Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akit gyerekkorában terrorban...

Akit gyerekkorában terrorban nevelnek, az felnőttként, ha hatalmat kap a kezébe, nagyobb eséllyel fog visszaélni vele, mint akinek normális gyerekkora volt?

Figyelt kérdés
Mert ugye Orbán Viktorról is tudni, hogy az apja agyba-főbe verte, ha valamit nem úgy csinált, hogy neki tetsszen. Munkahelyen is volt olyan főnököm, aki kizsákmányoló volt, és tudni lehetett róla, hogy a szülei gyerekkorában szinte semmit nem engedtek meg neki. Az ilyen emberekre inkább jellemző, hogy visszaélnek a hatalommal, és így kompenzálják a gyerekkori sérelmeiket? A normális neveltetésűek inkább korrekt módon bánnak a hatalommal?

2021. jan. 20. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt a videó, amiben Orbán maga mesél erről:


[link]


De nem erről szól a kérdésem, ezt csak egy példának írtam. Úgyhogy jó lenne, ha nem kezdenénk ezt taglalni, hanem a kérdés témájánál maradnánk.

2021. jan. 20. 13:04
 2/8 A kérdező kommentje:
Már törölve lett, amire válaszoltam.
2021. jan. 20. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem ez egyéni.Van aki olyan lesz van aki nem
2021. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez 2 út felé vezethet.

Az illető vagy tanul a saját kárán, és nem akarja azt adni másnak, amit ő kapott, mert tudja, hogy az rossz, tapasztalta.

Vagy nem tanul, illetve úgy is fogalmazhatunk, hogy a rosszat tanulja el.

A kettő között hogy mi dönt, hogy ki melyik útra kerül, nem tudom. Talán az, hogy a gyerekkori példán kívül van-e a személy előtt más példa, aki a hatalmat "megfelelően", és a helyén kezeli. (Már ha lehet a hatalmat megfelelően, és a helyén kezelni.) Ha nincs más ilyen példa, akkor a hatalom gyakorlásának csak 1 útját ismeri az illető, és arra fog menni. De ezen kívül szerintem ezt sok minden befolyásolhatja még.

Például az érdek.

2021. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben, de mégis, sok esetben így van.
2021. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat, akit terrorban neveltek. Igazából eléggé egoista ember lett, csak saját magáról beszél, állandóan igyekszik magát pozitívan feltűntetni. Neki az a beszélgetés, hogy ő beszél. A "beszélgetés" alatt mindenkit szépen sorjában végigvesz, hogy ki miért volt hülye, ki mennyire hülye, bezzeg ő mennyivel különb, és hogy felküzdötte magát. Szemétkedni a hozzá legközelebb állókkal szemben tud, mások szemében kedves, a hátuk mögött habzó szájjal ugat. Akitől személyesen nem tart, azzal szemben megdöbbentően agresszívan is fel tud lépni. Sokaknak nagyon fárasztó ez az ember, de ha eltávolodsz tőle, mindig visszakaparja magát.
2021. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kerdezo mellebeszel. Orban kb arrol beszel, hogy ot meg felnott koraban is kemenyen fogta az apja, nem arrol hogy gyerekkent elhanyagoltak es bantalmaztak. Egy ember szemelyisege kb 6-8 eves koraban kialakul. Javithatatlan az elmebetegseg szintjet elero lelkitorzulasokat a 6-8 eves korig tortent bantalmazas, kinzas , terror tud okozni. 10 eves kor korul mar kepes a szemelyiseg vedeni magat (mar mint az agyban kialakult szemelyiseg nem esik szet, nem serul alapjaiban), bar ez utan is lehet valakibol sulyos szociopatat nevelni, de az pszihoterapiaval javithato.
2021. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Amikről beszél, azok valószínűleg még 18 éves kora előtt történtek. És akivel akkor így bántak, annak a kisgyerekkor sem lehetett egy leányálom.
2021. febr. 13. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!