Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Most menjünk körbe, és...

“Most menjünk körbe, és mindenki meséljen magáról pár mondatban” ezt más is utálja?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 00:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Annyiban nem, hogy miután közreadok 1-2 dolgot magamról, egyből megutálnak:).
2021. jan. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Én csak akkor nem szeretem, ha az elején vagyok. Mert akkor tutira elmondok magamról valami bénaságot, és utána a többiek sokkal jobbakat mondanak, amiről eszembe jut, hogy basszus, nekem is erről kellett volna beszélnem, de akkor már késő. :D
2021. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Én legfőképp azért nem bírom, mert mindig azon szorongok mit mondjak, aztán nem is figyelek a többiekre- azaz nem derül ki egymásról semmi.

Jobban megismered az embereket, ha feldobnak egy témát, mindenki beszélget, ott látszik ki száll be, ki nem, nagyjából fel tudod mérni, ki, hogy viselkedik. Ebben az a jó, hogy aki nem akar, nem kötelező felszólalnia. Szerintem.

2021. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a leghosszabb, sose értettem, hogy mire jó.


Azt meg tudom érteni, amikor egy tanfolyamon körbekérdezi a tanár az emberek hátterét, voltam is egy ilyenen nemrég. Restaurant revenue kurzus volt, ott tényleg lényeges volt, hogy tudjuk, hogy a Béla szállodaigazgató Bivalybasznádon, a Józsi Pesten étteremtulajdonos, Juliska meg megörökölte az apja éttermét, és valamit tanulni akar, hogy ne vigye csődbe. De semmi más hülyeség nem hangzott el, hogy "két fiam van, a kedvenc színem a zöld, szeretek futni..."

2021. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyetemen szinte kivétel nélkül minden egyes órán le kell futni ezeket a köröket és utálom. Semmi értelme nincsen. Max. első évben vagy egy új tanárnál még megértem, ha még nem ismerjük egymást és akkor legalább egy nevet tudjunk kötni az arcokhoz. Viszont már harmadévesek vagyunk, mindenki ismer mindenkit és még mindig újra és újra végig kell hallgatni mindenki bemutatkozását. Nyilván mindenki totál irreleváns hülyeségeket mond, valaki hosszasan sztorizgat, valaki csak valami minimális infót mond, valaki dicsekszik, valakinek megvan a begyakorolt szöveg és a begyakorolt poén, amivel már első évtől kezdve “turnézgat” és már nyilván senki nem nevet rajta... a lényeg, hogy szerintem ez teljesen haszontalan, a legtöbb embert nem érdekli és nem figyel arra mit mond a másik, mindenki csak át akar rajta esni, valami hülyeséget kell mondanod kényszerből, úgysem jegyzed meg stb., nem tudom miért erőltetik. Az volt a kedvencem, mikor egy 100+ fős előadáson is mindenkinek egyesével be kellett mutatkoznia, mert a tanár mondta, hogy ő szereti személyesen megismerni a diákjait és így majd megtanulja a neveinket :D
2021. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttképzéseken is ezt csinálják. Ezzel megy a drága idő. Erre megy a pénz.
2021. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

Bevallom őszintén, sosem szerettem, meg sok ember előtt beszélni sem, pláne magamról. Zavarban is vagyok ilyenkor (néha enyhe szorongással vegyítve), nem is vagyok jó első benyomásnál sajnos..

Ezt pedig erőltetettnek érzem, meg nem is ebből fogom megismerni a körülöttem lévőket. Én is a megfigyelőkhöz tartozom és szerencsére nagyon sokat le tudok olvasni az emberek szeméről, mimikájáról és testbeszédéről, hangsúlyozásából és ezekből sokkal jobban meg tudom ismerni az embert, mint az ő önjellemzésükből, ami azért valljuk be, esetenként eléggé fals és elferdített lehet.

Gimiben még meg tudom érteni, hogy azért mégis csak kell, de egyetemen már inkább feleslegesnek tűnik, pláne, ha nagyon sokan vagyunk.

2021. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam mindig is.
2021. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Utálom. Igazán leszokhatnának már erről. Nem vagyok szorongós, se szégyenlős, de most komolyan, erre mit lehet válaszolni?

Én rövidre szoktam fogni. Elmondom, ki vagyok, melyik városból és mi célból ennyi. A többi nem ide tartozik.

2021. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig kiválasztok egy mesét (pl. Aranyhaj, Ariel) és úgy mesélem el mintha én lennék a főszereplő. Mindig jó kedve lesz mindenkinek.
2021. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!