Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha pénzbe kerül a hobbitok...

Ha pénzbe kerül a hobbitok nem zavar, akkor is áldoztok rá?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel nem dúskáltok a pénzben (az átlag ugye nem) attól még költesz a hobbidra ugyanúgy, ha arra akár hónapokat is kell gyűjteni, felretenni?

Vagy akkor már inkább nem is áldozol rá, ha annyira nem jön könnyen a pénz?

Kicsit úgy vagyok vele, hogy nem költök inkább semmire ami több mint egy havi fizetésem negyede, az meg viszont nem sok, mert nettó 150-160 ezret keresek átlagban. Még akkor sem, ha mondjuk hónapok alatt lazán össze tudom rá dobni a pénzt.



2021. jan. 19. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most egy hónapja eléggé költséges mániám lett. Eddig szinte nem költöttem magamra, mindig tettem félre. Nettó 160-at keresek. Viszont most ebben a hónapban kb. 70-80 ezret a hobbimra szántam.

A pénz egy használati eszköz.

2021. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Kenytelen vagyok kolteni ra, sot sokszor magamtol kell elvonnom, hogy a hobbimra jusson ... tudod en egy hobbi kutyatarto vagyok :)
2021. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az megint más, elhiszem.
2021. jan. 19. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a legtöbb hobbi nem kerül többe havi 30 ezernél. Ha csak nem hajókat gyűjtesz. Kondi bérlet, heti egy könyv, kutya/macska, horgolás, videójáték előfizetés, futás, fotózás. Nyilván valamibe kell kezdeti befektetés, de ennyi.
2021. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már nagyon komoly összeget ráköltöttem a hobbimra (videójátékok), ráadásul sehogyan sem vitték előre az életemet, szóval már bánom.
2021. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
én nem költök hobbira. inkább gyűjtögetem a pénzem és félrerakom betétbe
2021. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Az állattartas nekem nem hobbinak számít, de ha a kérdésben az, akkor sokat költök rá, ha pedig nem akkor a hobbimra évente 70k megy el (mert évente egyszer költök nagyobb összeget ilyesmire).
2021. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mire mennyit költök, az tucatnyi tényezőtől függ. Ebből csak egyik dolog az aktuális keresetem. Nem mindegy, hogy mennyi pénzről lenne szó, és főleg nem mindegy, hogy mennyire van szükségem az adott kiadásra.
2021. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 "ráadásul sehogyan sem vitték előre az életemet"

Tipikus rossz hozzáállás.

Illetve hát nem tudom, nem ismerlek... de sokan követik el azt a hibát, hogy a kikapcsolódást valami "szükséges rossz"-nak titulálják. Holott az emberi lét egyik kulcsfontosságú eleme. Nem csak az a tevékenység hasznos, amiből közvetlen, vagy közvetett anyagi hasznod származik. Az, ha egy kimerítő nap után van, amivel az ember leköti magát, amiben felszabadul, az semmiképp nem haszontalan.

2021. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam valahogy fordítva sült el.

Mikor havi 200 körül kerestem, akkor mindenre költöttem, csak egy hobbimra olyan 120 ment el egy hónapban (nem érte meg :D), de gameket is elég sokat vettem abban az időben, meg nasikra is sokat költöttem, bolti cigit szívtam meg ilyesmi.

Most majdnem 300 a nettóm, és mégis sokat teszek félre, kevesebbet is költök felesleges dolgokra, hobbikra már alig költök.

Most úgy érzem, hogy tudok annyit félretenni, hogy megérje, de amikor kevesebb pénz megtartására volt lehetőségem, akkor úgy voltam vele, hogy inkább pillanatban tölthető szórakozásra költöm, mert túl sokat kellett volna várni, hogy érjen valamit a félretétel.

2021. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!