Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ha valaki azért érzi magát...

Az ha valaki azért érzi magát csúnyának mert gyerekkorában rengetegszer kicsúfolták az normális?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy természetes következménye a gyerekkori tapasztalatoknak, vagy ez személytől is függ és van olyan ember is akit milliószor rondának neveznek és ennek ellenére mégis szépnek tartja magát?
2013. febr. 9. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Érthető, de azért a gyermekkori sérelmeken túl kéne tudni lépni. Engem iszonyú sokat csúfoltak, általánosban végig (szemüveg, jó tanuló, nem divatos öltözködés, pattanások, szőrös láb stb.), gimiben javult a helyzet, de még ott is előfordult.


Egyetemen már abbahagyták, és ahogy egyre sikeresebb lettem, rátaláltam a saját stílusomra is, tehát ténylegesen jobban kezdtem kinézni, egyre több elismerő mosolyt és bókot kaptam. Ma csinosnak tartom magam. Nyilván látom, hogy nem vagyok világrengető szépség, de ha a tükörbe nézek, jó érzés tölt el. Jó kiállású, stílusos, szép alakú, egyedi és bájos arcú nőt látok. A párom szépnek tart. Minek mantráznám magamnak, hogy csúnya vagyok? Persze vannak napok, amikor rémesnek érzem a hajam, a bőröm, mindenem, ilyenkor fogok egy bőrradírt és egy lazító fürdőt, felveszem a kedvenc rucim, és elmegyek társaságba, ahol jól érzem magam.

2013. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is sokszor megkaptam kisebb és fiatalabb koromban hogy nagy a fejem, az orrom, a fenekem stb.. Bár nekem főként a családtagjaim mondták szekálódásként viccesen, de nagyon belém égett. Úgy csinálták hogy dícséretbe burkolták a kritizálást, pontosabban először dícsértek aztán jött a beszólás, pl: de szép vagy ma, csinos felső, új farmer, és hogy megnőtt a feneked is. Szóval én azóta dícséretet sem tudok elfogadni, barátaimnak, barátomnak is mondtam hogy ne dícsérjenek soha, mert ösztönösen rossz emlékeket érzéseket kelt bennem. Ez van sajnos..
2013. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!