Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akit durván bántott...

Van olyan, akit durván bántottak gyerekkorában, de sikerült túljutnia rajta és normális felnőtt lett?

Figyelt kérdés
Én voltam a bűnbak anyám szemében, tehát eredendően rossznak tartott és nagyon durva büntetéseket kaptam ok nélkül vagy valami kis dolgot talált, például általánosban a házi felmondásánál összevissza belekérdezett és ha nem tudtam valamit büntetést kaptam. Ezek a büntetések olyanok voltak hogy normális embernek eszébe sem jutna ilyeneket csinálni a gyerekével. Például verés vagy nekem kedves dolgok összetépése, kidobása stb. Sokszor nagyon rossz kedvem van és próbálom elterelni a figyelmemet de szinte hetente álmodok ezzel vagy hirtelen beugrik. Akiknek hasonló gyerekkoruk volt, hogy tudták elfelejteni? Vagy fogadjam el, hogy én sosem leszek olyan, mint a többi ember?
2013. ápr. 3. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sajnálom, szörnyű lehetett. pár szülő aztán végképp nem tud nevelni, és akármennyire is azt hiszik, a gyerek nem emlékszik, mély nyomot hagyhat a rossz bánásmód.


nekem egyébként volt hasonló. csak nem anyám, hanem az élettársa csinálta ezt velem. ő leginkább csak vert. ez nem függött attól hogy mit hogy csinálok, csak ha rossz hangulata volt ütött. a gond az volt, hogy titokban tette, amikor senki nem látta és egyedül maradtam vele otthon.

ezt sikerült kihevernem és túljutnom rajta, de sok évig nagyon de nagyon visszahúzódó voltam.

azért a saját anyától kapott bántalmazás rosszabb, mivel ő neked a példaképed, felnőtt modelled kell hogy legyen. azt egy gyerek sokként éli meg, ha a "tökéletes szülő" képe romba dől.

nekem talán azért volt egyszerűbb ezen túljutnom, mert ő nem volt rokonom, és nyugodtan utálhattam őt. tudtam, hogy csak egy agresszív ember akihez semmi közöm nincs.


Nagyon ajánlom neked Csernus Imre Férfi, és Nő című könyveit. Youtubeon hangoskönyvként is meghallgathatod. A Férfiben talán jobban le vannak írva az efféle családi kapcsolatok.


Olyan nincs, hogy sosem leszel olyan mint a többi ember, mert mindig, bármilyen lehetsz! nincs olyan hogy valamire nincs esélyed, mert a múltban ez meg az történt.

Le kell tisztázni pár dolgot, lehet nehéz lesz, de megoldható a probléma.

2013. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló gyerekkorom volt. Apám-anyám piásak voltak, apám a civilizáltabb (kocsma) módját választotta, anyám otthon tolta és az esti játék nálunk is a lecke volt, ameddig ő "kipihente" a munkát pár itallal kikérdezte a leckét és ha valami nem volt jó akkor ugyanúgy viselkedett mint a Te anyukád (verés, kedvenc képregények széttépése, a dolgaim szétdobálása, hogy aztán pakoljam össze, házból kizárás stb...). Mondjuk ha a leckébe nem tudott belekötni akkor abba, hogy a bevásárlásnál biztos nem figyeltem oda, biztos átvertek, nem jó a gyümölcs vagy akármi indok elég volt rá, hogy bánthasson. Volt, hogy amiért nézni akartam egy rajzfilmet (tényleg ennyi volt a bűnöm) úgy összevert, hogy egy hétig olyan zöldes-kékes votl az arcom, hogy az leírhatatlan.


Szerintem nem lehet teljesen elfelejteni soha. Nekem is rendszeresen eszembe jut valami régről. Régebben ez mindig a párkapcsolataim rovására ment, mert ha valami beugrott akkor egyből zártam és átmentem passzív agresszívba. 23 éves koromig csak menekültem minden elől ami régen volt, és kb semmi stabil nem volt az életemben. Egész nap be votlam tépve évekig és mindig csak a múlton vagy a jövőn gondolkoztam a jelen meg szépen elszaladt mellettem. Aztán valahogy valami más lett, elkezdett egy "nekem is lehet jó életem, nem kell, hogy a kezdet teljesen meghatározza a végkifejletet" jellegű gondolat és egy ehhez társuló érzés egyre inkább megjelenni. Nem mondom, hogy olyan vagyok mint mindenki más, de lényegében senki sem olyan, szóval az mindegy is.


Nem tudok más tanácsot adni, mint, hogy tegyél meg mindent azért, hogy boldog legyél. Amennyire közhelyes annyira ez a lényeg szerintem.

2013. ápr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első: szerintem az is nagyon durva, ha a nevelőapád vert, mert nincs meg az otthon biztonsága. Engem azért annyira nagyon nem vert anyám, tehát nem lettem mindenhol kék-zöld foltos, hanem inkább sok kisebb, csípős pofont kaptam. Arra vigyázott, hogy bajom ne legyen, de szerintem csak azért, mert mit gondolnának róla. A könyveket el fogom olvasni, a nőt már elkezdtem egyszer, csak abbamaradt. Második: akkor a mi szüleink hasonló módszereket alkalmaztak és hasonlóan is reagáltunk, egy időben én is sokat füveztem és semmi nem érdekelt. Aztán rájöttem hogy ez így nem jó és már rá se bírnék nézni. Örülök, hogy sikerült valamennyire túltenned magad.
2013. ápr. 8. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!