egyszer azt mondták hogy nem kötelező és szabadon valaszthat. De igazából ez se igaz.
2021. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell évekig fejleszteni. Az oltás technológiája meg van régóta. Hosszú évtizedek óta. Ezé az új fajtáé is már évek óta.

Csak a konkrét kórokozó változik.

Egyébként meg már ezerszer elmondták elismert szakemberek (nem politikusok), hogy mivel gyorsítottak az eljáráson, pl. a bürokrácia csökkentésével.

Szerintem arról se tud semmit az átlagember, hogy a gyerekkorában megkapott oltás honnan van, mi van benne pontosan és ki, mennyi idő alatt fejlesztette ki.

2021. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
75%
#1-sel és #2-sel értek egyet.Minek a győzködés?Ha nem kötelező és ne is legyen az akkor eltudja dönteni minden felnőtt ember hogy akarja e vagy nem
2021. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
69%
4. Igen ez így szép lenne, csak azért írtam, hogy nem igaz ez így. Mert ha nem oltatja be magát valaki, ugyan megbüntetni nem fogják, de a szabadságát elveszik. Mert volt már szó itt oltási könyvről (mintha kutyák lennénk 😂), meg nem mehetsz, moziba, koncertre, színházba, stb. stb. Tehát igazából választható kötelező. Én alapjáraton nem akarom beoltatni magam, de ha csak így lehet barhova is menni akkor be fogom, mert sok választása nincs az embernek. Ez kb olyan választási lehetőség amit elénk raktak, hogy nem kötelező kutyaszart enni, megteheted hogy nemet mondasz, de ha nemet mondasz akkor lószart kell enned és az már kötelező.
2021. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
31%
Azért, mert az ostobák a konteógyártóknak jobban hisznek, de nekik meg bármilyen bizonyítékot lehet mutatni, azt sem fogják elhinni, a győzködéssel próbálják ezeket a vadhajtásokat letörni, hogy a bizonytalanokat ne befolyásolják rossz irányba.
2021. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
47%
Én már átestem a koronán. Köszönöm szépen, nem kérek többet belőle. Beoltattatom magam, a munkahelyem intézi az oltást.
2021. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy nagyon ki vannak élezve az emberek most erre a covid elleni oltásra, de ha tudnák, hogy kiskorban mivel oltanak kötelezően, talán azt sem adatnák be. Ugye nálunk volt hír pár éve, hogy egy kisgyermek a tbc elleni BCG oltástól lett tbc-s, mert a legyengített vírus, amit bejuttatnak, megtámadta a testét, aztán meghalt. Igaz, ez ritka eset, csak azt akarom ezzel mondani, hogy annak az oltásnak is megvan a maga veszélye, mégis oltanak vele. Túl van már tolva a pára, azt gondolom.
2021. jan. 14. 11:25
 9/45 anonim ***** válasza:
36%
8. Kicsit, bár a gyermekkori oltások ugye kötelezőek, és csúnya büntetés jár érte ha nem kapja meg a gyerek. De még így is ott is vannak szép számmal oltás ellenesek, a gyerekorvosunktól hallom, hogy hány szülővel veszekszik mert nem viszi a gyereket a megbeszélt kötelező oltára. Ha azon múlikeén beadatom,bár nem szívesen. Mondjuk én most nem kaphatok mert terhes vagyok,szóval esetemben mindegy hogy akarom e vagy se. 2es És 5ös voltam.
2021. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk ebben az mRNS oltásban pont nem a legyengített kórokozó van benne, csak genetikai információ, aminek a segítségével a falósejtek felismerik a vírust, és a szervezet elkezdhet védekezni, ha a tényleges vírus bejut. Aki már átesett, az elvileg ezzel az információval már rendelkezik, de nem történik baj, ha mégis megkapja az oltást, csak még egyszer látják a falósejtek, hogy ki a "rosszfiú".
2021. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!