Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos lányomat anyukámmal...

6 hónapos lányomat anyukámmal hagytam 2 napig. Most mindig mellette kell lennem mert sír ha nem lát. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

És eddig az apja is jó volt neki nem sírt nála most csak én kellek neki senki nem jó neki.

Voltunk a férjemmel ketten nyaralni mert most volt a házassági évfordulónk.

Babakocsiban sem marad meg

Azért csinálja mert nem látott 2 napig vagy más miatt?


2019. aug. 3. 15:40
 1/9 anonim válasza:
81%
Hát a 6 hónapos kisgyereknek nagyon fontos az édesanyja, lehetséges hogy ez az oka, de újból úgy kell vele foglalkozni mint ez előtt, vagy kicsivel több figyelmet fordítani rá,és valószínűleg helyre áll a viselkedése.
2019. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Fél évig +9 hónapig te jelentetted a biztonságot. Légy türelmes vele, remélhetőleg újra meggyőződik, hogy nem tűnsz el es visszaáll a rend
2019. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert nélküled volt 2 napig. Ez olyan bonyolult? :)

Komolyan mit hisztek ti a gyerekről? Növekszik, fejlődik, kötődik, hamarosan jön a(z igazi) szeparációs szorongás is.

Már nem újszülött, aki magáról se tud, ezért fel se tűnik neki ha lelépsz.

2019. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen, azert csinalja. 6 honaposan szeparacios szorongos idoszak kezdodik, de egyebkent is barmikor lehet ilyen hatasa, foleg, ha elotte nem volt fokozatosan hozzaszoktatva a nagyihoz egyre novekvo idotartamokkal (eloszor csak 1-2 ora a te jelenletedben, aztan fel napot kulon a nagyival, aztan altatja anagyi nalatok, de te is ott vagy, aztan 1 ejszaka kulon), mi degyik lepesnel megnezve, hogy megy, es ha jol, akkor lehet az idotartamot novelni. Ez megvolt nalatok?


Teljesen termeszetes a reakcioja, es ilyenhelyzetben ezzel erdemes is szamolni. Tobb het, vagy akar honap is lehet, mire elhiszi ujra, hogy nem fogod otthagyni, es ismet biztonsagbanerzi magat annyira, hogy rahagyhasd masra. Ezzel nemazt akarom mondani, hogy nemjar a kettesben toltott ido, de fokozatosan erdemes szoktatni, es ha megis igy alakul, az akkor semmeglepo.

2019. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
2 napra nem hagytam volna a 6 hónapos gyerekem.
2019. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg ezért csinálja, és szerintem is korai volt ilyen hosszú időre másra hagyni.
2019. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Az én 7 hónaposom max 3 órát van el mással (apa, nagymama), azt is csak nappal és utána ő is rajtam lóg.

Szóval persze, hogy azért csinálja a gyereked. De ez kérdés?

2019. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Ui.: gondold el, hogy ő nem érti még a szavakat, az időt, fogalma nincs mikor jössz vissza, visszajössz-e. Csak egy kisbaba. Tényleg fokozatosan kell szoktatni és az egyes babák is különvöznek.
2019. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Lehet nem kellett volna rögtön csak úgy elmenni 2 napra úgy, hogy még ilyen pici a baba és nem is volt még feltételezem egy fél éjszakára sem nélküled. Rosszul viselte, és bár nem tudja mondani, de valószínűleg megijed mindig, hogy megint lelépsz. Nem mindegyik baba mellől lehet csak úgy lelépni. A mi fiunk pontosan ilyen típus. Pontosan ezért eszem ágába se jutott volna 6 hónaposan 2 napra elmenni mellőle. És nem azért, mert ne lenne hozzá joga a szülőknek, hanem mert ismerem a saját gyerekemet és tudom, hogy ő is ugyanígy lett volna.
2019. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!