Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, mert nem...

Velem van a baj, mert nem drogozok?

Figyelt kérdés
Körülbelül 5 éve, hogy leszoktam mindenről, beleértve a cigarettát és az alkoholt is. Sok barátom örült neki, és büszkék voltak rám, de sajnos vannak olyanok is, akik a találkozások alkalmával állandóan kínálgatnak ittallal, meg cigivel, és aztán mindig elborzadnak, hogy én nem kérek, és minden alkalommal megemlítik, hogy ők biztos nem tudnának így élni és hogy ha most nem élem ki magam, akkor 70 évesen leszek alkoholista. Én sosem szólok nekik, hogy ők miért csinálják. Miért nem tudják elfogadni?

2021. jan. 22. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

22 vagyok, életemben nem cigiztem vagy drogoztam, és egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor voltam részeg (azért is, mert utálom az alkohol ízét)


Sose szólt be senki, és elfogadnak.


Veled meg nincs semmi baj.

2021. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
azért, mert ők se szeretnének, de nem elég erősek hozzá, hogy nemet mondjanak. Erre jössz te a "tökéletes" és ez bizony frusztráló tud lenni az embereknek, ezért inkább le akarnak húzni a szintjükre. Mert ha sikerül, akkor elégedettek lesznek, hogy ja mégsem olyan tökéletes, akkor én se érzem magam szarul. Szerintem ez lehet a dolog mögött.
2021. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Alkesz lettem. Nincs jogom megszólni senkit.
2021. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj, ahogy specifikusan azokkal se akik csesztetnek. A problémád forrása a magyar\európai kultúra melynek jelentős része a pálinka, bor stb tetemes fogyasztása; na meg persze a médiából áradó, csak az a szórakozás, ha van pia meg cigi.


Mondom ezt úgy, hogy én magam is "tipikus egyetemista" vagyok. Mondjuk másokat tukmálni nem igen jutna eszembe, így több jut nekem :D

Több haverom is van aki anti alkoholista, nem dohányzik stb. mégis jól megférünk egymás mellett, ők elfogadják hogy alkesz vagyok és nem kérek a "szuper egészségesen 80 évet is meg fogom érni mentalitásból", én meg nem csesztetem őket, hogy "jajj nem tudod mit hagyta ki".

Teljesen jól lehet velük bulizni sőt, így mindig van aki vezessen hazafelé, szóval még sofőrünk is van ingyen.

Azt tudom tanácsolni, hogy hagyd a fenébe azokat akik nem képesek tiszteletben tartani az életviteledet és döntéseidet, mert nem igazi barátok, ivó cimborákra meg nincs szükséged.

2021. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen szert nem használtam soha, soha nem dohányoztam, nagyon ritkán iszok alkohol és soha, de soha nem szóltak be rá, mitöbb, a legtöbb társaságba könnyedén beilleszkedek. Sosem kínálgattak erőszakosan, egy ajánlatra meg nemet tudok mondani normálisan.


Ez a kiélés dolog pedig minden területen egy hülyeség, a jellemgyenge emberek érvelési eszköze.


Vedd magad körbe normális emberekkel, ne olyanokkal, akik a hitványságukat a természetre próbálják fogni.

2021. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jó érzés volt normális hozzászólásokat olvasni a témával kapcsolatban, nem csak a "milyenéletaz" és hasonlók.
2021. jan. 22. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem attól lesz valaki férfias, hogy drogozik.

Hanem pl. hogy talpraesett.

2021. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nő vagyok :D
2021. jan. 26. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!