Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig éri meg azt mutogatni,...

Meddig éri meg azt mutogatni, hogy jól megy, miközben omlik össze minden?

Figyelt kérdés
Környezetemben azt vettem észre, hogy az emberek akiknek jól ment a válság előtt/úgy tűnt hogy jól ment, most még jobban erőlködnek hogy a látszatot fenntartsák. Konkrétan már érződik rajtuk, hogy nem mennek jól a dolgok, tesznek olyan engedményeket, amiket előtte nem, miközben egyre kevesebb az eladó vagy szinte minden héten más van ott már üzletükben, és így tovább. Mi az a határ, ameddig elmennek az emberek, hogy mutogassák, hogy még ők a fasza gyerekek, és hogy minden rendben van? Meddig jó az, hogy hiteleket veszünk fel azért, hogy úgy nézzünk ki, és úgy látszódjon, hogy még mindig a magas lovon vagyunk? Melyik az az eszmei határ, amikor azt mondjuk, hogy jó, most már nem mutogatom tovább, inkább bezárok és nem erőltetem a mosolyt az arcomra?

2021. jan. 25. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
emberfüggő, hogy ki meddig megy el.
2021. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én nem ilyen környezetben élek. Egy pár van a látószögemben, aki mindig többet mutat, mint ami. Mindig elkönyvelem magamban, hogy ritkán látok ilyen sötétséget valaki fejében eluralkodni... és tovább lépek.
2021. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semeddig, főleg, hogy full kiszámíthatatlan a jövő. Mondjuk akinek van tartaléka, az csinál olyat, hogy most hitelre vesz dolgokat, aztán, ha másból nem, megoldja abból, viszont akkor meg nincs mihez nyúlni, ha tényleg baj van.

Mondjuk van az, akinek jól futott szekér, tipik nagyképű bömbis vállalkozó, aki a hasonszőrű cimbikel bulizik, aztán beüt a szar, de nem akar kiesni a társaságból, ekkor jön a látszatra költekezés, mert hát milyen ciki, hogy őt megviseli a válság...

2021. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasgass a dzsentri életről, ott is ez ment. Kölcsöntárgyak, látszatjólét, de már rég elveszett vagyon.

Szerintem, aki a válság előtt is ésszel élt és költött azt a válság sem viseli meg annyira. Én őszintén elborzadtam néhány ember viselkedésén, főleg a közlekedésben lehetett tapasztalni. Sokakkal elszaladt a kiscsikó. Vannak, akik azt hiszik, hogy ha jól megy anyagilag, akkor az eszük is megjön, plusz több jog illeti őket, mint mást. Remélem, hogy az ilyen embereket sújtja leginkább a válság.

2021. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel baj. Csak azzal van baj, hogy nem megy annyira jól az embereknek.
2021. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es dejó, hogy felhoztad a dzsentriket!

Az ükapám az volt és a dédimamám mesélt az apukájáról, hogy gyerekkorában mekkora jólét volt, meg eljártak, mindenhova meg bálokba, aztán amikor az apja meghalt, akkor derült ki igazán, hogy a nagy jólétnek mi volt az ára, tele volt tartozásokkal, így az ő élete nagy rész arra ment, hogy az apja után kifizessen mindent, hogy ne legyen adóssága. A dédi azt mondta, hogy megéltek, nem fényűzően, de tisztességesen, volt egy kis földjük és ott gazdálkodtak, meg disznót neveltek, aztán elvettek tőlük mindent.

2021. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, akkor válaszolok egy párra:

3. Valóban igazad van, válság van, senki sem tudja mit hoz a holnap és hogyan. A bömbös vállalkozók és köreit nem tudom sajnálni, van egy két ilyen ismerősöm akikkel úgy vagyok, hogy megérdemlitek, süllyedjetek csak. Tettek érte. Karma oda vissza.

4."Remélem, hogy az ilyen embereket sújtja leginkább a válság."

Van olyan ismerősöm, akinek a baráti köre tartotta őt egy olyan lelki és érzelmi állapotban, hogy kihasználják őt mint a szemét. Majdnem ez is lett volna a halála, csak már a felismerés állapotában volt. Nem mindenki ilyen saját akaratából, hanem tudod, lehet azért, mert így ki lehet őket használni. Csúnya dolog a szervezetbűnözés és a lehúzás világa, de létezik ilyen, hogy valaki nem ekkora sötét, és nem ilyen lelkületű, hanem ilyenné tették alapvetően - a környezete. Ismerek embereket akik konkrétan egyik napról a másikra pofán köpték önmagukat és (előző)barátaikat a (látszat?)jólét miatt(új baráti kör manipuláció, barátnő manipuláció, pláne ugye ha az magasabb anyagi és élet színvonallal jár). A pénz kitudja forgatni az embert, pláne, ha mások a pénzedet akarják, és megtesznek mindent hogy kiforgassanak vagyontárgyaidból és pénzedből.

2021. jan. 25. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!