Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan pocsék az emberek...

Miért olyan pocsék az emberek helyesírása a facebookon ?

Figyelt kérdés
Pl. : 5.dik, muszály, egyenlőre
2021. jan. 21. 19:44
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Komolyan eldobom az agyam, utolsó ! De, van ilyen szól. Az egyelőre és az egyenlőre teljesen mást jelent,ezt keverik az emberek rendszeresen. Ne írjál már ennyire félrevezető dolgokat nyilvános fórumra ! Fél perc a google-ban rákeresni egyébként, ha az iskolában kimaradt.
2021. jan. 22. 07:01
 22/47 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem kb ugyanazt jelenti.


De akkor elmagyaráznád hogy mit jelent az egyelőre szó?

Nem keresek rá goglén azt akarom hogy te írd le.

2021. jan. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Akkor nem keresel rá :) Kétszer is leírod, hogy nincs ilyen szó, ezek uán én biztos nem megyek át tanítóba, ne haragudj. Alsó tagozatos nyelvtan, de ha kimaradna, mert a tanár nem állt a helyzett magaslatán, akkor is fura, hogy máshonnan sem értik meg az emberek. teljesen mást jelentenek és rengetegen keverik .
2021. jan. 22. 07:15
 24/47 A kérdező kommentje:
jav. : után, helyzet
2021. jan. 22. 07:16
 25/47 anonim ***** válasza:
96%

Nemcsak a Facebookon siralmas a helyzet, hanem a Gyakorin is. Lásd:


"Nincs is olyan szó hogy egyelőre.

Max egyenlőre"


És nem az a baj, hogy háttal ült nyelvtanon, de legalább maradna csendben.

2021. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
96%

Egyelőre nem megyek el a boltba.

Egyenlőre meg a sorozatgyilkos darabol fel.

2021. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem értelmetlen és nagyon hülyén hangzik így.


Egyelőre.


Én akkor is úgy fogom használni hogy egyenlőre.


Egyébként a kutyát se érdekli a magyar hejesírás. Nem világnyelv, sehol senki se beszéli, senki se tanulja, mert minek.

Egy feleslegesen túlbonyolított logikátlan értelmetlen nyelv, ami semmit se ér.

2021. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

"Az 5.ik csak rövidítés, nem elírás.

A muszáj meg ugyanaz a hang 2 féle leírásban. J ly mi a különbség semmi."


"Szerintem értelmetlen és nagyon hülyén hangzik így.Egyelőre.Én akkor is úgy fogom használni hogy egyenlőre."



Nincs több kérdésem, csak az, neked milyen végzettséged van ? Szimplán kíváncsi lettem.


A két szónak semmi köze egymáshoz jelentést tekintve, az egyelőre egy időhatározó , azt jelenti, pillanatnyilag, jelenleg, rövid ideig.

Az egyenlőre az egyenlő szó ragozott alakja, azt jelenti, ugyanakkora nagyságúra/méretűre/darabokra...stb. Pl.: Egyenlőre áll a két csapat. Egyenlőre vágom a szeleteket.....stb.


Mondjuk azok után, hogy szerinted nem gáz a "j" és a "ly" keverése, mert szóban ugyanúgy hangzanak és nem látod a hibát az "5.dik" szintű számnevekben, nem csodálkozom.

2021. jan. 22. 10:07
 29/47 anonim ***** válasza:
94%
#27: Még szerencse, hogy egyáltalán nem vagy olyan pozícióban, hogy bármi beleszólásod lehessen a magyar nyelv használatába, helyesírásába. ;) Különben is, ha ennyire "logikátlan" és "semmitérő" számodra az anyanyelved, szabadon beszélhetsz eszperantóul, cigányul, írül, kínaiul vagy dánul, senki sem kényszerít rá, hogy magyarul gondolkodj, írj és beszélj.
2021. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
95%

29! Az ilyen embereket általában nem is veszik fel normális pozicióba dolgozni. Szerencsére a jó fizető, valamennyi intelligenciát igénylő állásoknál odafigyelnek az alapműveltségre, amibe a helyesírás is beletartozik.


Ezek azok a típusú emberek, akik sem megírni, sem értelmezni nem tudnak egy hivatalos levelet pl.

2021. jan. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!