Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges az, hogy valakinek...

Lehetséges az, hogy valakinek azért nem volt normális párkapcsolata életében (29 éves) mert gyerekkorában a szülei, kiváltképpen az anyja rossz példát mutattak neki?

Figyelt kérdés

Nem váltak el, de részegen verték a gyerekeket. Az anya soha nem dolgozott. A srác 8-10 évesen látta, hogy az anyja az apja testvérével "van". Tudja, hogy a húga biológiailag csak a féltestvére, amit a húg mai napig nem tud. Az anya emellett ellopdosta a gyerekek nyárimunkapénzét, az apa ehhez asszisztált. Elpiált szalagtűző és kirándulópénzek, ritkán éhezés Stb...


Ma már egyébként normális a viszony, ezek a dolgok 15-20-25 éve történtek. Csak a családban most jöttek elő ezek.


Amúgy a húgai rendes kapcsolatban vannak mindketten.


2016. júl. 28. 20:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lehet csak a szülőket hibáztatni... csak szerintetek van benne valami?
2016. júl. 28. 20:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Közrejátszhat.
2016. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy van köze hozzá :)

Ha nekem így viselkedtek volna a szüleim viszolyognék a kapcsolatotoktól és nehezen bíznék meg az emberekben. Ráadásul az ember gyakran ösztönösen hasonlóan reagál vagy dönt úgy ahogy a szülei tették.

2016. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos van köze, bár sok normális gyerekkort megélt fiatalnak sem működik jól a párkapcsolata. Nem tudom miért lehet ez. Talán rosszul választanak.
2016. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de miért az anya mutatott főleg rossz példát? A leírásból mindent csinált, amit az apa.
2016. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos lehetséges.
2016. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen hisz ez egy resze személyiséged kialakításában szerepet játszott esemenyhalmaznak.
2016. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

háááát. Azért az apa nem csalta meg az anyát annak testvérével. Két-három állása volt. Nem lopott a gyerekektől, csak tudott róla hogy az anya ezt teszi és piára költi.


Tehát az anya aktívan részt vett ezekben a kicsit sem anyához méltó dolgokban az apja csak azzal működött közre, hogy nem avatkozott be.

2016. júl. 30. 08:33
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A közbe nem avatkozás sokszor ugyanakkora bűn, mint maga a cselekedet. Most mond meg, normális apa az, aki hagyja, hogy így bánjon az anya a gyerekeivel? Én biztos, hogy nem hagynám, hogy egy ilyen nő legyen a feleségem. Na ez az, amiért nem szabad alkoholista nőt elvenni feleségül! Sem olyat, aki szarik a gyerekére! Egy gyerekeivel foglalkozó anyánál alapból kisebb az esély, hogy megcsalja a férjét, hiszen nincs is nagyon rá ideje. A másik, hogy ha egy anya így bánik a gyerekeivel, akkor attól azonnal el kell válni! A gyerekeket meg úgysem kapná meg.


Nem tudom kérdező, hogy a te szüleidről van-e szó, és nem akarom bántani sem őket, csak mondom, hogy te olyan párt válassz magadnak, aki rendes, persze ha te is rendes vagy, mert ha ez nem kölcsönös, akkor te teszed tönkre az ő életüket. Mellesleg megjegyzem, hogy egy linkeskedő részeges, családjával nem foglalkozó apa még rosszabb, ha bevállalja valaki az apaságot, akkor el kell felejtenie, hogy a haverokkal lóg egész nap, vagy hogy részegen megy haza.

2016. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.


Én mindig úgy tekintettem a párkapcsolatra,mint valami rossz dologra.A szüleim folyton veszekedtek gyerekkoromban,és még ma is.


Persze tudom,hogy nem minden kapcsolat ilyen,de valahogy akkor sem akarok senkivel párkapcsolatban lenni.


28/f

2017. febr. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!