Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan pocsék az emberek...

Miért olyan pocsék az emberek helyesírása a facebookon ?

Figyelt kérdés
Pl. : 5.dik, muszály, egyenlőre
2021. jan. 21. 19:44
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
31%

Nincs több kérdésem, csak az, neked milyen végzettséged van ? Szimplán kíváncsi lettem."


Először te válaszolj.


Mire jutottál a hatalmas helyesírásoddal?


Egy KOMOLY pzícióban minimum megkövetelik az angol vagy német nyelvet.

A magyar másodlagos, mert a külföldi gyártulajdonost nem az fogja érdekelni hogy j vagy ly.

Hanem az hogy tudsz-e helyesen írni egy értelmes nyelven.


"Különben is, ha ennyire "logikátlan" és "semmitérő" számodra az anyanyelved,


Nem számomra, de tény hogy semmit érő. Szerinted ha beleírod az önéletrajzodba hogy "perfekt magyar", az ér valamit? Semmit.


És az a vicc hogy a kérdező is épphogy töri a magyart, írni se tud.

Nem muszáj használni a facebookot, lépj ki és olvasd a helyesírás könyvet.



"

Ezek azok a típusú emberek, akik sem megírni, sem értelmezni nem tudnak egy hivatalos levelet pl."



Szerintem te betanított nyomtatókezelő vagy.

Így nevezem a magyar "irodistákat" akiknek valójában fogalmuk sincs semmiről, csak megtanultak nyomkodni 3 gombot.

Meg néha átszerkesztenek egy előre megírt nyomtatványt. Ez a magyar csúcs.

2021. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
90%

31


Csak az a gond, hogy aki a saját anyanyelvét nem tudja helyesen, rételmesen használni, valószínűleg a többi nyelvet sem fogja tudni elsajátítani vállalható szinten. :D Lehet megsértődni, csak nem érdemes, mert nem viszi előrébb az embert.

A "hatalmas helyesírásommal" mindössze annyira jutottam, hogy ki tudom magam fejezni értelmes, választékos módon, s az érvelési készségeim sem az utolsók, bár lehet, hogy Mordorban ez nem számít értéknek. :D Az irodistával pedig enyhén szólva melléfogtál aranyom, ugyanis orvosnak készülök.

2021. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
91%
Még mielőtt belémkötnél: az első mondatomban felcseréltem az "értelmes" szó első kettő betűjét, remélem, ebből nem vontad le azt a következtést, hogy "he, ez itt papol a helyesírásról, aztán ő se tud írni". :D
2021. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
31%

Azért az túlzás hogy ki tudod fejezni magad, de a faluba közmunkára elég lesz.


"ugyanis orvosnak készülök."


Nagyon készülsz a 8 általános már megvan.


"Csak az a gond, hogy aki a saját anyanyelvét nem tudja helyesen, rételmesen használni, valószínűleg a többi nyelvet sem fogja tudni elsajátítani vállalható szinten"


Butaság.



"bár lehet, hogy Mordorban ez nem számít értéknek. :"


És a cigányozás már mindennek a legalja. Bár szerintem eleve az lett volna a lényeg, hogy a buta kissebségiek milyen rosszul írnak.

Semmivel se írsz jobban mint az orkok.


Ez nem változtat azon a tényen hogy a magyar egy értéktelen nyelv és senkit se érdekel.

Az hogy erre csak cigányozással tudsz válaszolni az már csak a te kis primitív egyszerűséged.

2021. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
90%

Ki mondta, hogy a kisebbségre gondoltam Mordor alatt? Akármilyen nemzetiséget nézel, mindegyikben van egy réteg, aki egy mondatot nem tud leírni hiba nélkül és 1+1 szerintük egyenlő hárommal. Nekem ők a mordoriak, nem kötöm származáshoz a butaságot.

Az meg, hogy még arra sem veszed a fáradságot, hogy megindokold, miért ellenzed az állításomat, miszerint aki nem képes a saját anyanyelvét sem megtanulni, az nem igazán tud a többi nyelvvel sem boldogulni, elég érdekes. Kíváncsivá tettél, miért gondolod így. Esetleg írhatnál pár érvet, tudod, a miheztartás végett.

Vagy pont azért állsz bele minden egyes lélegzetvételembe, mert betalált egy-két mondatom? A falusi közmunkás megjegyzésedre pedig már nem is kívánok reagálni, a szavajárásoddal élve ez már csakis a te primitív egyszerűséged.

2021. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert nincs olyan szó hogy egyelőre, és kész.
2021. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
60%

Kéne csinálni egy ilyen csoportot Facebookon, a vicc kedvéért, elvégre már van Pécset tagadók klubja is, vagy mi a szösz. :D

Viccet félretéve, ez nem érv, mivel ez a te szuverén véleményed, ami ráadásul nem is igaz. Állj elő objektív érvekkel, amiket alá is tudsz támasztani hiteles forássokkal! Ha meg tudsz győzni, vendégem vagy egy sörre, mihelyst vége a kijárási korlátozásoknak. ;)

2021. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Bocsánat, javítom: forrásokkal.
2021. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk én a nyelvtannácikat se szeretem. Meg szoktam kérdezni tőlük, hogy szerintük mi a "hadd" szó szófaja, vagy mi a mondatrészi szerepe? Pl. olyan mondatokban, mint a "Hadd mondjam el neked mondatban". Ha már akkora nyelvtannácik, árulják már el nekem... és olyankor el szoktak kezdeni találgatni, hogy ez ige, vagy az ige szerepét betöltő felszólítúó modú izé...

Nagyon kevesen szokták tudni, hogy a "hadd" szó egy modális partikula.


[link]

2021. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
64%
Nem tartom magam nyelvtannácinak, de azért szerintem elvárható egy embertől, hogy ne erőszakolja meg a saját anyanyelvét, vagy legalább ne szóljon hozzá egy olyan témához, amihez annyit ért, mint a rinyabesenyői betyárok a játékprogramozáshoz. A mondatelemzés meg megint más tészta, annak inkább a szövegalkotásban van jelentős szerepe. Véleményem szerint nem kell tudni a mondatban betöltött szerepét vagy a szófaját a "higgy" szónak ahhoz, hogy le tudd helyesen írni, de javíts ki, ha tévedek.
2021. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!