Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami tippetek, hogyan...

Van valami tippetek, hogyan készüljek fel a vizsgámra úgy, hogy minden nap reggeltől dolgozom és mire hazaérek hulla fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
egyszerűen hazaérek, ebédelek valamit és vagy le kell feküdjek aludni, vagy ha próbálok ellenállni az alvásnak akkor egyszerűen elalszom az asztal felett... hiába iszom kávét vagy bármi... haladnom kéne napi 10 tételt, ami helyett kb 1-et sikerül naponta
2021. jan. 18. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Tételezz hajnalban, és utána menj dolgozni. Nem biztos, de hátha segít
2021. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem értem. Ebédelsz valamit (tehát kora délután van), utána pedig alszol 16-18 órát, vagy hogy működsz? :D
2021. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
amikor ebédelek már inkább késő délután van, alszom 1-2 órát, akkor már esteledik. utána nekiülök, de nem bírom sokáig mert fáradt vagyok és lefekszem aludni
2021. jan. 18. 22:15
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Szóval:


Késő délután (4-5?) ebédelsz. Alszól 1-2 órát. 6-7 óra. Aztán fáradt vagy, és alszol még tizennégyet? Mert a másnapi munka ennyire van.

Bocs, de ez nem időmenedzsment kérdés, hanem narkolepszia, menj orvoshoz.

Ha 8 órát aludnál, akkor lenne 6-8 órád amire akarod munka után.

2021. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
délutáni alvás után tanulok este 11ig :D csak mivel fáradtnak érzem magam ezért nehezen koncentrálok és alig haladok
2021. jan. 18. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az edzéssel vagyok hasonlóan. (Amikor egyetemre jártam, akkor nem dolgoztam mellette) Munka után fáradt vagyok, nem bírom rávenni magam, ezért inkább átálltam anno. Korábban keltem 2 órával és munka előtt mentem el edzeni. Szerintem tanulásnál is működne, főleg hogy reggel jobban fog az agy, mint este.
2021. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ez a korán kelés jó tipp, köszönöm! az az egy baj van vele, hogy a fél 7-es kelés ami a munkához kell alapból nagyon korai nekem, mert a biológiai órám valahogy fél9-9re van kalibrálva, ha annál korábban kelek már jön is a fáradtság..
2021. jan. 18. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Munkahelyen nem tudod megoldani?

Szerintem számold ki a vizsgáig hátralévő napjaid és a tételeket oszd el. Igy minden napra meglesz egy kis adag tanulivalo, talán ezt még fáradtan is valahogy be birod magolni és semmi nem marad ki.

Vagy a tantárgyakat oszd fel a hét napjaira. Inkább minden nap kicsit, de biztosra megtanulni mint sokkal nyüglődni ami ugysem marad meg.

2021. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg vegyél ki 1-2 nap szabit, hogy tudj haladni. Tudom milyen szar, amikor a napi teendők mellett még tanulni is kell, ráadásul este már nem tudsz úgy koncentrálni. A koránkelés engem is kikészít, én a hétvégékre zsúfoltam a nagyját. Amúgy milyen vizsga lesz? Államvizsga? Nekem akkor 96 tételem volt, inkább témakörök, mint tételek szerint haladtam, illetve írtam mindegyikhez egy pár mondatos vázlatot, ami egy ketteshez elég.
2021. jan. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!