Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy állhatnék bosszút apámon?

Hogy állhatnék bosszút apámon?

Figyelt kérdés
Egész gyerekkoromban és később ameddig egy fedél alatt éltem vele undorító stílusban reagált mindenre, amit mondtam/csináltam, lekezelő, lealacsonyító, becsmérlő, kritizáló, bántalmazó, cinikus, saját életéért engem büntető és felelőssé tevő undorító pszichopatáról van szó. Nem beszélek vele rég, kizártam az életemből, de a rokonoktól tudom hogy gyomorrákos lett és súlyosbodik az állapota. Azt érzem nem elég fájdalom neki az, hogy nem beszélek vele és bántani akarom még mielőtt meghal, mert ha elmegy büntetlenül azt nagyon fogom bánni. De nem verhetem meg mert nem akarok egy felfüggesztettet...

2021. jan. 24. 00:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy apád gonosz volt veled, de te sem vagy különb.

Halálos beteg emberbe nem rúgunk.

2021. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11


Áldozathibáztató!

2021. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
11es, előző hosszú válaszom tartalmazza, mikor nem lennék különb apámnál. Ha értelmi szinted ez meghaladja, arról nem én tehetek.
2021. febr. 20. 13:54
 14/19 LakatosAnonymus ***** válasza:
26%
A kérdéstől egyszerre sajnállak és utállak mindkettőtöket. Pontozzatok le emiatt.
2021. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Tudom lakatoséknál természetes a családban a bántalmazás, egészségetekre, én meg a kölykö sajnálom, rossz lesz neki
2021. ápr. 26. 22:43
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mi a helyzet azóta? Vergődik még ráncos testével a kórházban, vagy már kiszenvedett azóta?

Sikerült bosszút álljál?! Tudtál elégtételt venni a magad részéről?

2021. máj. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

10

Itt senki sem azt mondta, hog jól tette hogy bántott, hanem azt, hogya bosszú nem megoldás. Hidd el, bánni fogod hogy bántottad a halálos ágyán, ha meg nem az a te szegénységi bizonyítványod.

2021. jún. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17- es, ő is bosszút állt rajtam, csak nem az általam elszenvedett sérelmeiért (ami nem volt), hanem a keserű életéért, amit ő választott és amit magának köszönhet (ahogyan a létezésemet is). Ez így még kegyetlenebb és gusztustalanabb, mintha valós sérelmekért bántott volna. Ő élvezetből bántott engem, szegénységi bizonyítványról ne beszéljünk, mert ennél nagyobb szerintem nincs. Még egy állatban is több kegyelem van, mint benne. Én csinálhatok akármit életem során, meg is ölhetném, se süllyednék mélyebbre, mint ő. Mivel feltételezhetően ugyanilyen korcs vagy, aki ezt csinálja a gyerekeivel, vagy másokkal (azért is szimpatizálsz vele, és véded, engem pedig próbálsz ledegradálni), ezért a véleményed csak egy szánalmas hárítás, szerintem ne erőlködj, inkább a lelkiismereteddel kezdj valamit. Megkapod te is a magadét majd az élettől, ne aggódj. :-) Ő is megkapta tőlem a neki járó terrort. Nem vertem meg, de rendszeresen gyaláztam szavakkal, ami sokkal jobban fáj, mint a verés. Igen, a leggyengébb periódusában terrorizáltam szarrá, és nem, nem bánom. Köszönöm szépen, jól vagyok, sokkal jobban, most, hogy életem összes dühét, elégedetlenségét és gyűlöletét visszavetítettem a feladónak, maradéktalanul, mindet.


16- os, köszönöm szépen, nagyon jól vagyok. Nem halt még meg ez a féreg, de hála a jó Istennek, mivel kiéltem rajta a dühömet, sikerült elengednem apámat teljesen, még mielőtt meghalt volna. Most már olyan számomra, mint a holtak. Nem jut eszembe, nem gondolok rá, nem leszek rá dühös, ha valami nem úgy sikerül az életemben. Eltűnt belőlem a bosszúvágy, de ami a legjobb az egészben, hogy ez a legnagyobb bosszú. Rájöttem, hogy hiába okolom, már vége, helyette önmagammal kell szembe néznem, önmagamat kell szeretnem, tisztelnem, ami egyébként nagyon is jól megy az utóbbi időben. Kiegyensúlyozott vagyok és elégedett önmagammal úgy ahogy vagyok! Kell ennél több? Nem hiányzik az apám. Sosem volt, nem létezett, ezt is el kellett fogadnom. Ő hatalmasat veszített velem, én viszont csak nyertem azzal, hogy elengedtem őt. Ő keserűséggel a szívében fog meghalni, úgy is élte le egész életét, előttem még itt az élet és a mintáit, a bűntudatot amit belém nevelt, folyamatosan építem le magamban és egyre boldogabb vagyok. Most már elhiszem, hogy képes vagyok kitörni az ő általa belém vert rabságból és most már elhiszem, hogy bármennyi torzulást is okoz egy szülő a személyiségen, ha az ember hisz önmagában akkor "meg tudja magát javítani" és egészséges felnőtté tud válni, nagyon kemény munka ugyan, de amikor már kellően sokat dolgoztál magadon, és elérsz arra a pontra, hogy megízleled az önelfogadás és önszeretet ízét, akkor azt tudod mondani, hogy bármi is történt, ha végül ide vezetett, akkor már nincs is jelentősége. Ez a legnagyobb bosszú, hogy felül tudtam emelkedni rajta és hátra tudtam hagyni bűntudat nélkül, mert szeretem már magam annyira, hogy ezt megengedjem magamnak: Hogy hátra hagyjam apámat örökre.

2021. jún. 30. 18:55
 19/19 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi 17-es: Már nem érdekel, ki mit gondol rólam, nem jó akarok lenni, hanem JÓL akarok lenni. Kerüljön bármibe is, bárki lelki sérelmeibe is. Apám megtehette velem, hogy semmibe vesz, a saját gyerekét, akit ő vállalt... innentől kezdve én is megtehetem bárkivel, hogy semmibe veszem. Ha szerinted ez erkölcstelen, akkor vergődj az erkölcsök börtönében és élj le egy életet korlátozottan és tele bűntudattal, te bajod. Az ítélkezésed mások fölött, nem fog boldoggá tenni. :-) Amit tettem csak abban az esetben szegénységi bizonyítvány, ha a másoknak való megfelelésben mérjük. Minden nézőpont kérdése. Ha abban mérjük, mennyire mertem önmagam lenni annak ellenére is, hogy mások elítélnek, akkor nagyon is gazdagsági bizonyítvány. :-)))))))
2021. jún. 30. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!