Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha rettegek a...

Mit tegyek, ha rettegek a jövőtől?

Figyelt kérdés
Most érkeztem el arra a pontra, hogy fogalmam sincs mit csináljak az életemmel. Mesterképzésben tanulok, utolsó félévem kezdem februárban. Aztan ki kellene lépni a munka világába. Fogalmam sincs mi lesz az egyetem után, találok-e munkát, hogyan fogom fizetni az albérletemet, megismerkedek-e valakivel... Egyszóval rettegek tőle, hogyan fogom venni az élet akadályait. Attól félek, hogy sehogy, és már az öngyilkosság is megfordult a fejemben. (Persze egyelőre még nem olyan szinten, hogy meg is tenném, csak olyan szinten, hogy bárcsak ne élnék.)

2021. jan. 25. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
2021. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
1-es, nem mindegy? Hamarosan lehet választani, hogy férfiként vagy nőként akarja élni az életét, esetleg más nemüként. Én a hagyományos évmilliók alatt kialakult nemiséget tartom normálisnak.
2021. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Elég furi, hogy gondolom már 23-25 éves vagy és még soha nem dolgoztál, legalább valami nyári munkát sem? Akkor nem lennél tőle megijedve. Gondolom lesz egy épkézláb végzettséged, ha már ennyit tanulsz, jelentkezel majd állásokra, valahova felvesznek és dolgozol. Mi ebben olyan rohadt ijesztő?
2021. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ezek teljesen normális félelmek. Óriási változás következik az életedben, ami szorongással tölt el az ismeretlensége és a kiszámíthatatlansága miatt.


Emiatt még nem kell pszichológushoz menned. Egy jó coach is sokat segíthet, de akár egy olyan ismerősöd is, aki már végzett az egyetemen, és túl van azokon a nehézségeken, amelyek még előtted állnak.


Mindenkinek más útja van, ez tény, de ha látod azt, hogy a legtöbb ember megtalálja a számítását, akkor a szorongásod mértéke is sokat csökken.

2021. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
23/L vagyok. Igen, nyári munkán és diákmunkán már voltam, de az mégiscsak más, mint egy rendes, bejelentett állás, ami előtt interjúztatnak is. Amíg tanultam, addig még valamilyen szinten maradhattam gyerek, a mester után viszont már nem tudom a felnőtté válást tovább tolni. Talán ez a legijesztőbb benne. És sajnos a családi hátterem sem olyan, hogy ezeket a problémákat meg tudjam beszélni a rokonaimmal. A segítő válaszokat egyébként köszönöm.
2021. jan. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!